Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
1
Do góry

Agito.pl: Myjki ciśnieniowe do ogrodu

Wiosna to czas intensywnych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, których nieodzownym elementem jest usunięcie zanieczyszczeń z przydomowego tarasu bądź podjazdu. Urządzeniem, które doskonale nadaje się do rozmaitych prac czyszczących jest myjka ciśnieniowa.

Zastosowanie w ogrodzie i popularność myjek ciśnieniowych

Właściciele domów jednorodzinnego, działek, czy choćby wolnostojących garaży doskonale wiedzą, jak wiele prac porządkowych czeka na nich wiosną. Po zimie, na elementach dekoracyjnych ogrodu a także na chodniku i tarasie, pojawiają się szpecące zanieczyszczenia. Jak najłatwiej je usunąć? Za pomocą myjki ciśnieniowej, która w prosty i szybki sposób pozwoli dokładnie oczyścić większość powierzchni i pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Myjki ciśnieniowe to produkty coraz bardziej pożądane wśród konsumentów - w 2013 roku odnotowaliśmy trzykrotny wzrost ich sprzedaży w porównaniu z rokiem wcześniejszym” - mówi Beata Mierzejewska-Kula Category Manager Agito.pl

Rosnąca popularność myjek ciśnieniowych wynika z faktu, że są one niezwykle łatwe w obsłudze, a przy tym cechuje je wysoka skuteczność czyszczenia różnych powierzchni, w tym wodoodpornych i trudno dostępnych.” – dodaje.

Jak działają myjki ciśnieniowe?

Sposób działania myjek ciśnieniowych jest niezwykle prosty, a przy tym bardzo skuteczny. Wystarczy podłączyć myjkę do kranu za pomocą węża ogrodowego. W korpusie urządzenia znajduje się wlot na środki czyszczące oraz pompa wytwarzająca odpowiednie ciśnienie wody. Wskutek zwiększonego ciśnienia, woda jest doprowadzana do pistoletu natryskowego przewodem wysokociśnieniowym. Ponieważ jej strumień jest niezwykle silny i skoncentrowany, cechuje się ogromną siłą czyszczącą.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia przy użyciu węża ogrodowego, myjki ciśnieniowe zużywają dziesięciokrotnie mniej wody oraz ograniczają użycie środków czyszczących, co pozwala zaoszczędzić, oprócz czasu, także pieniądze.

Największym zainteresowaniem w naszym sklepie cieszą się modele firmy Kärcher. Spośród czterech dostępnych klas, największą sprzedaż odnotowujemy wśród dwóch skrajnych pod względem zaawansowania wersji – najbardziej podstawową K2 i profesjonalną K7” - mówi Beata Mierzejewska z firmy Agito.pl.

Model K2 jest najczęściej wybierany przez właścicieli niewielkich ogrodów, tarasów, właścicieli rowerów. Natomiast K7 to rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli większych gospodarstw i przydomowych warsztatów. Myjka najwyższej klasy powinna poradzić sobie z niemal każdym zabrudzeniem, a dodatkowo posłuży do umycia samochodu. Wysokie ciśnienie hydrostatyczne bez problemu radzi sobie z najbardziej uporczywym brudem" - dodaje.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu myjki ciśnieniowej?

Najważniejszymi parametrami, jakie powinny decydować o wyborze odpowiedniego urządzenia są: ciśnienie wody, wydatek wody, obszar roboczy i dodatkowe wyposażenie. Ciśnienie wody wskazuje, z jaką mocą strumień wody uderzy w zabrudzoną powierzchnię. Z kolei wydatek wody oznacza, ile litrów zużyjemy korzystając z myjki przez godzinę. Natomiast obszar roboczy wskazuje, ile metrów kwadratowych powierzchni jesteśmy w stanie wyczyścić w ciągu godziny.

Myjki podstawowe zużywają średnio do 400 litrów wody na godzinę oraz działają pod ciśnieniem 100-130 bar, co pozwala na umycie około 20 m2 powierzchni. Natomiast klasy najwyższe potrzebują do godzinnej pracy około 500 litrów wody i wyczyszczą za jej pomocą nawet 40 m2. Dodatkowe wyposażenie umożliwia dopasowanie odpowiedniego rodzaju myjki do naszych potrzeb i oczekiwań.

W przypadku myjek firmy Kärcher, w obrębie każdej klasy istnieją 2 modele myjek: Dom i Samochód. Różnica między nimi sprowadza się właśnie do akcesoriów. Zestaw Dom składa się m.in. z T-Racera do czyszczenia powierzchni płaskich takich jak: elewacje, taras czy podjazd. Zestaw Samochód zawiera np. lancę pianową, szczotkę obrotową i szampon samochodowy, jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zachowaniu czystości auta.

Pamiętajmy, że na efektywność czyszczenia wpływają również używane detergenty – najskuteczniejsze będą domowe, biodegradowalne środki chemiczne niegroźne dla środowiska.

myjka ciśnieniowa k2 9820m myjka ciśnieniowa K 7.700 myjka ciśnieniowa k4

Myjka ciśnieniowa Karcher K 2.980M plus

Podstawowy model myjki ciśnieniowej, przeznaczony do drobnych prac wokół domu – czyszczenia mebli, narzędzi czy roweru. Maksymalne ciśnienie wody może wynieść 110 bar, a zużycie wody wynosi 330 litrów na godzinę. Samo urządzenie jest lekkie, waży tylko niecałe 5 kg.

Cena w Agito.pl ok. 479,00 zł

Myjka ciśnieniowa Karcher K4 Premium Car

Myjka Karcher, z akcesoriami dedykowanymi do mycia samochodów i innych pojazdów. Może pobierać wodę także z oczka wodnego, czy basenu. W zestawie specjalny pistolet i szczotka do mycia samochodów oraz szampon.

Cena w Agito.pl ok. 1128,00 zł

Myjka ciśnieniowa Karcher X-Range K 7.700

Zaawansowany model myjki, sprawdzi się tez w profesjonalnym zastosowaniu w niewielkim warsztacie. Usunie najtrudniejsze zanieczyszczenia z dużych powierzchni oraz narzędzi, mebli, elewacji, chodników tarasów i dużych pojazdów. Maksymalne ciśnienie wody wynosi 160 bar, a zużycie wody 600 litrów na godzinę.

Cena w Agito.pl ok. 1829,00 zł

2014-03-27
Źródło: Agito.pl

Warto przeczytać

Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu