Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Warszawskie Targi Designu WZORY - edycja specjalna WZORY W OGRODZIE

Warszawskie Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. Czwarta, wyjątkowa edycja WZORÓW odbędzie się 21 czerwca 2014 r. w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni.

W Pałacu Muzeum, ale przede wszystkim w jego ogrodzie zaprezentują się najlepsi twórcy designu ogrodowego. Przedstawimy najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej, które dzięki tak wyjątkowej oprawie będą mogły zaistnieć w całym swoim pięknie.

Na targach będzie można nabyć rośliny ogrodowe, zioła, kwiaty doniczkowe i cięte. Pokażemy przydomowe szklarnie, donice, wybór mebli ogrodowych i oświetlenia, ale również hamaki, huśtawki oraz grille - wszystko, co może sprawić, że ogród zmieni się w raj na ziemi. W czasie targów będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni i kupić specjalnie wyselekcjonowane nowalijki. Odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Pragniemy, aby WZORY W OGRODZIE były również okazją do odpoczynku z całą rodziną (zapewnimy możliwość wypożyczenia potrzebnego ekwipunku: leżaków, kocy oraz koszy piknikowych). Królikarnia będzie doskonałym miejscem, aby zrealizować pragnienie o relaksującym dniu blisko natury, ale w centrum miasta.

Plakat WZORY W OGRODZIE

Plan wydarzeń towarzyszących

Warsztat 5Rytmów® to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić  umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska - aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

Warsztat świadomości ciała poprowadzi Urszula Skośkiewicz – właścicielka Warszawskiego Studia Tańca. Wraz z zespołem o godzinie 11.30 zaprezentuje taneczny performance w ogrodzie.

Mikrohotele dla owadów – warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Warsztat ceramiczny dla dzieci poprowadzi Agata Wiślińska z pracowni ceramicznej LUKA. Warsztat odbędzie się w godzinach 11 - 16 Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę.

Bazioła przeprowadzą warsztat zielarski na swoim stoisku.

Podczas targów na terenie Królikarni odbędzie się również finałowy pokaz pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa - projektu pod nazwą Sielce – reprezentacja prowadzonego z mieszkańcami najbliższej okolicy pałacu.

Efekty pracy artystki Elżbiety Jabłońskiej, której projekt Nieużytki Sztuki dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce będzie można z kolei oglądać na wschodnim tarasie Królikarni.

Spacerując po Parku Rzeźb zaś warto zwrócić uwagę na prace Donna Seduta, Pocałunek i Lew autorstwa znakomitej rzeźbiarki emigracyjnej Marii Papy-Rostkowskiej.

Zapraszamy!

Sponsor – Cydr Lubelski.

21 czerwca 2014 Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarnia. Ul. Puławska 113a Godz 10.00 – 22.00 wstęp wolny

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/665063930197073/
Więcej informacji o WZORACH: www.wzorytargi.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
WIELKANOC
Na czasie
WIELKANOC
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu