Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Hozelock: Filtry do oczek wodnych

W niewielkich z reguły, przydomowych oczkach wodnych, konieczne jest stosowanie filtrów. Wybór filtra należy uzależnić od wielkości zbiornika oraz bogactwa fauny i flory. Do niewielkich zbiorników szczególnie polecane są filtry Bioforce Hozelock Cyprio. W oczkach, w których hodowane są ryby watro uzupełnić je pre-filtrem Saturn Booster.

Filtry Bioforce

Linia filtrów Bioforce to cztery kompaktowe filry UVC do oczek o pojemności 6000, 11000, 16000 i 24000 litrów. Wszystkie filtry Bioforce cechuje skuteczność filtracji mechanicznej i biologicznej oraz działanie promienników UV, które pomagają w eliminowaniu glonów zazieleniających wodę.

Filtr mechaniczny został wyposażony w ułożoną warstwowo gruboporowatą piankę, która skutecznie oczyszcza wodę z cząsteczek organicznych i nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Filtracja biologiczna została zaś usprawniona przez dodanie do systemu materiałów biofiltracyjnych Kaldnes K3, stosowanych wyłącznie w instalacjach Hozelock Cyprio.

Promienniki, w które wyposażone są filtry Bioforce, posiadają nowoczesne tuleje kwarcowe, przepuszczające aż 87% promieni UV. Wszystkie filtry Bioforce zostały wyposażone w funkcję Easy Clean, umożliwiającą oczyszczanie pianek filtrujących za pomocą strumienia wstecznego.

Cena detaliczna:

  • Bioforce 6000 l z promiennikiem: ok. 740 zł,
  • Bioforce 11000 l z promiennikiem: ok. 840 zł,
  • Bioforce 16000 l z promiennikiem: ok. 1280 zł,
  • Bioforce 24000 l z promiennikiem: ok. 1515 zł.

Pre-filtr Saturn Booster

Pre-filtr Saturn Booster
Pre-filtr Saturn Booster
fot. Hozelock

Jego głównym zadaniem jest dodatkowe, wielopoziomowe oczyszczanie wody w zbiornikach, w których hodowane są ryby. Saturn Booster zwiększa o 30% czystość wody oraz zmniejsza o połowę częstotliwość czyszczenia filtra biologicznego.

Pre-filtr pompuje wodę ze zbiornika do specjalnego mechanizmu, w którym wiruje ona wokół okrągłej poliestrowej siatki. Większe zanieczyszczenia są wyłapywane przez siatkę, usuwane przez obrotowy zraszacz i gromadzone na dnie filtra w postaci łatwego do usunięcia mułu.

Saturn Booster jest bardzo łatwy do czyszczenia – siatka jest na bieżąco płukana przez obrotowy zraszacz, a zebrany muł można usunąć jednym pociągnięciem specjalnego uchwytu.

Cena detaliczna: ok. 1850 zł.

Pompy oraz filtry do oczek wodnych należy regularnie przeglądać i czyścić, a w zimie przechowywać w pojemniku z wodą, ustawionym w miejscu o dodatniej temperaturze.


Dodatkowe informacje: www.victus.pl.


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu