Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Libet: Kostki brukowe - funkcjonalne i eleganckie

Płyty i kostki brukowe firmy Libet wykorzystywane do aranżacji tarasów i przestrzeni przydomowych pozwalają na osiągnięcie bardzo zróżnicowanych efektów, których wspólnym mianownikiem będzie prosta elegancja. Ta cecha nigdy nie wychodzi z mody.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Płyty tarasowe Monza dla koneserów

Czystość formy, stonowana barwa i gładka faktura to podstawowe zalety płyt tarasowych Monza z linii Libet Impressio. Oszczędność i konsekwencja formy podkreśla urodę pozostałych elementów aranżacji. Proste kwadratowe płyty, których powierzchnia odwzorowuje ziarnistą fakturę naturalnego kamienia nadają się do stosowania na tarasy, balkony oraz ogrodowe ścieżki.

Wykorzystana przy ich produkcji technologia płukania i wykorzystanie drobin prawdziwego kamienia sprawia, że są one bardzo wytrzymałe na ścieranie i tym samym są znakomitą alternatywą dla ciężkich płyt kamiennych lub płytek gresowych. Ich niewielka waga pozwala montować je na wspornikach, dzięki czemu uzyskujemy tzw. taras wentylowany.

Płyty tarasowe Monza dostępne są również w wersji Colormix, gdzie programowa surowość kamienia została przełamana przez zabarwienie elementów na delikatny pastelowy kolor.

Kostka brukowa Akropol dla domatorów

Kostka brukowa Akropol z linii Libet Decco to lekko chropowata, pokryta ziarnem kamienia kostka w ciepłych barwach.

Kostki Akropol są dostępne w siedmiu wielkościach i w różnych wersjach kolorystycznych (nawierzchnie płukane kolory: granito, solaro i bronzo; nawierzchnie Colormix - tabacco, kolory jesieni, kasztanowy). Dzięki temu możliwe jest stworzenie idealnej oprawy dla sąsiadujących jej rzeczy i zdarzeń. Oprócz klasycznej urody, kostka charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Ułożone elementy tworzą pewne oparcie dla stóp, a gładka powierzchnia jest wytrzymała na obciążenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Płyty tarasowe Libet Monza Kostki brukowe Akropol, fot. Libet Kostki brukowe Quadro, fot. Libet
Płyty tarasowe Monza, fot. Libet
Kostki brukowe Akropol, fot. Libet Kostki brukowe Quadro, fot. Libet

Kostka brukowa Quadro dla łamiących konwencje

Proste kształty pozwalają tworzyć niepowtarzalne wzory.

System Quadro z linii Libet Decco składa się z ośmiu różnej wielkości, prostokątnych elementów dostępnych w trzech uzupełniających się odcieniach szarości - bianco carrara, granito, nero. Taki zestaw umożliwia tworzenie wielu kombinacji utrzymanych w jednolitej stylistyce.

Wykorzystana przy produkcji kostek brukowych Quadro technologia płukania i dodatek kamiennego kruszywa powoduje, że ich powierzchnia zarówno ziarnistą fakturę kamienia, jak i jego barwę. Poza tym jest ona odporna na ścieranie, mrozoodporna i nieśliska. Grubość kostki (8 cm) pozwala wykorzystać je zarówno przy układaniu nawierzchni ogrodowych, placach jak i na narażonych na większe obciążenia podjazdach i wewnętrznych drogach.

źródło i zdjęcia: Libet

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu