Logo
Logo
1
Okazje

Zrób doniczki z opakowań po serkach i jogurtach | Pomysły na ogrodowy recykling

18 marca w Światowy Dzień Recyklingu warto zrobić coś dobrego dla naszej planety, a przy okazji także dla siebie! Rozejrzyj się dookoła, na pewno znajdziesz w swoim domu coś, czemu możesz nadać drugie życie i cieszyć się pięknem oraz funkcjonalnością ponownie wykorzystanego przedmiotu. Podpowiemy Ci, jak z troską o środowisko przygotować balkon na sezon wiosenno-letni. Zadbaj o Ziemię ze smakiem i zrób doniczki z opakowań po serkach i jogurtach, bo razem możemy więcej!

 

Podstawą świadomego recyklingu jest segregacja odpadów. Jednak zanim czyste plastikowe opakowanie wrzucisz do żółtego kosza na plastik i metale, zastanów się, czy nie możesz go jeszcze wykorzystać. Przekonaj się, że pudełeczko po Twoim ulubionym serku wcale nie jest odpadem, a niepowtarzalnym dodatkiem, który doda Twojemu balkonowi charakteru.

Druga połowa marca to już najwyższy czas na wiosenne majsterkowanie. Poznaj 3 sposoby na recykling w najlepszym stylu.

 

Jak zrobić doniczki z opakowań po serkach? 

Kiełkownica z opakowania po serku Łaciatym 

Nie ma pysznych jajek na Święta Wielkanocne bez świeżych kiełków. Najlepsze wyhodujesz na swoim balkonie lub we własnej kuchni. Nie musisz kupować specjalnego naczynia, by zapewnić nasionom optymalne warunki do wzrastania. Wystarczy, że masz w swojej lodówce serek, a po jego zjedzeniu możesz przygotować własną kiełkownicę!

Kiełkownica z opakowania po serku Łaciatym - fot. laciatyija.pl
Fot. laciatyija.pl 
Instrukcja: Dno umytego opakowania po serku Łaciatym wyłóż ręcznikiem papierowym i nalej odrobiny wody. Następnie wyłóż na niego nasiona, a potem czekaj na kiełki znakomite do wiosennych kanapek.

Rozsada z pojemnika po serku 

Marzec to już najwyższy czas na dokonanie domowych rozsadów. Warto przed upałami przygotowywać balkon na wiosenny sezon, by móc cieszyć się zbliżającą się piękną pogodą w otoczeniu roślin.

Rozsada z pojemnika po serku - fot. laciatyija.pl
Fot. laciatyija.pl 
Instrukcja: Umyte pojemniki po serku puszystym Łaciatym wypełnij ziemią. Zasadź nasiona swoich ulubionych warzyw (np. pomidorki koktajlowe, rzodkiewki) i ziół (np. bazylia, mięta), a potem potrzebujesz tylko wody, czasu i słońca, by wyrosły smaczne i zdrowe dary, które znakomicie będą smakowały na wiosennych kanapkach z serkiem Łaciatym. Nie ma lepszych dodatków niż te z własnej uprawy. Gdy rośliny wzrosną, możesz przesadzić je do większych doniczek na balkonie lub w ogrodzie. 

Wiszące doniczki na zioła 

Szukasz sposobu na prostą i praktyczną dekorację kuchni lub balkonu? Efektownym rozwiązaniem są powieszone doniczki z ziołami, które dodadzą uroku, będą cieszyć zapachem, a także będą zawsze pod rękę, by dodać je do aromatycznych dań lub ulubionej kanapki.

Wiszące doniczki na zioła - fot. laciatyija.pl
Fot. laciatyija.pl 
Instrukcja: Pomaluj czyste opakowania po puszystych serkach Łaciatych, dobierz kolory farb według własnego uznania. Ciekawie wyglądają mini-doniczki w różnych barwach. To naprawdę proste!
Światowy Dzień Recyklingu to doskonały moment, żeby użyć wyobraźni i znaleźć swój ulubiony sposób na wykorzystanie opakowań po serkach. To mogą być także oryginalne pudełeczka na drobiazgi, pojemniki na przyprawy, poidełka z wodą czy karmniki na ziarna. Dawanie drugiego życia przedmiotom to może być doskonała zabawa dla całej rodziny.

Film instruktażowy, który powstał w ramach nowej kampanii serków śmietankowych Łaciatych pod nazwą „Łaciaty i ja i tyle okazji, żeby się zbliżyć”, pokazuje jak w prosty sposób wykonać powyższe pomysły. Więcej inspiracji znajdziesz na www.laciatyija.pl.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol / Youtube


Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol / laciatyija.pl

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu