Logo
Logo
57
Okazje

10 pomysłów na ogród na tarasie

Taras to jeden z najważniejszych zakątków w ogrodzie. Tu spędzamy zwykle latem bardzo dużo czasu – jest miejscem położonym najbliżej domu i zwykle chętnie obsadzamy go kwitnącymi roślinami, bo widać je przez cały dzień z wnętrza domu. Zainspiruj się naszymi pomysłami, by stworzyć ciekawą oazę zieleni na świeżym powietrzu.

 

Kolorowe kwiaty, nastrój śródziemnomorski lub rustykalny. Miejsce do relaksu, przyjazne owadom zapylającym, albo wypełnione wonnymi ziołami, które na co dzień można wykorzystywać w kuchni. To wszystko można mieć nawet wtedy, gdy dysponujemy tylko niewielkim tarasem.

Jeśli przestrzeń jest naprawdę mała, warto pamiętać o kilku zasadach – jasne i zimne kolory optycznie powiększają przestrzeń, lustra i obrazy mogą pomóc stworzyć złudzenie głębi, a podwyższone rabaty i duże głębokie donice pozwalają uprawiać krzewy, wieloletnie pnącza oraz niewielkie drzewa. Ściany i balustrady to dodatkowa przestrzeń, na której można zawiesić doniczki lub po której mogą wspinać się rośliny pnące. Obejrzyj galerię z 10 pomysłami na ogród na tarasie i stwórz przestrzeń, w której będziesz z przyjemnością spędzać wolny czas!

Zdjęcie tytułowe: mak media/GAP Gardens

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)Zobacz także
Lista zakupów


Komentarze

Gość Ilonka

07-06-2021 09:06

Jeśli ogród to tylko porządne meble ogrodowe! ;) Polecam zajrzeć do sklepu mirjan24.pl :) Mają duży wybór i niskie ceny :) https://www.mirjan24.pl/1131-ogrod

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl
NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu