Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Stanley: Piły pomocne przy osadzaniu choinek

Prawdziwa, świeża i pachnąca lasem choinka tworzy szczególną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zanim jednak stanie w naszych domach pięknie ozdobiona wymaga osadzenia w stojaku i przycięcia zbędnych gałęzi. Pomocne w tych pracach okażą się piły. Poręczne, wytrzymałe i użyteczne nie tylko do osadzenia choinki, ale także po świętach, np. do pocięcia drzewka, aby wykorzystać je jako materiał opałowy do kominka lub na wiosennego grilla.

Piła kabłąkowa Pro Stanley
Piła kabłąkowa Pro Stanley
Piła ogrodnicza Stanley JetCut
Piła ogrodnicza Stanley JetCut
Piła ogrodnicza uniwersalna Stanley

W przygotowaniu świątecznego drzewka do umieszczenia w stojaku i dekoracji pomocne okażą się piły Stanley. Prezentujemy cztery różne modele do wykorzystania zarówno w okresie świąt, jak również później, do prac w domu i ogrodzie.

Piła 3 w 1 ze składaną rękojeścią marki Stanley (model 20-092) to narzędzie niezbędne w każdym domu - uniwersalne i łatwe do przechowywania. Piła jest wyposażona w trzy rodzaje brzeszczotów - do drewna, metalu i otwornicę. Złożenie jej czy też wymiana brzeszczotu na inny jest szybkie, proste i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Ergonomiczna, sześciopozycyjna rękojeść kompozytowa z blokadą i przeciwpoślizgowym pokryciem umożliwia precyzyjne cięcie pod każdym kątem i zapobiega przesuwaniu się narzędzia w dłoni.

Piła ogrodnicza Stanley JetCut (model 15-259) to klasyczna, krótka piła, która dzięki agresywnej geometrii hartowanych zębów typu JetCut i specjalnemu kształtowi uchwytu, umożliwia szybkie i dokładne cięcie także pod skosem. Hartowane zęby i mocowanie brzeszczotu dwoma nitami w drewnianej rękojeści zapewniają wytrzymałość i stabilność narzędzia.

Piła ogrodnicza uniwersalna Stanley (model 15-676) jest wyposażona w przeostrzalne, uniwersalne uzębienie do precyzyjnego cięcia pni, gałęzi, a także desek oraz innych materiałów. Mocowanie brzeszczotu do rękojeści przy pomocy dwóch nitów zapewnia wysoką wytrzymałość i długą żywotność.


Piła kabłąkowa Pro Stanley do świeżego, mokrego i suchego drewna (model 15-449) to propozycja dla bardziej wymagających użytkowników. Długi, wąski brzeszczot i sztywne, stalowe ramie umożliwiają cięcie grubszych pni i gałęzi oraz innych elementów drewnianych. Specjalne ułożenie zębów piły pozwala precyzyjnie ciąć świeże, wilgotne drewno, zarówno wzdłuż, jak i w poprzek włókien, a osłona ręki zapewnia bezpieczeństwo pracy. Piłę wyróżniają także prosty i szybki system zakładania brzeszczotu bez użycia narzędzi oraz hartowane zęby, które zapewniają długie użytkowanie bez obawy o stępienie.

piły Stanley specyfikacja/wymiary liczba zębów na cal sugerowana
cena detaliczna [zł]
piła 3w1 ze składaną rękojeścią piła 3w1 49
piła ogrodnicza JetCut 7 z/cal x 350 mm 7 87
piła ogrodnicza uniwersalna
4 z/cal x 350 mm 48
piła kabłąkowa Pro 530 mm 24 80

źródło i fot.: Stanley

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu