Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
55
Okazje

10 pomysłów na ogród na tarasie

Taras to jeden z najważniejszych zakątków w ogrodzie. Tu spędzamy zwykle latem bardzo dużo czasu – jest miejscem położonym najbliżej domu i zwykle chętnie obsadzamy go kwitnącymi roślinami, bo widać je przez cały dzień z wnętrza domu. Zainspiruj się naszymi pomysłami, by stworzyć ciekawą oazę zieleni na świeżym powietrzu.

 

Kolorowe kwiaty, nastrój śródziemnomorski lub rustykalny. Miejsce do relaksu, przyjazne owadom zapylającym, albo wypełnione wonnymi ziołami, które na co dzień można wykorzystywać w kuchni. To wszystko można mieć nawet wtedy, gdy dysponujemy tylko niewielkim tarasem.

Jeśli przestrzeń jest naprawdę mała, warto pamiętać o kilku zasadach – jasne i zimne kolory optycznie powiększają przestrzeń, lustra i obrazy mogą pomóc stworzyć złudzenie głębi, a podwyższone rabaty i duże głębokie donice pozwalają uprawiać krzewy, wieloletnie pnącza oraz niewielkie drzewa. Ściany i balustrady to dodatkowa przestrzeń, na której można zawiesić doniczki lub po której mogą wspinać się rośliny pnące. Obejrzyj galerię z 10 pomysłami na ogród na tarasie i stwórz przestrzeń, w której będziesz z przyjemnością spędzać wolny czas!

Zdjęcie tytułowe: mak media/GAP Gardens

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Nowe treści

Komentarze

Gość Ilonka

07-06-2021 09:06

Jeśli ogród to tylko porządne meble ogrodowe! ;) Polecam zajrzeć do sklepu mirjan24.pl :) Mają duży wybór i niskie ceny :) https://www.mirjan24.pl/1131-ogrod

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu