Logo
Logo
Do góry

Hozelock: Filtry do oczek wodnych

W niewielkich z reguły, przydomowych oczkach wodnych, konieczne jest stosowanie filtrów. Wybór filtra należy uzależnić od wielkości zbiornika oraz bogactwa fauny i flory. Do niewielkich zbiorników szczególnie polecane są filtry Bioforce Hozelock Cyprio. W oczkach, w których hodowane są ryby watro uzupełnić je pre-filtrem Saturn Booster.

Filtry Bioforce

Linia filtrów Bioforce to cztery kompaktowe filry UVC do oczek o pojemności 6000, 11000, 16000 i 24000 litrów. Wszystkie filtry Bioforce cechuje skuteczność filtracji mechanicznej i biologicznej oraz działanie promienników UV, które pomagają w eliminowaniu glonów zazieleniających wodę.

Filtr mechaniczny został wyposażony w ułożoną warstwowo gruboporowatą piankę, która skutecznie oczyszcza wodę z cząsteczek organicznych i nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Filtracja biologiczna została zaś usprawniona przez dodanie do systemu materiałów biofiltracyjnych Kaldnes K3, stosowanych wyłącznie w instalacjach Hozelock Cyprio.

Promienniki, w które wyposażone są filtry Bioforce, posiadają nowoczesne tuleje kwarcowe, przepuszczające aż 87% promieni UV. Wszystkie filtry Bioforce zostały wyposażone w funkcję Easy Clean, umożliwiającą oczyszczanie pianek filtrujących za pomocą strumienia wstecznego.

Cena detaliczna:

  • Bioforce 6000 l z promiennikiem: ok. 740 zł,
  • Bioforce 11000 l z promiennikiem: ok. 840 zł,
  • Bioforce 16000 l z promiennikiem: ok. 1280 zł,
  • Bioforce 24000 l z promiennikiem: ok. 1515 zł.

Pre-filtr Saturn Booster

Pre-filtr Saturn Booster
Pre-filtr Saturn Booster
fot. Hozelock

Jego głównym zadaniem jest dodatkowe, wielopoziomowe oczyszczanie wody w zbiornikach, w których hodowane są ryby. Saturn Booster zwiększa o 30% czystość wody oraz zmniejsza o połowę częstotliwość czyszczenia filtra biologicznego.

Pre-filtr pompuje wodę ze zbiornika do specjalnego mechanizmu, w którym wiruje ona wokół okrągłej poliestrowej siatki. Większe zanieczyszczenia są wyłapywane przez siatkę, usuwane przez obrotowy zraszacz i gromadzone na dnie filtra w postaci łatwego do usunięcia mułu.

Saturn Booster jest bardzo łatwy do czyszczenia – siatka jest na bieżąco płukana przez obrotowy zraszacz, a zebrany muł można usunąć jednym pociągnięciem specjalnego uchwytu.

Cena detaliczna: ok. 1850 zł.

Pompy oraz filtry do oczek wodnych należy regularnie przeglądać i czyścić, a w zimie przechowywać w pojemniku z wodą, ustawionym w miejscu o dodatniej temperaturze.

Dodatkowe informacje: www.victus.pl.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu