Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje
Słownik
Poprzednie hasło Następne hasło
Wybierz literę

Ciecz użytkowa

Jest to środek ochrony roślin wymieszany z wodą w odpowiednich proporcjach (podanych na etykiecie-instrukcji stosowania) przeznaczony do wykonania zabiegu ochrony roślin.

Przed przystąpieniem do przygotowania cieczy użytkowej dokładnie ustal potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlej do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą i (przy włączonym mieszadle) uzupełnij wodą do potrzebnej ilości. Aplikuj przygotowaną ciecz użytkową z włączonym mieszadłem. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza, który nie posiada mieszadła hydraulicznego ciecz w zbiorniku wymieszaj mechanicznie. Opróżnione opakowania przepłucz trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlej do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową.

Po pracy dokładnie wymyj opryskiwacz, nie zapominając o stosowaniu odpowiednich środków ochrony indywidualnej.

Pozostałe hasła na literę "C"
Cebulka przybyszowa

Cebulki przybyszowe to nowe, młode cebule wyrastające z pąków bocznych znajdujących się w kątach liści cebuli matecznej.

Więcej →
Cabinet

Inaczej gabinet, zielony salon. Niewielki placyk wewnątrz boskietu.

Więcej →
Chlorofil

Zielony barwnik występujący w komórkach roślin, biorący udział w fotosyntezie.

Więcej →
Chochoł

Zimowa, słomiana ochrona (otulina) zakładana na rośliny w celu ochrony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Więcej →
Cebula

Cebula (łac. bulbus) to silnie skrócony pęd nazywany piękną, ze zgrubiałymi przekształconymi liśćmi spichrzowymi – łuskami ...

Więcej →
Centrum ogrodnicze

Miejsce w którym prowadzi się sprzedaż detaliczną towarów i usług wykorzystywanych przy tworzeniu, pielęgnacji i upiększaniu otoczenia ...

Więcej →
Twoja strona ogrodu