Logo
Logo

Dekoracje na święta z amarylisów

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie to za każdym razem wyjątkowa przyjemność. Może w tym roku wykorzystasz do tego amarylisy (Hippeastrum)? Ich wytrzymałe cebulki i efektowne kwiaty idealnie nadają się do stworzenia wyjątkowej świątecznej atmosfery. Ozdoby z wykorzystaniem amarylisów można z łatwością przygotować samodzielnie.

Amarylisy, zwane poprawnie zwartnicami (Hippeastrum) kwitną w okresie zimowym dlatego doskonale się nadają do tworzenia dekoracji na Boże Narodzenie. Greckie słowo amarusso, od którego pochodzi nazwa amarylis, oznacza „błyszczę". Kwiaty tego gatunku mają rzeczywiście błyszczące płatki. Obserwowanie, jak z cebulki wyrasta okazały kwiat jest naprawdę fascynujące. Pojawia się on na końcu dużej, prostej łodygi. Warto wiedzieć, że istnieje ponad 70 odmian amarylisów, różniących się wysokością, a także barwą i wielkością kwiatów.

Zainspiruj się naszymi pomysłami i obudź w sobie kreatywność. Robienie samodzielnie ozdób jest niezwykle przyjemne!

dekoracje na święta z amarylisów - krok po kroku fot. iBulb

Fot. iBulb

Dekoracja z brokatem

Do wykonania tej prostej dekoracji będą ci będzie potrzebne: cebulka zwartnicy, stara gazeta, szklany wazon w odpowiednim rozmiarze, lakier do włosów i brokat. Użyj gazety jako podkładki. Spryskaj cebulkę lakierem do włosów, a od razu posyp ją brokatem. Strzep nadmiar brokatu na gazetę. Na koniec włóż błyszczącą cebulkę do wazonu.

dekoracje na świeta z mararylisów -drewniana osłonka fot. iBulb

Fot. iBulb

Dekoracja w drewnianej osłonce

Jeśli lubisz wszystko, co jest wyraziste i naturalne, wstaw cebulkę amarylisa, z której wyrośnie wysoka, gruba łodyga do niepomalowanej, stabilnej osłonki, na której widoczne są słoje. Następnie przewiąż dookoła złotą, delikatnie świąteczną wstążkę w gwiazdki, aby nadać dekoracji świąteczny charakter.

dekoracje na święta z amarylisów - styl glamour fot. iBulb

Fot. iBulb

Dekoracja w stylu glamour

Styl glamour jest ostatnio niezwykle popularny. Żaden inny kwiat nie wpisuje się w niego lepiej niż amarylis. Jego zachwycające piękno sprawia, że dom wygląda elegancko i stylowo. Połącz rośliny o kwiatach czerwonych i różowych. Dodaj złote bombki i postaw ten wyjątkowy świąteczny stroik na pasującym to kwiatów obrusie.

Tu znajdziesz informacje na temat uprawy amarylisa

Źródło: iBulb

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl