Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Betafence: Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje

Gabiony, czyli kosze z siatki zgrzewanej, wypełniane dowolnym materiałem, początkowo wykorzystywane były jedynie w projektach budownictwa inżynieryjnego jako konstrukcje oporowe. Ze względu na swój dekoracyjny charakter, szybko podbiły serca indywidualnych użytkowników i wkroczyły na prywatne posesje, gdzie stały się ich prawdziwą ozdobą ogrodów.

W swoim ogrodzie z gabionów możesz zbudować: konstrukcję zabezpieczającą skarpę, na której stoi Twój dom efektowne meble ogrodowe – ławy, stoły, siedziska wygrodzenie oczka wodnego murek wolnostojący pergolę …lub wykorzystać je do obudowania ogrodowej fontanny, a nawet stworzyć efektowną kamienną elewację.

Gabiony w ogrodzie - piękne z natury

Konstrukcje gabionowe, dzięki wypełnieniu materiałem skalnym, świetnie komponują się z otaczającym je krajobrazem i nawiązują do natury. Ty, wypełniając swój gabion, możesz iść o krok dalej i rodzaj wypełnienia dopasować do charakteru swojej posesji. Gabiony możesz wypełnić: kamieniami polnymi, otoczakami, kamieniem łamanym betonem kostką brukową szkłem lawą cegłą a nawet drewnem.

Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje od Betafence Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje od Betafence
Gabiony w ogrodach - porady i inspiracje od Betafence

Dla podkreślenia naturalnego piękna gabionów konstrukcje gabionowe możesz obsadzić roślinami pnącymi, które nawiążą do zielonej architektury Twojego ogrodu. Długowieczne piękno Gabiony zaprojektowane jako konstrukcje oporowe, są długowieczne. Siatka, z której są wykonane, powinna zostać zabezpieczona wysokiej jakości powłoką, zapewniającą wieloletnią ochronę antykorozyjną.

Taka odporność na korozję może wynosić nawet 120 lat, jak w przypadku koszy gabionowych firmy Betafence z siatki zabezpieczonej warstwą Zincalu (specjalnego stopu cynku i aluminium) i dodatkowo pokrytej powłoką poliestrową. Te same gabiony Betafence, które z powodzeniem wykorzystywane są na całym świecie jako zabezpieczenie skarp, osuwisk i koryt rzecznych, możesz wykorzystać w swoim ogrodzie i mieć pewność, że latami będą wyglądały tak efektownie, jak w dniu montażu.

Gabiony - konstrukcja doskonała


Aby konstrukcja z gabionów była bezpieczna, powinna zostać zaprojektowana przez architekta. Jeśli sam stworzyłeś projekt małej architektury ogrodowej, skonsultuj go ze specjalistą. Ze względów bezpieczeństwa użytkowania gabionów, wymagają one także profesjonalnego montażu.

Więcej informacji o gabionach Betafence, a także kontakt do specjalisty ds. gabionów i dystrybutorów oferujących te produkty, znajdziesz na www.ogradzamy.pl

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu