Logo
Logo
1
Okazje

Betafence: Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje

Gabiony, czyli kosze z siatki zgrzewanej, wypełniane dowolnym materiałem, początkowo wykorzystywane były jedynie w projektach budownictwa inżynieryjnego jako konstrukcje oporowe. Ze względu na swój dekoracyjny charakter, szybko podbiły serca indywidualnych użytkowników i wkroczyły na prywatne posesje, gdzie stały się ich prawdziwą ozdobą ogrodów.

 

W swoim ogrodzie z gabionów możesz zbudować: konstrukcję zabezpieczającą skarpę, na której stoi Twój dom efektowne meble ogrodowe – ławy, stoły, siedziska wygrodzenie oczka wodnego murek wolnostojący pergolę …lub wykorzystać je do obudowania ogrodowej fontanny, a nawet stworzyć efektowną kamienną elewację.

Gabiony w ogrodzie - piękne z natury

Konstrukcje gabionowe, dzięki wypełnieniu materiałem skalnym, świetnie komponują się z otaczającym je krajobrazem i nawiązują do natury. Ty, wypełniając swój gabion, możesz iść o krok dalej i rodzaj wypełnienia dopasować do charakteru swojej posesji. Gabiony możesz wypełnić: kamieniami polnymi, otoczakami, kamieniem łamanym betonem kostką brukową szkłem lawą cegłą a nawet drewnem.

Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje od Betafence Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje od Betafence
Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje od Betafence

Dla podkreślenia naturalnego piękna gabionów konstrukcje gabionowe możesz obsadzić roślinami pnącymi, które nawiążą do zielonej architektury Twojego ogrodu. Długowieczne piękno Gabiony zaprojektowane jako konstrukcje oporowe, są długowieczne. Siatka, z której są wykonane, powinna zostać zabezpieczona wysokiej jakości powłoką, zapewniającą wieloletnią ochronę antykorozyjną.

Taka odporność na korozję może wynosić nawet 120 lat, jak w przypadku koszy gabionowych firmy Betafence z siatki zabezpieczonej warstwą Zincalu (specjalnego stopu cynku i aluminium) i dodatkowo pokrytej powłoką poliestrową. Te same gabiony Betafence, które z powodzeniem wykorzystywane są na całym świecie jako zabezpieczenie skarp, osuwisk i koryt rzecznych, możesz wykorzystać w swoim ogrodzie i mieć pewność, że latami będą wyglądały tak efektownie, jak w dniu montażu.

Gabiony - konstrukcja doskonała

Aby konstrukcja z gabionów była bezpieczna, powinna zostać zaprojektowana przez architekta. Jeśli sam stworzyłeś projekt małej architektury ogrodowej, skonsultuj go ze specjalistą. Ze względów bezpieczeństwa użytkowania gabionów, wymagają one także profesjonalnego montażu.

Więcej informacji o gabionach Betafence, a także kontakt do specjalisty ds. gabionów i dystrybutorów oferujących te produkty, znajdziesz na www.ogradzamy.pl

 
To Cię zainteresuje
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu