Logo
Logo

Rzeźby wiatrowe i ozdoby do zimowego ogrodu

Jesteśmy przyzwyczajeni, by przed zimą zabierać z ogrodu wszystkie przedmioty, które mogą się uszkodzić. Ale czy wszystkie te elementy trzeba chować? Przy odpowiednim zabezpieczeniu warto zostawić w zimowym ogrodzie niektóre ozdoby – np. rzeźby wiatrowe, nazywane inaczej kinetycznymi.

Sprawdź, czym nazywamy "ruchome rzeźby", rozglądaj się za nietuzinkowymi dekoracjami i natchnij się na ogród ozdobny w zimie.

Spis treści
Skąd pomysł na rzeźby poruszane wiatrem?
Nietuzinkowe kształty rzeźb wiatrowych
Gdzie ustawiać ogrodowe rzeźby wiatrowe?

Skąd pomysł na rzeźby poruszane wiatrem?

Jak to często bywa inspiracja wychodzi od artystów. Kierunek w sztuce skupiający się na ruchu został zapoczątkowany przez Alexandra Calder’a, amerykańskiego rzeźbiarza i malarza zafascynowanego inżynierią mechaniczną. Tworzył on znacznych rozmiarów formy plenerowe zarówno w tworzywie, jak i metalu. Konstruował rzeźby poruszane wiatrem lub takie, które poruszały się pod wpływem zmiany temperatury. Początkowo były one zarezerwowane dla wybrańców i osiągały niebotyczne kwoty. Obecnie podbijają serca właścicieli ogrodów na całym świecie.

Nietuzinkowe kształty rzeźb wiatrowych

Rzeźby wiatrowe najczęściej wykonywane są ze stali węglowej zabezpieczonej antykorozyjnie lub też ze stali szlachetnej, odpornej na korozję. Przybierają one najróżniejsze formy, od ażurowych przypominających wiatraki, po skomplikowane, trójwymiarowe konstrukcje nawiązujące do motywów roślinnych. Zawsze jednak są to nietuzinkowe i przyciągające uwagę rozwiązania dekoracyjne. Niewątpliwą zaletą rzeźb wiatrowych jest fakt, że stanowią ozdobę całoroczną.

Aurora garden rzeźby ogrodowe

Gdzie ustawiać ogrodowe rzeźby wiatrowe?

Możliwości aranżacji ogrodu lub tarasu przy pomocy rzeźb, są praktycznie nieograniczone. Można potraktować ogród, jak plenerową galerię form przestrzennych, w której prezentowana metaloplastyka stanowi prawdziwe dzieła sztuki. Można je również wkomponować pomiędzy rośliny, zyskają wówczas niezwykłe tło. Wykorzystując w ogrodzie rzeźby o różnych formach i wysokościach można tworzyć własne kompozycje artystyczne. Ich graficzna konstrukcja podniesie walory estetyczne każdej przydomowej przestrzeni, niezależnie od jej wielkości.

2018-12-07
Źródło: www.aurora-garden.pl

Autor
Rzeźby wiatrowe i ozdoby do zimowego ogrodu
Rzeźby wiatrowe i ozdoby do zimowego ogrodu
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Twoja strona ogrodu