Logo
Logo
55
Do góry

10 pomysłów na ogród na tarasie

Taras to jeden z najważniejszych zakątków w ogrodzie. Tu spędzamy zwykle latem bardzo dużo czasu – jest miejscem położonym najbliżej domu i zwykle chętnie obsadzamy go kwitnącymi roślinami, bo widać je przez cały dzień z wnętrza domu. Zainspiruj się naszymi pomysłami, by stworzyć ciekawą oazę zieleni na świeżym powietrzu.

 

Kolorowe kwiaty, nastrój śródziemnomorski lub rustykalny. Miejsce do relaksu, przyjazne owadom zapylającym, albo wypełnione wonnymi ziołami, które na co dzień można wykorzystywać w kuchni. To wszystko można mieć nawet wtedy, gdy dysponujemy tylko niewielkim tarasem.

Jeśli przestrzeń jest naprawdę mała, warto pamiętać o kilku zasadach – jasne i zimne kolory optycznie powiększają przestrzeń, lustra i obrazy mogą pomóc stworzyć złudzenie głębi, a podwyższone rabaty i duże głębokie donice pozwalają uprawiać krzewy, wieloletnie pnącza oraz niewielkie drzewa. Ściany i balustrady to dodatkowa przestrzeń, na której można zawiesić doniczki lub po której mogą wspinać się rośliny pnące. Obejrzyj galerię z 10 pomysłami na ogród na tarasie i stwórz przestrzeń, w której będziesz z przyjemnością spędzać wolny czas!

Zdjęcie tytułowe: mak media/GAP Gardens


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (5)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu