Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
16
Do góry

Zaplanuj letnie rabaty i posadź cebulki kwiatowe!

Teraz, gdy tak wiele osób pracuje z domu, albo po prostu musi w nim zostać, mamy doskonałą okazję, żeby zająć się ogrodem. Robiąc to teraz, będziemy mogli później cieszyć się pięknymi kwiatami i roślinami.

Czy masz poczucie, że Twoje życie nieustannie biegnie do przodu? Codzienny zalew informacji może być czasem przytłaczający. Jednocześnie nie możemy bez niego żyć. Jak rozwiązać ten dylemat? Jednym ze sposobów jest otoczenie się roślinami. Przyroda ma bowiem na nas zbawienny wpływ i pomaga łagodzić stres. Czas więc posadzić letnie kwiaty cebulowe. Ich proces wzrostu, delikatne kolory i kojące kształty dają poczucie spokoju.

Towarzystwo roślin łagodzi stres i poprawia nasze samopoczucie. Posadzenie letnich kwiatów cebulowych to doskonały sposób, żeby stworzyć dla siebie cichy zakątek. Szybko zorientujesz się, że rośliny te działają niczym elegancki mur oddzielający Cię od zewnętrznego świata.

Kwitnące latem rośliny cebulowe mogą zmienić Twój ogród, patio lub balkon w prawdziwy raj pełen kolorowych kwiatów. Sadząc letnie rośliny cebulowe na wiosnę, można się nimi cieszyć przez cały sezon.

Jak sadzić cebulki?

Oderwij się od codziennej rutyny w trakcie pobytu w domu i posadź cebulki, które zakwitną latem. Możesz to zrobić zarówno na rabatce, jak i w doniczkach.

Włóż cebulki do ziemi na głębokości stanowiącej dwukrotność ich wysokości. Wyjątek stanowią begonie i dalie, które należy sadzić tuż pod powierzchnią. Posadź cebulki teraz, a już niedługo ujrzysz w swoim ogrodzie zachwycające dalie, lilie, kalie i mieczyki. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat cebulek kwiatowych? Sprawdź, mamy dla Ciebie ponad 200 artykułów!

Okres sadzenia letnich cebulek zaczyna się, gdy nie ma już ryzyka przymrozków. Wtedy czas zabrać się do pracy! Sadząc cebulki, możesz zacząć sobie wyobrażać, jak pięknie rozkwitną latem. Bez względu na to, jakie letnie cebulki wybierzesz, możesz liczyć na mnóstwo kwiatów i kolorów. Większość cebulek kwitnie obficie aż do późnego lata. Co więcej, każdy kwiat ma swój niepowtarzalny wygląd: od eleganckich mieczyków po dzikie i bujne dalie.

Wprowadź do swojego ogrodu odrobinę rozmaitości dzięki daliom, mieczykom i innym kolorowym kwiatom cebulowym, które kwitną latem. Za kilka miesięcy będziesz cieszyć oczy ich intensywnymi kolorami.

Źródło: iBulb

Warto przeczytać
JESIENNE PRACE
Na czasie
JESIENNE PRACE
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 28383
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => urban-jungle-czyli-modne-kwiaty-w-twoim-domu
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50801
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => las-w-sloiku-jak-zrobic-gdzie-kupic-jakie-rosliny-wybrac
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu