Śniadaniowe mufinki jajeczne z papryką, pieczarkami, zielonym groszkiem i żółtym serem

Sniadaniowe mufinki jajeczne z papryka, pieczarkami, zielonym groszkiem i zołtym serem

Śniadaniowe mufinki jajeczne z papryką, pieczarkami, zielonym groszkiem i żółtym serem to prosty przepis na udany i zdrowy początek dnia. Jeśli uwielbiacie witać poranek po królewsku, ten zestaw jest w sam raz dla was! 

Posłuchaj
00:00

Przepis na śniadaniowe mufinki jajeczne z papryką, pieczarkami, zielonym groszkiem i żółtym serem

Jeśli poranne gotowanie kojarzy Ci się z pośpiechem, ten przepis to świetne rozwiązanie. Muffinki jajeczne z papryką, pieczarkami, groszkiem i serem to sycąca i zdrowa alternatywa dla klasycznych kanapek. Są łatwe w przygotowaniu, bogate w warzywa i doskonale sprawdzą się na śniadanie do pracy czy szkoły. Możesz zrobić je wcześniej i cieszyć się pysznym, domowym posiłkiem bez porannego stresu.

Składniki 

  • jajka - 4 sztuki
  • mleko - 4 łyżki
  • sól i pieprz
  • czerwona papryka - 1/2 sztuki
  • pieczarki - 100 g
  • zielony groszek (świeży lub mrożony) - 50 g
  • żółty ser - 30 g
  • olej do posmarowania foremek

Przygotowanie

  1. Pieczarki pokrój w paski. Na patelni rozgrzej łyżkę oleju i podsmaż na nim pieczarki przez ok. 10 minut, aż zmniejszą swoją objętość. Paprykę pokrój w kostkę. Żółty ser zetrzyj na tarce.
  2. Foremki na mufinki posmaruj olejem. Ułóż w nich po trochu pieczarek, papryki i zielonego groszku.
  3. W misce rozbełtaj jajka, z mlekiem, solą i pieprzem. Dodaj starty żółty ser. Masę rozlej do foremek na mufinki.
  4. Foremki wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i piecz przez 20 minut.

Smacznego!

Źródło: Kampania Moc Polskich Warzyw

Logo - Kampania MOC POLSKICH WARZYW

"Moc Polskich Warzyw" to kampania sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, która powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w kampanii biorą: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski.

Więcej o kampanii znajdziesz TUTAJ

 

To się przyda
Torba do sadzenia ziemniaków, duża ok. 40 l
Torba do sadzenia ziemniaków, duża ok. 40 l
Nawóz ekologiczny do warzyw – 1 kg | Target
Nawóz ekologiczny do warzyw – 1 kg | Target
Podłoże NATURAL+, ziemia do ziół i warzyw - 20 l
Podłoże NATURAL+, ziemia do ziół i warzyw - 20 l
Azofoska – Nawóz Uniwersalny – granulat – 10 kg
Azofoska – Nawóz Uniwersalny – granulat – 10 kg
Obserwuj
Tematy
Więcej na ten temat
Nawożenie bez chemii? Naturalnie! Te granulki użyźniają glebę i długo działają
Komentarze

Nasz sklep ogrodniczy
Tagi
Najnowsze treści