Logo
Logo
39
Do góry

Osłonki na kwiaty balkonowe z literami DIY

Ten pomysł na kompozycję z osłonek na kwiaty balkonowe z literami tworzącymi napis opiera się na kontrastach między różnymi odcieniami pelargonii oraz zielenią, turkusem i beżem osłonek. Zobacz, jak zrobić takie osłonki z literami krok po kroku!

 

Do zrobienia osłonek na kwiaty balkonowe z literami potrzebujesz:

  • obficie kwitnących pelargonii
  • szklanych słoików w różnych rozmiarach
  • wodoodpornych farb w sprayu
  • sznurka
  • wodoodpornego, czarnego markera
osłonki na kwiaty balkonowe z literami

Ta urocza dekoracja jest bardzo łatwa do wykonania: wystarczy pomalować słoiki w różnych rozmiarach farbą w sprayu i przewiązać je przy górnej krawędzi sznurkami w odpowiednich kolorach. Następnie trzeba ustawić osłonki obok siebie i na każdej narysować odpowiednią literę, tak by powstał napis. Na wystarczy wstawić do osłonek pelargonie. Gotowe!

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (10)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu