Logo
Logo
Do góry

Den Braven: Pielęgnacja drewnianego tarasu – seria Woodstar

Taras, jako miejsce szczególnie eksploatowane, wymaga wyjątkowej pielęgnacji i zabezpieczenia. W tej roli sprawdzą się produkty z serii Woodstar firmy Den Braven, specjalnie przeznaczone do dbania o trwałość i estetyczny wygląd drewnianych tarasów.

Pielęgnacja drewnianego tarasu - czyszczenie drewna

Gdy pogoda za oknem dopisuje to właśnie taras staje się miejscem, gdzie przyjmujemy gości i z ochotą oddajemy się wspólnemu grillowaniu. Tym co niejednokrotnie spędza sen z powiek gospodarzom, są powstałe w czasie użytkowania plamy i zanieczyszczenia - nieodzowny element letniego biesiadowania.

SRODEK_CZYSZCZACY_DO_TARASOW_woodstar_den_braven

By pozbyć się niechcianych zabrudzeń, zwłaszcza w przypadku drewnianych tarasów, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty czyszczące, które pozwolą utrzymać jego powierzchnię w nienagannej czystości i zabezpieczą drewno przed zniszczeniem. Do tego typu zadań przeznaczony jest Środek Czyszczący do Tarasów z linii Woodstar firmy Den Braven.

Jego skoncentrowana formuła pozwoli usunąć uporczywe, silne zabrudzenia np. tłuszcz, zaś wykorzystany w formie roztworu świetnie poradzi sobie ze słabszymi plamami i cyklicznymi porządkami. Tym co szczególnie negatywnie wpływa na wygląd przydomowego tarasu są również niekorzystne warunki atmosferyczne, a w letnich miesiącach przede wszystkim palące słońce. Upalna aura sprawia, że na drewnianym materiale pojawiają się mało estetyczne przebarwienia, a drewno zaczyna blaknąć .

Do likwidacji szarych przebarwień wykorzystać można również Środek Czyszczący do Tarasów z linii Woodstar na bazie soli sodowych oraz tetrasodowych, który dodatkowo rozjaśni drewno, przywracając mu naturalną barwę. Co istotne, do pielęgnacji drewnianej nawierzchni należy dobierać preparaty przeznaczone do gatunku drewna z jakiego wykonany jest taras lub zaopatrzyć się w produkt uniwersalny.

Jeśli zależy nam na czyszczeniu powierzchni tarasowych zarówno z drewna egzotycznego, gatunków europejskich, jak i drewna krajowego warto użyć środka z linii Woodstar, który jest neutralny dla każdego rodzaju i nie zmienia jego struktury chemicznej.

Pielęgnacja drewnianego tarasu - olejowanie drewna

Prawidłowe oczyszczenie drewna na drodze do estetycznego tarasu jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Aby taras służył nam przez długie lata, musimy zapewnić mu również dodatkową ochronę, zwłaszcza, że jest to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego też dokładnie oczyszczoną i odpowiednio przygotowaną powierzchnię należy zabezpieczyć, pokrywając ją lakierem lub olejem.


OLEJ_DO_TARASOW_woodstar_den_braven

Jeśli chcemy zachować wyjątkowo naturalny wygląd drewna najlepiej jest zastosować olej, pamiętając, by wybierać preparaty, które tworzą ochronną warstwę zabezpieczającą przed promieniowaniem UV i wodą. Wykorzystać można Olej do Tarasów z linii Woodstar firmy Den Braven. Ten specjalistyczny środek na bazie oleju lnianego z dodatkiem żywic alkidowych świetnie chroni drewno przed działaniem promieni UV, wody, powstaniem smug i plam, a także sinizną i zabrudzeniami. Pokryte nim drewno będzie dobrze zaimpregnowane, odżywione, a miękkie gatunki drewna dodatkowo utwardzone.

Powierzchnia tarasu zyska natomiast eleganckie, satynowe wykończenie odporne na ściernie. Letni okres sprzyja relaksowi na zewnątrz domu, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji okazały przydomowy taras. By miejsce wspólnych biesiad, rodzinnych uroczystości było także estetyczną wizytówką domu, musimy o nie należycie zadbać. Czystość i dodatkowa ochrona drewnianych tarasów jest możliwa do osiągnięcia dzięki specjalistycznym środkom z serii Woodstar firmy Den Braven, które zapewnią właściwą pielęgnację i zabezpieczenie na długie lata.

Źródło: Den Braven


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Quizy
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51748
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => niewielkie-mieszkanie-w-odcieniu-classic-blue
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51136
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => stara-willa-w-milanowku-dom-blogerki
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!