Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
2
Do góry

Bosch: Nowe podkaszarki akumulatorowe z trwałymi nożami Durablade

Podkaszarki Bosch ART 23-18 LI i ART 26-18 LI wyznaczają nowe standardy wydajnego i precyzyjnego podkaszania trawników. W nowych podkaszarkach zastosowano zupełnie nowy system cięcia: noże Durablade wykonane z materiału zawierającego nylon odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, a przy tym są elastyczne.

Użytkownik może ustawić kąt nachylenia
uchwytu dodatkowego oraz pozycję głowicy
tnącej. Aby przyciąć trawę na krawędzi, wystarczy
obrócić głowicę o 90 stopni i można natychmiast
przystąpić do pracy.

Podkaszarki akumulatorowe z nowymi nożami Durablade

Montaż noża Durablade jest bardzo prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. W przypadku natrafienia na twardą przeszkodę, np. kamień, nóż składa się automatycznie, aby zapobiec uszkodzeniu. Nóż Durablade jest nawet do 12 razy trwalszy od stosowanych dotychczas noży z tworzywa sztucznego. Dodatkowo tnie trawę z precyzją i zapewnia szybką pracę.

Wysoka wydajność aż do wyczerpania akumulatora

Obydwie podkaszarki są zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 1,5 Ah. Elektroniczne sterowanie akumulatora zapewnia utrzymanie stałej prędkości pracy aż do wyczerpania całego zapasu energii, dzięki czemu nie występuje zjawisko stopniowego spadku wydajności, a całą pracę można wykonać nawet na jednym cyklu ładowania akumulatora. Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI są bardzo lekkie: ważą zaledwie po 2,5 kg, co umożliwia ich łatwy transport i pracę w całym ogrodzie.

Podkaszarki akumulatorowe polecane przez niezależnych ekspertów

Oprócz niewielkiej wagi i dobrego wyważenia, wysoki komfort pracy zapewnia także regulacja długości drążka przy pomocy wygodnego przełącznika. Użytkownik może ustawić także kąt nachylenia uchwytu dodatkowego oraz pozycję głowicy tnącej. Aby przyciąć trawę na krawędzi, wystarczy obrócić głowicę o 90 stopni i można natychmiast przystąpić do pracy. Dzięki wyżej wymienionym właściwościom podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI są ergonomiczne, co potwierdza atest niemieckiej organizacji Aktion Gesunder Rücken e.V. promującej działania na rzecz zdrowego kręgosłupa: podkaszarki Bosch to pierwsze tego typu narzędzia, które uzyskały atest tej organizacji i są rekomendowane do pracy w ogrodzie.

Elastyczność pracy dzięki wymiennemu akumulatorowi

Podkaszarki akumulatorowe ART 23-18 LI i ART 26-18 LI to nowe narzędzie Bosch w systemie akumulatorowym 18 V "Power4All". System zapewnia użytkownikom narzędzi Bosch dużą wygodę i elastyczność pracy: akumulator litowo-jonowy 18 V można w ramach tej samej klasy napięcia wykorzystywać w ponad 10 różnych elektronarzędziach ogrodowych oraz elektronarzędziach do prac w domu, w tym np. w sekatorze, wiertarko-wkrętarce udarowej i wyrzynarce.

Podkaszarki ART 23-18 LI i ART 26-18 LI będą dostępne w sprzedaży od lutego 2014.
Akcesoria do podkaszarek, np. zapasowe noże, kółka i akumulatory, są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.

źródło i fot. Bosch

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
SIEJ I SADŹ!
Na czasie
SIEJ I SADŹ!
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 10, Sentencja nr:5
Tydzień 10, Sentencja nr:5
W połowie marca można usunąć osłony i rozgarnąć kopczyki, które zimą chroniły krzewy ogrodowe przed mrozem. Osłony warto jednak mieć pod ręką w razie nawrotu przymrozków.
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Sprawdzamy okrycia zimowe roślin. Jeśli uległy zniszczeniu – naprawiamy je. Podczas odwilży podlewamy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach na balkonie lub tarasie.
Tydzień 10, Sentencja nr:3
Tydzień 10, Sentencja nr:3
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiewka, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Przesadźmy rośliny doniczkowe do większych pojemników. Możemy je też zasilić nawozem.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!