Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
Do góry

Woda - zieleń - światło. Konferencja na targach MIASTO OGRÓD - Zielony design

Ciekawe rozwiązania w oświetleniu ogrodów, parków, fontann czy kaskad wodnych poznają słuchacze konferencji "Woda i zieleń w mieście", która odbędzie się 25 kwietnia podczas targów MIASTO OGRÓD – Zielony design. Tytuł przewodni tegorocznej konferencji to: "Rola światła i wody w aranżacjach terenów zieleni".

"Rola światła i wody w aranżacji terenów zieleni"
Konferencja na targach MIASTO OGRÓD - Zielony Design

Woda, zieleń i światło, to tematy integralnie ze sobą związane. Parki i ogrody od najdawniejszych czasów łączą zieleń, wodę, formy architektoniczne. Oświetlenie – początkowo było tylko grą naturalnego światła i cienia. Wprowadzenie w późniejszym czasie pochodni, lampionów, lamp oliwnych, aż wreszcie oświetlenia elektrycznego dało duże możliwości kształtowania ogrodowych przestrzeni.

Woda - zieleń - światło. Konferencja na targach MIASTO OGRÓD - Zielony design
Woda - zieleń - światło. Konferencja na targach MIASTO OGRÓD - Zielony design

Dzisiaj, od umiejętności i kreatywności architekta krajobrazu i wykonawcy, zależy, jakie rozwiązania z wykorzystaniem wody i światła zastosuje się w parkach i w krajobrazie miejskim.

Wszelkiego rodzaju fontanny, baseny i cieki wodne, a także iluminacje świetlne, począwszy od punktowego oświetlenia okazów drzew, a kończąc na wspaniałych zaawansowanych technologicznie spektaklach wody i świateł, to przykładowe elementy aranżacji.

Taką wiedzę zdobędą uczestnicy konferencji, która skierowana jest do: architektów, architektów krajobrazu, ogrodników, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców i wykonawców zieleni oraz samorządowców i przedstawicieli administracji państwowej.


Wykładowcy akademiccy i specjaliści-praktycy z całej Polski omówią m.in. nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu przestrzeni publicznej, zrealizowane projekty, bieżące trendy dotyczące oświetlania ogrodów, parków i zielonych skwerów.

Uczestnicy zdobędą także wiedzę, jak tworzyć oświetlenie terenów zieleni, nadające przestrzeni indywidualny charakter, wymykające się typowym wzorcom i formom. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy już trwają na stronie www.mts.pl. Więcej informacji o konferencji - tutaj.

W programie targów MIASTO OGRÓD – Zielony design jest ponadto prezentacja ofert firm z branży ogrodniczej, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, Ogród Pokazowy, konkursy, warsztaty i pokazy.

16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design 25-27.04.2014, Szczecin
Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00 Wstęp wolny
Więcej informacji: www.mts.pl


Komentarze

Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.