Logo
Logo
37
Do góry

Pelargonie z malowanymi gałązkami DIY

Misternie pomalowane gałązki z ogrodu przekształcą posadzoną w klasycznej glinianej doniczce pelargonię w indywidualną, oryginalną dekorację. Taka wesoła doniczka może być też ciekawym pomysłem na prezent. Można ją zrobić w mgnieniu oka i zaangażować do zabawy dzieci.

 

Aby samodzielnie zaaranżować pelargonie z malowanymi gałązkami potrzebujesz:

  • obficie kwitnącej sadzonki pelargonii
  • glinianej doniczki 
  • kilku suchych gałązek z ogrodu
  • taśmy klejącej, farb akrylowych, pędzli, kredek lub flamastrów
Pelargomie z malowanymi gałązkami

Aby uzyskać wyraźną przerwę między pomalowaną a niemalowaną powierzchnią, najpierw przyklej do gałązek kilka pasków podziel taśmy klejącej. Następnie pomaluj odsłonięte miejsca farbami akrylowymi. Jak tylko farba wyschnie, udekoruj kolorowe miejsca kredkami lub flamastrami. Na koniec usuń taśmę i powtykaj gałązki w ziemię wokół pelargonii.

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom

 


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (16)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu