Logo
Logo

Kiełkownica wielopoziomowa – uprawiaj różne kiełki jednocześnie!

Kiełki stały się niezwykle popularne, dzięki coraz większej świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Kiełki zawierają wiele cennych witamin i składników mineralnych, pozytywnie wpływając na funkcjonowanie organizmu. Dodatkowo to niezwykle smaczny dodatek do wielu potraw, który wspaniale wzbogaca smaki i urozmaica codzienną dietę. Uprawa kiełków jest niesamowicie prosta, dlatego najlepiej kupić kiełkownicę i cieszyć się dostępem do zawsze świeżej i pysznej zieleniny. Dlaczego warto wybrać kiełkownicę wielopoziomową i jak jej używać?

Spis treści
Dlaczego warto wybrać kiełkownicę wielopoziomową?
Uprawiaj różne kiełki jednocześnie!
Jak hodować kiełki w kiełkownicy wielopoziomowej?
Uprawa kiełków w domu jest niezwykle prosta, a przede wszystkim zapewnia stały dostęp do pysznej zieleniny. Dodatkowo w dłuższej perspektywie jest to duża oszczędność, gdyż z oczywistych względów nasiona na kiełki są dużo tańsze niż same kiełki.

Dlaczego warto wybrać kiełkownicę wielopoziomową?

Kiełkownica wielopoziomowa jest niezwykle wygodna ze względu na swój kompaktowy rozmiar (średnica około 25 cm), który umożliwia uprawianie znacznej ilości kiełków jednocześnie (gdyż kiełkownica ma 3 warstwy). Niewielkie rozmiary ułatwiają ustawienie kiełkownicy w wygodnym miejscu tak, aby nie zajmowała dużo miejsca i nie przeszkadzała. Dzięki temu prostemu urządzeniu można mieć dostęp do zdrowych i świeżych kiełków przez cały rok, zawsze, gdy ma się na nie ochotę. Kiełkownica wielopoziomowa daje możliwość łatwej i taniej uprawy swoich ulubionych kiełków lub wypróbowania różnych smaków.

Uprawiaj różne kiełki jednocześnie!

Jedną z największych zalet kiełkownicy poziomowej jest fakt, że można jednocześnie uprawiać różne rodzaje kiełków, zapewniając sobie duże urozmaicenie lub dopasowując uprawę do upodobań poszczególnych domowników.

  • Wystarczy kupić różne nasiona i każde wysiać na innym poziomie, aby cieszyć się różnymi smakami.
  • Dodatkowo nasiona można wysiać o różnym czasie, zapewniając sobie stały dostęp do świeżych i smacznych kiełków.
  • Wysiewanie nasion na każdym poziomie dzień po dniu sprawia, że są one w różnej fazie rozwoju, co sprawia, że na jednym z pięter mamy kiełki gotowe do zjedzenia już dzisiaj, a na kolejnym gotowe będą następnego dnia.
  • Czas wzrostu potrzebny do tego, aby zielenina była gotowa to od 3 do 5 dni od wysiania.
Kiełkownica wielopoziomowa
Kiełkownica wielopoziomowa
Kiełkownica marki Kiepenkerl to trzypoziomowy pojemnik do uprawy kiełków. Dzięki niej uzyskasz pyszne, świeże kiełki po ok. 3-5 dniach od wysiewu nasion. Można je wykorzystać do wielu dań i przekąsek.
Kup w naszym sklepie!
Źródło: Zdrowia Życzę - Łukasz Kubiesza / YouTube


Jak hodować kiełki w kiełkownicy wielopoziomowej?

Kiełkownica zbudowana jest z 3 pięter, które na dnie posiadają otwory odpływowe. Jak zacząć uprawę kiełków? Na piętro kiełkownicy wsyp około 1,5 łyżki nasion na kiełki, a następnie dolej wody i poczekaj aż wycieknie poprzez dolne otwory. Kiełkownicę odstaw w jasne miejsce, które nie jest narażone na bezpośrednie działanie słońca. Do czasu zebrania wszystkich kiełków pamiętaj, aby je przepłukiwać 2–3 razy dziennie – dolewaj wodę i pozostawiaj naczynie, aby płyn mógł swobodnie odpłynąć.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: NewAfrica / Depositphotos

Autor
Kiełkownica wielopoziomowa – uprawiaj różne kiełki jednocześnie!
Kiełkownica wielopoziomowa – uprawiaj różne kiełki jednocześnie!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz