Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Zielona Energia Przyrody - kompozycje kwiatowe modne latem 2009

Zielona energia, czyli „Botanical energy” to nazwa trendu obowiązującego LATEM 2009. W zbliżającym się sezonie najważniejszą rolę będą pełnić rośliny i kompozycje kwiatowe, ponieważ emanują energią, a dzięki swojej kolorystyce odpowiadają palecie najmodniejszych kolorów. Rośliny sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i pobudzeni do działania oraz urzeczeni ich naturalnym pięknem.

Kompozycje kwiatowe utrzymane w duchu najmodniejszych letnich tendencji zostały przedstawione na pokazie prasowym 27 kwietnia 2009 r. w restauracji „Belvedere” w Łazienkach Królewskich. Pokaz został zorganizowany przez Biuro Kwiatowe Holandia. Kompozycje wykonali znakomici floryści: Zygmunt Sieradzan oraz Piotr Sekunda.

Zielona Energia Przyrody - kompozycje kwiatowe modne latem 2009
Zielona Energia Przyrody - kompozycje kwiatowe modne latem 2009
fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Floryści wykonali między innymi kompozycje kwiatowe na Dzień Matki i aranżacje do salonu oraz biura. W swoich pracach wyeksponowali liście, korzenie i trawy, inspirując się roślinnością tropikalnych lasów oraz dzikiej dżungli. Dzięki połączeniu zieleni z intensywnymi kolorami (żółcią, różem oraz fioletem) uzyskali radosne, dodające energii kompozycje.

Zrezygnowali z użycia wszelkiego rodzaju sztucznych ozdób na rzecz naturalnych elementów. Bogato zdobione wazony zastąpili prostymi, szklanymi, drewnianymi i porcelanowymi formami. W kompozycjach dominowały takie kwiaty jak: anturium, frezja, piwonia, koper oraz cantedeskia.

www.flowercouncil.org


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu