Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Libet: Nowy katalog kostek brukowych i płyt tarasowych

7 marca b.r. przedstawiciele firmy Libet zaprezentowali nowy katalog produktów 2014/2015. Prezentacji towarzyszyła konferencja i wystawa prac, będących efektem współpracy firmy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Prezentacja nowego katalogu firmy Libet

Miejscem prezentacji stały się wnętrza ultranowoczesnego budynku ASP, symbolicznie odzwierciedlające innowacyjne podejście Libetu do biznesu i produktu, jak też twórczą ideę współdziałania z designerami i artystami. Na prezentację nowego katalogu przybyli przedstawiciele wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, architekci i projektanci, reprezentanci firm deweloperskich, studenci, jak również osoby na co dzień związane z firmą.

Witając gości, Thomas Lehmann, prezes zarządu Libet powiedział: zaprosiliśmy Państwa, aby przedstawić – moim zdaniem – spektakularne efekty naszej współpracy z młodymi designerami i artystami oraz nowy katalog firmy. Nasze produkty zawsze są charakterystyczne i wyróżniają się z całej oferty rynkowej – w tym nasza siła i przewaga rynkowa. A dzisiaj, jako pierwsi, zobaczą Państwo nową wizytówkę produktową Libet.

Po części oficjalnej, z której każdy uczestnik wyszedł z nowym katalogiem Libet w ręku, w przepięknej oprawie wizualnej, otwarta została wystawa prac studentów, pokazująca przemyślenia młodych designerów na temat brukowanej nawierzchni.

50 nowych produktów

Nowy katalog produktowy Libet 2014/15 ma prostą, funkcjonalną i intuicyjną formę, a także nowoczesny layout. Nacisk położony został na wizualizacje produktów - w myśl hasła „dużo obrazu, mało treści”. Obok krótkich opisów, przy każdym z produktów znajdują się również ikonki, wskazujące ich cechy i walory. Z kolei szybkie dotarcie do każdego miejsca w katalogu umożliwia zastosowanie registrów. Katalog, obok dotychczasowej oferty, zawiera m.in. ponad 50 nowości, produktów w nowych kształtach, kolorach i wyjątkowym wzornictwie.


Tomasz Dwojak, dyr. ds. strategii, rozwoju i marketingu: Katalog jest esencją działania Libetu i odpowiedzią na oczekiwania Klientów. Wyznaczamy trendy i edukujemy naszych konsumentów.

Katalog jest również znaczącym narzędziem dla Partnerów firmy. Jest w nim wiele produktów, które są dedykowane do sprzedaży tylko w partnerskich punktach sprzedaży. W celu personalizacji w części katalogów znalazły się adresy partnerów Libetu oraz QR kody, które przekierowują na ich stronę internetową. Poprzez ten katalog firma chce trafiać również do wykonawców, jako jednego z ważniejszych ogniw pomiędzy Libetem a konsumentem.

Współpraca Libet z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Maciej Pańczyk, kierownik działu badań i rozwoju Libet: Libet ma odwagę i ambicje podążać własną drogą, nie kopiujemy, nie naśladujemy, tylko szukamy rozwiązań, które nas wyróżnią i sprawią, że to inni będą podążać przetartymi przez Nas szlakami.

Jednym z działań w tym kierunku jest twórcza współpraca z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jej dotychczasowy efekt przeszedł nawet śmiałe oczekiwania zarówno ze strony uczelni, jak i firmy. Dowodem jest, otwarta podczas promocji nowego katalogu, wystawa prac studentów z pracowni prof. Jana Kukuły. Stworzone przez młodych projektantów wizualizacje i prototypy materiałów nawierzchniowych zwracają uwagę świeżością oraz oryginalnością spojrzenia na stronę estetyczną kostki brukowej i płyt tarasowych, ale na podkreślenie zasługują także ich ogromne walory użytkowe.

Agata Danielak-Kujda, prorektor ds. artystyczno-badawczych i naukowych wrocławskiej ASP: nasza współpraca trwa od wielu miesięcy i nazwałabym ją modelową. Akademia Sztuk Pięknych kształci nie tylko artystów (jak to jest często postrzegane), ale również profesjonalnych projektantów. Dzięki współpracy z firmą Libet, wielu przedsiębiorców będzie wiedziało, iż nasi studenci są przygotowani do tego, aby odnaleźć się na rynku pracy i gładko wejść w pracę zawodową.


2014-03-11
Źródło: Libet


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu