Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Zielona Energia Przyrody - kompozycje kwiatowe modne latem 2009

Zielona energia, czyli „Botanical energy” to nazwa trendu obowiązującego LATEM 2009. W zbliżającym się sezonie najważniejszą rolę będą pełnić rośliny i kompozycje kwiatowe, ponieważ emanują energią, a dzięki swojej kolorystyce odpowiadają palecie najmodniejszych kolorów. Rośliny sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i pobudzeni do działania oraz urzeczeni ich naturalnym pięknem.

Kompozycje kwiatowe utrzymane w duchu najmodniejszych letnich tendencji zostały przedstawione na pokazie prasowym 27 kwietnia 2009 r. w restauracji „Belvedere” w Łazienkach Królewskich. Pokaz został zorganizowany przez Biuro Kwiatowe Holandia. Kompozycje wykonali znakomici floryści: Zygmunt Sieradzan oraz Piotr Sekunda.

Zielona Energia Przyrody - kompozycje kwiatowe modne latem 2009
Zielona Energia Przyrody - kompozycje kwiatowe modne latem 2009
fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Floryści wykonali między innymi kompozycje kwiatowe na Dzień Matki i aranżacje do salonu oraz biura. W swoich pracach wyeksponowali liście, korzenie i trawy, inspirując się roślinnością tropikalnych lasów oraz dzikiej dżungli. Dzięki połączeniu zieleni z intensywnymi kolorami (żółcią, różem oraz fioletem) uzyskali radosne, dodające energii kompozycje.

Zrezygnowali z użycia wszelkiego rodzaju sztucznych ozdób na rzecz naturalnych elementów. Bogato zdobione wazony zastąpili prostymi, szklanymi, drewnianymi i porcelanowymi formami. W kompozycjach dominowały takie kwiaty jak: anturium, frezja, piwonia, koper oraz cantedeskia.

www.flowercouncil.org


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu