Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Polbruk: Klasyczna i elegencka nawierzchnia – kostki brukowe Nostalite

Zaprojektowanie i urządzenie przydomowej przestrzeni często spędza nam sen z powiek. A to dlatego, że zależy nam na ciekawej aranżacji, która nie tylko będzie przyjemna dla oka, ale również odróżni naszą posesję od spotykanych wokół terenów. Taki efekt uda nam się osiągnąć dzięki kostce brukowej Polbruk Nostalite oraz Polbruk Nostalite Prima.

Przytulny ogród, fantazyjny taras, nietuzinkowy podjazd czy eleganckie schody prowadzące do frontowych drzwi domu są marzeniem wielu osób. Jak więc sprawić, żeby przestrzeń wokół naszej posesji była jednym słowem niepowtarzalna? Najlepiej odwołać się do klasyki,jaką jest kostka brukowa Polbruk Nostalite i Polbruk Nostalite Prima.

Dyskretna i elegancka przestrzeń

Spokojna i gustownie urządzona przydomowa przestrzeń staje się oazą, w której można się zrelaksować i cieszyć pięknem otaczającej nas przyrody.

Niepowtarzalna nawierzchnia – kostki brukowe Polbruk Nostalite
Polbruk Nostalite

O ile przygotowanie odpowiedniej roślinności jest dość łatwym i zarazem przyjemnym zadaniem, to dopasowanie właściwych materiałów do wykonania ścieżek, tarasu, czy podjazdu może okazać się już sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, jak poszczególne elementy ogrodu będą ze sobą współgrać.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest elegancka i dyskretna klasyka, która zawsze dobrze się sprawdza i co najważniejsze nigdy się nie nudzi. W taki nurt wpisują się klasyczne kolekcje kostki brukowej Polbruk Nostalite oraz Polbruk Nostalite Prima.

Ich wybór z pewnością ułatwi nam aranżację przestrzeni wokół naszej posesji. Użyte do budowy schodów, wykończenia tarasu, podjazdu czy ścieżki prowadzącej do frontowych drzwi sprawią, że nasze podwórze będzie estetycznie zagospodarowane, jak również idealnie skomponuje się z roślinnością i budynkiem.

Wygląd wszystkich elementów posesji pozostanie w eleganckiej harmonii i bez wątpienia stanie się pozytywną zapowiedzią wnętrza, do którego poprowadzą ścieżki.

Klasyka, która inspiruje

Kolekcja Polbruk Nostalite swoim wyglądem nawiązuje do starego, klasycznego bruku charakteryzującego się miękko zaokrąglonymi krawędziami. Jej wygląd i kształt pobudza fantazję do tworzenia wielu ciekawych aranżacji, również takich, jak efektowne koła czy łuki.

Niepowtarzalna nawierzchnia – kostki brukowe Polbruk Nostalite
Polbruk Nostalite PRIMA

Dzięki trzem formatom kostki Polbruk Nostalite i elementom do formułowania kół oraz szerokiej gamie kolorystycznej mamy nieograniczone możliwości designu przydomowej przestrzeni.

Podjazd może nabrać barw i niebanalnej formy, kręte ścieżki będą zachęcać nas do przyjemnych spacerów po ogrodzie, zaś fantazyjnie ułożony taras stanie się idealnym miejscem do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Firma Polbruk oferuje także serię kostki brukowej Nostalite Prima, która również nawiązuje do klasycznych propozycji, jednakże w nieco zmodyfikowanej formie. W składzie kolekcji Polbruk Nostalite Prima znajdziemy kostki brukowe o gładkiej powierzchni z subtelnie zaokrąglonymi brzegami, a także kostki celowo postarzane, które wyglądem przypominają wieloletni, klimatyczny urok brukowanych nawierzchni.

Dzięki dwóm różnorodnym stylom, możemy wybrać ten, który lepiej będzie komponował się z architekturą budynku i roślinnością na terenie posesji. Kolekcja ta sprawi, że każdy ułożony przez nas wzór czy to wokół tarasu, w środku ogrodu, na schodach czy na podjeździe przerodzi się w subtelną, delikatną całość.

A wszystko to również dzięki łagodnym kolorom, takim jak orzechowy, galia (odcień brązowo-pomarańczowo-kremowy) i indiana (odcień żółto-czerwono-czarny). Nawierzchnie wykończone kostką Polbruk Nostalite Prima zmienią otoczenie naszego domu w ciepłe, harmonijne i przyjazne miejsce.

Źródło: Polbruk

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!