Logo
Logo

System modułowy Fiskars do podlewania ogrodu – głowice, uchwyty i lance

Dzięki systemowi modułowemu Fiskars mamy możliwość łączenia głowicy z uchwytem w zależności od indywidualnych potrzeb. Możemy również bezproblemowo wymienić zepsuty uchwyt czy głowicę. Takie rozwiązanie sprawia, że podlewanie ogrodu staje się wyjątkowo efektywne i komfortowe, jak również przyjazne dla środowiska!


Modułowy system nawadniania to niezwykle pomocne i komfortowe rozwiązanie dla ogrodników, które pozwala łatwo i szybko wymienić głowice i uchwyty, i tym samym dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb. Jeśli na przykład chcemy zamienić lance w pistolet wówczas wystarczy wymontować z lancy trzonek, połączyć głowicę z uchwytem i sprawa załatwiona. Również bezproblemowo wymienimy głowicę np. regulowaną na wielofunkcyjną z kilkoma rodzajami strumienia – w ten sposób zwiększamy zakres jej działania.

Jest to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska – wymienne głowice i uchwyty pozwalają na ograniczenie gromadzonego w domu sprzętu, co oznacza mniej plastiku. A w przypadku złamania głowicy lub uchwytu, łatwo można wymienić tylko uszkodzony element bez potrzeby inwestowania w cały sprzęt od nowa. A wszystko dzięki systemowi modułowemu.

Rodzaje wymiennych głowic i uchwytów Fiskars

Możemy wybrać odpowiedni dla nas sprzed spośród 3 głowic – najprostsze, to głowice z regulowaną dyszą (3), która umożliwia wybór strumienia silnego punktowego lub zraszającego. Do głowic wielofunkcyjnych zaliczymy natomiast:

  • głowicę 3-funkcyjną (2), gdzie wybierzemy strumień silny punktowy, natryskowy lub delikatną mżawkę
  • oraz model głowicy multi (1) z kilkoma rodzajami strumienia do różnych zadań, czyli delikatną mżawkę, strumień natryskowy, płaski, zraszający lub silny punktowy.

Istotnym elementem systemu modułowego są uchwyty do głowic zraszających. W ofercie Fiskars znajdziemy dwa modele uchwytów – FiberCompTM (4) oraz Comfort (5). Oba są bardzo wygodne w obsłudze, gwarantują regulację przepływu wody za pomocą kciuka. Model FiberCompTM jest wyjątkowo lekki i dwa razy bardziej wytrzymały dzięki zastosowaniu innowacyjnego tworzywa.

Głowice oraz uchwyty pasują zarówno do pistoletów, jak i lanc zraszających Fiskars (6, 7).

Orientacyjne ceny detaliczne
1
– Głowica do pistoletu zraszającego, multi (ok. 90 zł); 2 – Głowica do pistoletu zraszającego, 3-funkcyjna (ok. 60 zł); 3 – Głowica do pistoletu zraszającego, regulowana dysza (ok. 40 zł); 4 – FiberCompTM Uchwyt do głowic zraszających (ok. 70 zł); 5 – Comfort Uchwyt do głowic zraszających (ok. 45 zł); 6 – Lanca zraszająca, 3-funkcyjna (ok. 145 zł); 7 – Regulowana lanca zraszająca (ok. 122 zł)

Wybierz idealny strumień wody dzięki głowicom Fiskars

Dobór odpowiedniego strumienia wody pomoże nam w efektywny sposób wykonać zaplanowane prace. Delikatny strumień dobierajmy do podlewania wrażliwych roślin, a zdecydowanie mocniejszy do czyszczenia narzędzi ogrodowych. Oto najpopularniejsze rodzaje strumieni dopasowane do konkretnych zadań:

Podlewanie głowicą Fiskars - strumień wody - delikatna mrzawka
Strumień wody nazywany delikatną mżawką, jest idealny do podlewania podwyższonych grządek jak i rabat z bylinami oraz roślinami jednorocznymi.
Podlewanie głowicą Fiskars - strumień wody - natryskowy
Strumień wody natryskowy jest niezwykle uniwersalny i wykorzystywany na wszelkie rabaty ozdobne jak i w warzywnikach.
Podlewanie głowicą Fiskars - strumień wody - płaski
Strumień wody płaski jest bardzo dobry do podlewania większych roślin, krzewów i traw. Dobrze korzystać z niego, gdy nasze rośliny są ściółkowane (np. korą sosnową), ponieważ moc z jaką woda spada na ziemię może ją "rozrzucać".
Leroy Merlin w naszym zielonym ogródku. Tak nas urządził. Test i recenzja produktów
Przeczytaj także
Leroy Merlin w naszym zielonym ogródku. Tak nas urządził. Test i recenzja produktów
Podlewanie głowicą Fiskars - strumień wody - zraszający
Strumień wody zraszający jest zamiennie wykorzystywany z delikatną mżawką – będzie idealny do delikatniejszych roślin i miejsc nieściółkowanych.
Podlewanie głowicą Fiskars - strumień wody - punktowy
Strumień wody punktowy to sposób dobry do precyzyjnego podlewania konkretnych miejsc. Często potrafi daleko dolatywać, dlatego korzysta się z niego, też przy podlewaniu na większych obszarach.

 Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Fiskars

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)