Logo
Logo
10
Okazje

Jak wybrać odpowiedni domek narzędziowy?

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a w naszych ogrodach to czas jesiennych porządków. Właściciele przypominają sobie o konieczności zakupienia taczek i grabi, które ułatwią sprzątanie liści, czy też łopat do wykopywania roślin. Gdzie potem pomieścić te wszystkie sprzęty? Oczywiście w pojemnym domku ogrodowym.

 

Domki ogrodowe do zadań specjalnych

Jaki domek narzędziowy najlepiej sprawdzi się w ogrodzie? My doradzalibyśmy zakup domku ogrodowego z tworzywa sztucznego. Takie konstrukcje są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, spokojnie mogą stać w ogrodzie przez cały rok i dodatkowo nie trzeba ich konserwować. Mamy więc do dyspozycji domek wytrzymały, który nie będzie wymagał dodatkowych prac takich jak olejowanie czy lakierowanie. Jednocześnie domki z tworzywa są łatwe w montażu i każdy poradzi sobie z postawieniem ich w ogrodzie.

Praktyczne, ale czy ładne?

Jeśli obawiacie się o kwestie estetyczne, to przestańcie. Przy dzisiejszej technologii domki narzędziowe z tworzywa potrafią nawet fakturą przypominać prawdziwe, eleganckie drewno – przyjrzyjcie się chociażby serii domków Oakland marki Keter. Ściany w domkach Oakland nie tylko wyglądają na drewniane, ale też w dotyku przypominają drewno. I dodatkowo można je malować, zupełnie jak tradycyjne domki ogrodowe z drewna.

Oakland - ogrodowy domek narzędziowy fot. Meblobranie.pl
Oakland - ogrodowy domek narzędziowy, fot. Meblobranie.pl
Oakland - struktura fot. Meblobranie.pl
Oakland - struktura, fot. Meblobranie.pl

Czym się kierować przy zakupie?

Najważniejszym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest oczywiście rozmiar domku narzędziowego. Z jednej strony musimy znaleźć taki model, w którym zmieszczą się wszystkie nasze ogrodowe sprzęty, a z drugiej cały domek musi się wpasować w nasz ogród i go nie zdominować. Jeśli mamy niewielki ogród i postawimy w nim duży domek, może się nagle okazać, że nasz ogród zmniejszył się o połowę! Nie popełnijmy tego błędu.

Na co zwrócić uwagę?

Kiedy już ustalimy, jaki rozmiar będzie najlepszy, przyjrzymy się dostępnym modelom. Czy mają okno, które umożliwia doświetlenie wnętrza? Czy istnieje możliwość zabezpieczenia drzwi kłódką? Powinna nas również zainteresować wytrzymałość podłogi i dachu, a także obecność wywietrzników umożliwiających cyrkulację powietrza. Dodatkową zaletą może być pochyły próg przy wejściu ułatwiający wprowadzanie ciężkich sprzętów czy też dołączone do kompletu półki. Jeśli przy wyborze weźmiemy pod uwagę te aspekty, z pewnością znajdziemy idealny dla nas model.


meblobranie-logo


 
To Cię zainteresuje
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu