Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Warszawskie Targi Designu WZORY - edycja specjalna WZORY W OGRODZIE

Warszawskie Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. Czwarta, wyjątkowa edycja WZORÓW odbędzie się 21 czerwca 2014 r. w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni.

W Pałacu Muzeum, ale przede wszystkim w jego ogrodzie zaprezentują się najlepsi twórcy designu ogrodowego. Przedstawimy najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej, które dzięki tak wyjątkowej oprawie będą mogły zaistnieć w całym swoim pięknie.

Na targach będzie można nabyć rośliny ogrodowe, zioła, kwiaty doniczkowe i cięte. Pokażemy przydomowe szklarnie, donice, wybór mebli ogrodowych i oświetlenia, ale również hamaki, huśtawki oraz grille - wszystko, co może sprawić, że ogród zmieni się w raj na ziemi. W czasie targów będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni i kupić specjalnie wyselekcjonowane nowalijki. Odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Pragniemy, aby WZORY W OGRODZIE były również okazją do odpoczynku z całą rodziną (zapewnimy możliwość wypożyczenia potrzebnego ekwipunku: leżaków, kocy oraz koszy piknikowych). Królikarnia będzie doskonałym miejscem, aby zrealizować pragnienie o relaksującym dniu blisko natury, ale w centrum miasta.

Plakat WZORY W OGRODZIE

Plan wydarzeń towarzyszących

Warsztat 5Rytmów® to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić  umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska - aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

Warsztat świadomości ciała poprowadzi Urszula Skośkiewicz – właścicielka Warszawskiego Studia Tańca. Wraz z zespołem o godzinie 11.30 zaprezentuje taneczny performance w ogrodzie.

Mikrohotele dla owadów – warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Warsztat ceramiczny dla dzieci poprowadzi Agata Wiślińska z pracowni ceramicznej LUKA. Warsztat odbędzie się w godzinach 11 - 16 Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę.

Bazioła przeprowadzą warsztat zielarski na swoim stoisku.

Podczas targów na terenie Królikarni odbędzie się również finałowy pokaz pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa - projektu pod nazwą Sielce – reprezentacja prowadzonego z mieszkańcami najbliższej okolicy pałacu.

Efekty pracy artystki Elżbiety Jabłońskiej, której projekt Nieużytki Sztuki dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce będzie można z kolei oglądać na wschodnim tarasie Królikarni.

Spacerując po Parku Rzeźb zaś warto zwrócić uwagę na prace Donna Seduta, Pocałunek i Lew autorstwa znakomitej rzeźbiarki emigracyjnej Marii Papy-Rostkowskiej.

Zapraszamy!

Sponsor – Cydr Lubelski.

21 czerwca 2014 Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarnia. Ul. Puławska 113a Godz 10.00 – 22.00 wstęp wolny

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/665063930197073/
Więcej informacji o WZORACH: www.wzorytargi.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu