Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
39
Okazje

Osłonki na kwiaty balkonowe z literami DIY

Ten pomysł na kompozycję z osłonek na kwiaty balkonowe z literami tworzącymi napis opiera się na kontrastach między różnymi odcieniami pelargonii oraz zielenią, turkusem i beżem osłonek. Zobacz, jak zrobić takie osłonki z literami krok po kroku!

 

Do zrobienia osłonek na kwiaty balkonowe z literami potrzebujesz:

  • obficie kwitnących pelargonii
  • szklanych słoików w różnych rozmiarach
  • wodoodpornych farb w sprayu
  • sznurka
  • wodoodpornego, czarnego markera
osłonki na kwiaty balkonowe z literami

Ta urocza dekoracja jest bardzo łatwa do wykonania: wystarczy pomalować słoiki w różnych rozmiarach farbą w sprayu i przewiązać je przy górnej krawędzi sznurkami w odpowiednich kolorach. Następnie trzeba ustawić osłonki obok siebie i na każdej narysować odpowiednią literę, tak by powstał napis. Na wystarczy wstawić do osłonek pelargonie. Gotowe!

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (10)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Jeśli w październiku posadzimy w ogrodzie róże, wytworzą drobne korzenie, dzięki którym na wiosnę krzewy szybko zbudzą się do życia. Pamiętajmy, że róże preferują miejsca półcieniste i glebę piaszczysto-gliniastą o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Przenieśmy do domu kwiaty, które do tej pory zdobiły taras lub balkon (najlepiej zrobić to przed sezonem grzewczym, aby różnica temperatury nie była dla roślin zbyt duża). Przeniesione rośliny należy mniej podlewać i zaprzestać ich nawożenia.
Tydzień 41, Sentencja nr:1
Tydzień 41, Sentencja nr:1
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT