Logo
Logo
Do góry

Libet: Kostki brukowe - funkcjonalne i eleganckie

Płyty i kostki brukowe firmy Libet wykorzystywane do aranżacji tarasów i przestrzeni przydomowych pozwalają na osiągnięcie bardzo zróżnicowanych efektów, których wspólnym mianownikiem będzie prosta elegancja. Ta cecha nigdy nie wychodzi z mody.

Płyty tarasowe Monza dla koneserów

Czystość formy, stonowana barwa i gładka faktura to podstawowe zalety płyt tarasowych Monza z linii Libet Impressio. Oszczędność i konsekwencja formy podkreśla urodę pozostałych elementów aranżacji. Proste kwadratowe płyty, których powierzchnia odwzorowuje ziarnistą fakturę naturalnego kamienia nadają się do stosowania na tarasy, balkony oraz ogrodowe ścieżki.

Wykorzystana przy ich produkcji technologia płukania i wykorzystanie drobin prawdziwego kamienia sprawia, że są one bardzo wytrzymałe na ścieranie i tym samym są znakomitą alternatywą dla ciężkich płyt kamiennych lub płytek gresowych. Ich niewielka waga pozwala montować je na wspornikach, dzięki czemu uzyskujemy tzw. taras wentylowany.

Płyty tarasowe Monza dostępne są również w wersji Colormix, gdzie programowa surowość kamienia została przełamana przez zabarwienie elementów na delikatny pastelowy kolor.

Kostka brukowa Akropol dla domatorów

Kostka brukowa Akropol z linii Libet Decco to lekko chropowata, pokryta ziarnem kamienia kostka w ciepłych barwach.

Kostki Akropol są dostępne w siedmiu wielkościach i w różnych wersjach kolorystycznych (nawierzchnie płukane kolory: granito, solaro i bronzo; nawierzchnie Colormix - tabacco, kolory jesieni, kasztanowy). Dzięki temu możliwe jest stworzenie idealnej oprawy dla sąsiadujących jej rzeczy i zdarzeń. Oprócz klasycznej urody, kostka charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Ułożone elementy tworzą pewne oparcie dla stóp, a gładka powierzchnia jest wytrzymała na obciążenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Płyty tarasowe Libet Monza Kostki brukowe Akropol, fot. Libet Kostki brukowe Quadro, fot. Libet
Płyty tarasowe Monza, fot. Libet
Kostki brukowe Akropol, fot. Libet Kostki brukowe Quadro, fot. Libet

Kostka brukowa Quadro dla łamiących konwencje

Proste kształty pozwalają tworzyć niepowtarzalne wzory.

System Quadro z linii Libet Decco składa się z ośmiu różnej wielkości, prostokątnych elementów dostępnych w trzech uzupełniających się odcieniach szarości - bianco carrara, granito, nero. Taki zestaw umożliwia tworzenie wielu kombinacji utrzymanych w jednolitej stylistyce.

Wykorzystana przy produkcji kostek brukowych Quadro technologia płukania i dodatek kamiennego kruszywa powoduje, że ich powierzchnia zarówno ziarnistą fakturę kamienia, jak i jego barwę. Poza tym jest ona odporna na ścieranie, mrozoodporna i nieśliska. Grubość kostki (8 cm) pozwala wykorzystać je zarówno przy układaniu nawierzchni ogrodowych, placach jak i na narażonych na większe obciążenia podjazdach i wewnętrznych drogach.

źródło i zdjęcia: Libet

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (1)
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu