Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Jarad: Nowa kolekcja kostki brukowej Arco Lux

Dwanaście wersji kolorystycznych, trzy dostępne formaty, nieskończone możliwości aranżacyjne. Kolekcja Arco Lux to nowa propozycja w katalogu Jadar Garden, która dzięki szerokiej gamie wzorów i kolorów, rozświetli każdą przestrzeń wokół naszego domu.

Wielobarwne łuki

Kostka brukowa Arco Lux wykonana jest z barwionej masy betonowej z zawartością kolorowego kruszywa. Dostępna w trzech formatach: trapezoidalnym, prostokątnym i kwadratowym, ułatwia nam aranżowanie krajobrazu wokół domu. Małe rozmiary elementów kolekcji, ułatwiają dodatkowo układanie kostki w najbardziej skomplikowane układy, szczególnie łuki i okręgi. Dzięki zaawansowanej technologii płukania, kostka Arco Lux do złudzenia przypomina naturalny kamień. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju kruszyw, uzyskujemy aż 12 wersji kolorystycznych.

Trwałość i bezpieczeństwo

Materiał, z którego wykonana została kostka, zapewnia wysoką wytrzymałość wyrobu, zarówno jeśli chodzi o utrzymanie bryły, jak i trwałość koloru. Potwierdza to 10-letnia gwarancja producenta na wszystkie produkty z linii Jadar Garden. Arco Lux odporny jest na zmienne warunki atmosferyczne – zarówno wysokie temperatury wynikające z dużego nasłonecznienia, jak i silne, zimowe mrozy. Beton, z którego wykonana jest kostka, to także materiał ekologiczny – jego zastosowanie w ogrodzie nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Dostępne kolory: Bursztynowy, Miedziany, Szmaragdowy, Perłowy, Granit Natural, Grafitowy, Kremowy, Piaskowy, Pomarańczowy, Rubinowy, Kasztanowy, Platynowy Formaty w cm: 10x8,4x6,5, 10x7,5, 10x10 Grubość: 6 cm

Źródło: Jadar sp. z o. o.


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu