Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje

Od 1 lipca odetchniesz zielenią na ulicy Ząbkowskiej w Warszawie

W wakacyjny weekend 1-2 lipca 2017 r. po raz trzeci wystartuje letnia odsłona festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA. Z tej okazji, na całe lato, Ambasada Królestwa Niderlandów oraz Agencja Promocji Zieleni wypełnią roślinami Ogród Ząbkowska, tworząc tam oazę zieleni.

TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w...

To już kolejna odsłona tego społeczno-kulturalnego wydarzenia w Warszawie. Poprzednie edycje i liczne rozmowy z mieszkańcami wykazały, że brakuje w tej okolicy miejsc zieleni, w których można odpocząć. Ambasada Królestwa Niderlandów postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i w Ogrodzie Ząbkowska, miejscu kameralnych koncertów oraz różnych wydarzeń artystyczno-kulturalnych, zorganizowała oazę zieleni.

- Wiemy, jak ważna dla mieszkańców miast jest żywa zieleń. W miastach otoczeni jesteśmy betonowymi konstrukcjami domów i asfaltem ulic, brakuje nam bardzo przyrody, z której się wywodzimy, i która jest naszym wielkim sprzymierzeńcem. Tworząc tę zieloną przestrzeń, chcemy dać dobry przykład i zachęcić innych do tworzenia podobnych miejsc. Zieleń nie tylko oczyszcza i nawilża powietrze, ale obniża też temperaturę, pozwala na odpoczynek i relaks, a kwiaty cieszą nasze oczy i wywołują bardzo pozytywne emocje – oświadczył Martijn Homan, radca rolny Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.

Do ogrodu będzie można wejść, odpocząć lub schronić się przed upałem, słuchając przy okazji festiwalowych koncertów.

W sierpniowe weekendy, dla zainteresowanych roślinami i kwiatami, odbędą się warsztaty florystyczne i ogrodnicze zorganizowane przez Agencję Promocji Zieleni i Ambasadę Królestwa Niderlandów. 5 i 20 sierpnia spróbować będzie można swoich sił tworząc kompozycje kwiatowe („Kompozycje z kwiatów ciętych i roślin doniczkowych”), a 6 i 19 sierpnia podczas „Ogrody kieszonkowe dla każdego” dowiemy się o sadzeniu roślin zewnętrznych.

Więcej o wydarzeniu na otwartazabkowska.pl

ogród na ulicy Ząbkowskiej fot. Andrzej Kubat
fot. Andrzej Kubat
ogród na ulicy Ząbkowskiej fot. Paweł Romanowski
fot. Paweł Romanowski
ogród na ulicy Ząbkowskiej fot. Paweł Romanowski
fot. Paweł Romanowski
ogród na ulicy Ząbkowskiej fot. Paweł Romanowski
fot. Paweł Romanowski
ogród na ulicy Ząbkowskiej fot. Paweł Romanowski
fot. Paweł Romanowski

2017-06-25
Zdjęcie tytułowe: Andrzej Kubat

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!