Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Polbruk: Klasyczna i elegencka nawierzchnia – kostki brukowe Nostalite

Zaprojektowanie i urządzenie przydomowej przestrzeni często spędza nam sen z powiek. A to dlatego, że zależy nam na ciekawej aranżacji, która nie tylko będzie przyjemna dla oka, ale również odróżni naszą posesję od spotykanych wokół terenów. Taki efekt uda nam się osiągnąć dzięki kostce brukowej Polbruk Nostalite oraz Polbruk Nostalite Prima.

Przytulny ogród, fantazyjny taras, nietuzinkowy podjazd czy eleganckie schody prowadzące do frontowych drzwi domu są marzeniem wielu osób. Jak więc sprawić, żeby przestrzeń wokół naszej posesji była jednym słowem niepowtarzalna? Najlepiej odwołać się do klasyki,jaką jest kostka brukowa Polbruk Nostalite i Polbruk Nostalite Prima.

Dyskretna i elegancka przestrzeń

Spokojna i gustownie urządzona przydomowa przestrzeń staje się oazą, w której można się zrelaksować i cieszyć pięknem otaczającej nas przyrody.

Niepowtarzalna nawierzchnia – kostki brukowe Polbruk Nostalite
Polbruk Nostalite

O ile przygotowanie odpowiedniej roślinności jest dość łatwym i zarazem przyjemnym zadaniem, to dopasowanie właściwych materiałów do wykonania ścieżek, tarasu, czy podjazdu może okazać się już sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, jak poszczególne elementy ogrodu będą ze sobą współgrać.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest elegancka i dyskretna klasyka, która zawsze dobrze się sprawdza i co najważniejsze nigdy się nie nudzi. W taki nurt wpisują się klasyczne kolekcje kostki brukowej Polbruk Nostalite oraz Polbruk Nostalite Prima.

Ich wybór z pewnością ułatwi nam aranżację przestrzeni wokół naszej posesji. Użyte do budowy schodów, wykończenia tarasu, podjazdu czy ścieżki prowadzącej do frontowych drzwi sprawią, że nasze podwórze będzie estetycznie zagospodarowane, jak również idealnie skomponuje się z roślinnością i budynkiem.

Wygląd wszystkich elementów posesji pozostanie w eleganckiej harmonii i bez wątpienia stanie się pozytywną zapowiedzią wnętrza, do którego poprowadzą ścieżki.

Klasyka, która inspiruje

Kolekcja Polbruk Nostalite swoim wyglądem nawiązuje do starego, klasycznego bruku charakteryzującego się miękko zaokrąglonymi krawędziami. Jej wygląd i kształt pobudza fantazję do tworzenia wielu ciekawych aranżacji, również takich, jak efektowne koła czy łuki.

Niepowtarzalna nawierzchnia – kostki brukowe Polbruk Nostalite
Polbruk Nostalite PRIMA

Dzięki trzem formatom kostki Polbruk Nostalite i elementom do formułowania kół oraz szerokiej gamie kolorystycznej mamy nieograniczone możliwości designu przydomowej przestrzeni.

Podjazd może nabrać barw i niebanalnej formy, kręte ścieżki będą zachęcać nas do przyjemnych spacerów po ogrodzie, zaś fantazyjnie ułożony taras stanie się idealnym miejscem do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Firma Polbruk oferuje także serię kostki brukowej Nostalite Prima, która również nawiązuje do klasycznych propozycji, jednakże w nieco zmodyfikowanej formie. W składzie kolekcji Polbruk Nostalite Prima znajdziemy kostki brukowe o gładkiej powierzchni z subtelnie zaokrąglonymi brzegami, a także kostki celowo postarzane, które wyglądem przypominają wieloletni, klimatyczny urok brukowanych nawierzchni.

Dzięki dwóm różnorodnym stylom, możemy wybrać ten, który lepiej będzie komponował się z architekturą budynku i roślinnością na terenie posesji. Kolekcja ta sprawi, że każdy ułożony przez nas wzór czy to wokół tarasu, w środku ogrodu, na schodach czy na podjeździe przerodzi się w subtelną, delikatną całość.

A wszystko to również dzięki łagodnym kolorom, takim jak orzechowy, galia (odcień brązowo-pomarańczowo-kremowy) i indiana (odcień żółto-czerwono-czarny). Nawierzchnie wykończone kostką Polbruk Nostalite Prima zmienią otoczenie naszego domu w ciepłe, harmonijne i przyjazne miejsce.

Źródło: Polbruk


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu