Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
56
Okazje

10 pomysłów na ogród na tarasie

Taras to jeden z najważniejszych zakątków w ogrodzie. Tu spędzamy zwykle latem bardzo dużo czasu – jest miejscem położonym najbliżej domu i zwykle chętnie obsadzamy go kwitnącymi roślinami, bo widać je przez cały dzień z wnętrza domu. Zainspiruj się naszymi pomysłami, by stworzyć ciekawą oazę zieleni na świeżym powietrzu.

 

Kolorowe kwiaty, nastrój śródziemnomorski lub rustykalny. Miejsce do relaksu, przyjazne owadom zapylającym, albo wypełnione wonnymi ziołami, które na co dzień można wykorzystywać w kuchni. To wszystko można mieć nawet wtedy, gdy dysponujemy tylko niewielkim tarasem.

Jeśli przestrzeń jest naprawdę mała, warto pamiętać o kilku zasadach – jasne i zimne kolory optycznie powiększają przestrzeń, lustra i obrazy mogą pomóc stworzyć złudzenie głębi, a podwyższone rabaty i duże głębokie donice pozwalają uprawiać krzewy, wieloletnie pnącza oraz niewielkie drzewa. Ściany i balustrady to dodatkowa przestrzeń, na której można zawiesić doniczki lub po której mogą wspinać się rośliny pnące. Obejrzyj galerię z 10 pomysłami na ogród na tarasie i stwórz przestrzeń, w której będziesz z przyjemnością spędzać wolny czas!

Zdjęcie tytułowe: mak media/GAP Gardens

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Gość Ilonka

07-06-2021 09:06

Jeśli ogród to tylko porządne meble ogrodowe! ;) Polecam zajrzeć do sklepu mirjan24.pl :) Mają duży wybór i niskie ceny :) https://www.mirjan24.pl/1131-ogrod

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:3
Tydzień 43, Sentencja nr:3
Regularnie grabimy liście opadające na trawnik ale też skoszoną trawę, w przeciwnym razie darń może ulec gniciu. Do grabienia skoszonej trawy i liści najlepiej użyć grabi o sprężystych zębach Pamiętajmy też, że przed zimą warto jest wykonać aerację, czyli napowietrzanie, trawnika.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT