Logo
Logo
20
Do góry

Rustykalna dekoracja okna z poinsecją

Stare drewniane okna mają wiele uroku. Nie warto ich wyrzucać – mogą się przydać do dekoracji domu lub ogrodu. Powieszone wewnątrz nich dekoracje i kwiaty będą wyglądały jak obrazy. Można je zmieniać wraz ze zmieniającymi się porami roku. Zobacz, jak łatwo zrobić rustykalną dekorację w oknie z poinsecją!

 

Do zrobienia rustykalnej dekoracji w oknie z poinsecją potrzebne będą:

  • dwa metalowe haczyki
  • sznurek
  • rama drewnianego okna (z usuniętą starannie szybą)
  • sadzonka miniaturowej poinsecji
  • 2 gałązki jałowca
  • elementy dekoracyjne (np. słomiane aniołki, małe wianki czy bombki)
rustykalna dekoracja okna z poinsecją

Jak to zrobić?

Wkręć dwa haczyki w ramę i przewlecz przez nie sznurek, by móc powiesić okno na ścianie. Owiń sznurek gałązkami jałowca. Wstaw w każde okienko swoją ulubioną, świąteczną dekorację, a jedno zarezerwuj dla małej doniczki z ciętą poinsecją.

Pamiętaj: wkręcane haki znajdziesz w sklepach z artykułami do majsterkowania. Aby uniknąć zniszczenia ramki, najlepiej wcześniej wywiercić w niej otwory.

Źródło: Stars for Europe

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (6)

Komentarze

BALKON
Na czasie
BALKON
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Tydzień 18, Sentencja nr:2
Tydzień 18, Sentencja nr:2
Przeprowadźmy aerację trawnika, która polega na rozluźnieniu zbitej ziemi, aby mogło dotrzeć do niej powietrze.
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
 
Twoja strona ogrodu