Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
2
Okazje

Bosch: Nowe podkaszarki akumulatorowe z trwałymi nożami Durablade

Podkaszarki Bosch ART 23-18 LI i ART 26-18 LI wyznaczają nowe standardy wydajnego i precyzyjnego podkaszania trawników. W nowych podkaszarkach zastosowano zupełnie nowy system cięcia: noże Durablade wykonane z materiału zawierającego nylon odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, a przy tym są elastyczne.

 
Użytkownik może ustawić kąt nachylenia
uchwytu dodatkowego oraz pozycję głowicy
tnącej. Aby przyciąć trawę na krawędzi, wystarczy
obrócić głowicę o 90 stopni i można natychmiast
przystąpić do pracy.

Podkaszarki akumulatorowe z nowymi nożami Durablade

Montaż noża Durablade jest bardzo prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. W przypadku natrafienia na twardą przeszkodę, np. kamień, nóż składa się automatycznie, aby zapobiec uszkodzeniu. Nóż Durablade jest nawet do 12 razy trwalszy od stosowanych dotychczas noży z tworzywa sztucznego. Dodatkowo tnie trawę z precyzją i zapewnia szybką pracę.

Wysoka wydajność aż do wyczerpania akumulatora

Obydwie podkaszarki są zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 1,5 Ah. Elektroniczne sterowanie akumulatora zapewnia utrzymanie stałej prędkości pracy aż do wyczerpania całego zapasu energii, dzięki czemu nie występuje zjawisko stopniowego spadku wydajności, a całą pracę można wykonać nawet na jednym cyklu ładowania akumulatora. Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI są bardzo lekkie: ważą zaledwie po 2,5 kg, co umożliwia ich łatwy transport i pracę w całym ogrodzie.

Podkaszarki akumulatorowe polecane przez niezależnych ekspertów

Oprócz niewielkiej wagi i dobrego wyważenia, wysoki komfort pracy zapewnia także regulacja długości drążka przy pomocy wygodnego przełącznika. Użytkownik może ustawić także kąt nachylenia uchwytu dodatkowego oraz pozycję głowicy tnącej. Aby przyciąć trawę na krawędzi, wystarczy obrócić głowicę o 90 stopni i można natychmiast przystąpić do pracy. Dzięki wyżej wymienionym właściwościom podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI są ergonomiczne, co potwierdza atest niemieckiej organizacji Aktion Gesunder Rücken e.V. promującej działania na rzecz zdrowego kręgosłupa: podkaszarki Bosch to pierwsze tego typu narzędzia, które uzyskały atest tej organizacji i są rekomendowane do pracy w ogrodzie.

Elastyczność pracy dzięki wymiennemu akumulatorowi

Podkaszarki akumulatorowe ART 23-18 LI i ART 26-18 LI to nowe narzędzie Bosch w systemie akumulatorowym 18 V "Power4All". System zapewnia użytkownikom narzędzi Bosch dużą wygodę i elastyczność pracy: akumulator litowo-jonowy 18 V można w ramach tej samej klasy napięcia wykorzystywać w ponad 10 różnych elektronarzędziach ogrodowych oraz elektronarzędziach do prac w domu, w tym np. w sekatorze, wiertarko-wkrętarce udarowej i wyrzynarce.

Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI będą dostępne w sprzedaży od lutego 2014.
Akcesoria do podkaszarek, np. zapasowe noże, kółka i akumulatory, są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.

źródło i fot. Bosch

 
To Cię zainteresuje
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu