Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
60
Okazje

Dekoracje na święta z amarylisów

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie to za każdym razem wyjątkowa przyjemność. Może w tym roku wykorzystasz do tego amarylisy (Hippeastrum)? Ich wytrzymałe cebulki i efektowne kwiaty idealnie nadają się do stworzenia wyjątkowej świątecznej atmosfery. Ozdoby z wykorzystaniem amarylisów można z łatwością przygotować samodzielnie.

Amarylisy, zwane poprawnie zwartnicami (Hippeastrum) kwitną w okresie zimowym dlatego doskonale się nadają do tworzenia dekoracji na Boże Narodzenie. Greckie słowo amarusso, od którego pochodzi nazwa amarylis, oznacza „błyszczę". Kwiaty tego gatunku mają rzeczywiście błyszczące płatki. Obserwowanie, jak z cebulki wyrasta okazały kwiat jest naprawdę fascynujące. Pojawia się on na końcu dużej, prostej łodygi. Warto wiedzieć, że istnieje ponad 70 odmian amarylisów, różniących się wysokością, a także barwą i wielkością kwiatów.

Zainspiruj się naszymi pomysłami i obudź w sobie kreatywność. Robienie samodzielnie ozdób jest niezwykle przyjemne!

dekoracje na święta z amarylisów - krok po kroku fot. iBulb

Fot. iBulb

Dekoracja z brokatem

Do wykonania tej prostej dekoracji będą ci będzie potrzebne: cebulka zwartnicy, stara gazeta, szklany wazon w odpowiednim rozmiarze, lakier do włosów i brokat. Użyj gazety jako podkładki. Spryskaj cebulkę lakierem do włosów, a od razu posyp ją brokatem. Strzep nadmiar brokatu na gazetę. Na koniec włóż błyszczącą cebulkę do wazonu.

dekoracje na świeta z mararylisów -drewniana osłonka fot. iBulb

Fot. iBulb

Dekoracja w drewnianej osłonce

Jeśli lubisz wszystko, co jest wyraziste i naturalne, wstaw cebulkę amarylisa, z której wyrośnie wysoka, gruba łodyga do niepomalowanej, stabilnej osłonki, na której widoczne są słoje. Następnie przewiąż dookoła złotą, delikatnie świąteczną wstążkę w gwiazdki, aby nadać dekoracji świąteczny charakter.

dekoracje na święta z amarylisów - styl glamour fot. iBulb

Fot. iBulb

Dekoracja w stylu glamour

Styl glamour jest ostatnio niezwykle popularny. Żaden inny kwiat nie wpisuje się w niego lepiej niż amarylis. Jego zachwycające piękno sprawia, że dom wygląda elegancko i stylowo. Połącz rośliny o kwiatach czerwonych i różowych. Dodaj złote bombki i postaw ten wyjątkowy świąteczny stroik na pasującym to kwiatów obrusie.

Tu znajdziesz informacje na temat uprawy amarylisa

Źródło: iBulb

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłm chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 42, Sentencja nr:2
Tydzień 42, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT