Logo
Logo
Do góry

Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015

Duch czasu zmienia się pod wpływem zmian gospodarczych i społecznych. A wraz z nim zmieniają się preferencje konsumentów. W rezultacie pojawiają się trendy, ukazujące gusty konsumentów na rok 2015. Targi Green Industry Trends 2015 pokazują tendencje w ogrodnictwie, a szczególnie w zakresie produktów do wnętrz, jak i oferowanych do upraw na świeżym powietrzu.

Tendencje te ukazano w formie trzech tematów: „Unexpected Wild”, „Eco Luxe” i „Happy Life”. Na zdjęciach wykorzystanych przez iBulb widać, jak te motywy można interpretować w odniesieniu do kwiatów cebulkowych.

The spirit of our times 2015

Trudne czasy zbliżają się do końca i zaczyna pojawiać się optymizm: wreszcie widzimy światełko na końcu tunelu. Oznacza to, że jesteśmy otwarci na nowe rzeczy, że pragniemy żywszych kolorów i że zaczynamy szukać wyróżniających się produktów, które sprawiają nam ogromną radość. Jesteśmy też bardziej otwarci na wspólne działania, pomaganie sobie nawzajem. Myślami przewodnimi naszej współczesnej epoki stają się: partycypacja, poświęcenie się pracy i wspólne ulepszanie świata.

Do pobrania: PDF The spirit of our times 2015

Unexpected Wild

Dzisiejsze ogrody mają sprawiać wrażenie, iż są naturalne, zapewniające relaks - tak, jakby rządziła nimi sama natura. To tak jakbyśmy nie stosowali żadnych reguł i jakby w ogrodach rządził wiatr oraz pogoda. Pomieszczenia wyglądają tak, jakby były urządzane z zachowaniem rozsądku, z niewielką dozą nonszalancji, ale na pewno są przytulne. Ulubionymi są kwiaty w naturalnych odcieniach koloru żółtego, niebieskiego, ochry i terakoty, takie jak szafirki Blue Magic, tulipany White Dream, narcyzy Tahiti i hiacynty Yellow Stone.

Do porbania: PDF Moodboard 1 Unexpected Wild

Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015 Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015

Eco Luxe

Na świeżym powietrzu ludzie poszukują oazy spokoju na łonie natury, bez zakłócania widoku liniami funkcjonalnymi. Idealne miejsce na świeżym powietrzu będzie przyjazne dla środowiska, będzie odzwierciedlać proekologiczne nastawienie i będzie wyposażone we wszelkie możliwe wygody. Także i dom stanie się oazą spokoju: luksusowe, ekologiczne, doskonałej jakości materiały. Ważnymi elementami takiego wystroju będą tulipany w naturalnych, podstawowych barwach, na przykład Antarctica, Snow Queen, Northcap White, Super Parrot i szafirki White Magic.

Do pobrania: PDF Moodboard 2 Eco Luxe

Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015
Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015

The Happy Life

Nadszedł czas, aby zainteresować się lżejszą stroną życia i wyjść ze świata reguł oraz oczekiwań. Każdego dnia powinniśmy świętować życie. Takie podejście oznacza radosny, kolorowy ogród, w którym można organizować małe i duże imprezy towarzyskie. Produkty stosowane są w sposób fantazyjny. Aranżacje w pomieszczeniach powinny być lekkie i kolorowe. Powinny stwarzać miejsce, w którym każdy czuje się mile widziany i w którym zawsze przez okna dociera słońce. Jaskrawo kolorowe kwiaty, takie jak amarylis Royal Red, tulipan Marcel Parrot i wielobarwne mieszanki hiacyntów tworzą radosny widok.

Do pobrania: PDF Moodboard 3 The Happy Life

Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015
Tendencje w ogrodnictwie podczas wystawy Green Industry Trends 2015

Źródło: ibulb.org


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (3)
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu