Logo
Logo
Do góry

Honda: Nożyce i kosy do przycinania, cięcia żywopłotów i gałęzi

Wygodnym sposobem przycinania krzewów są nożyce o jednostronnym i obustronnym ostrzu oraz kosy z przystawkami do cięcia krzewów i gałęzi drzew.

Narzędzia ogrodnicze, które ułatwiają przycinanie i cięcie krzewów, żywopłotów i gałęzi drzew

Nożyce Honda z serii HHH przeznaczone są do cięcia krzewów w małych przydomowych ogrodach, jak i w parkach czy na terenach zieleni miejskiej. Zapewniają wygodny sposób wykonywania cięć formujących długich, liniowych nasadzeń oraz precyzyjne cięcia form w starych, zabytkowych ogrodach.

Są bardzo wygodne w użyciu, ciche i lekkie. Wyposażone są w jedne z najlżejszych silników na świecie - mini czterosuwowe z serii MINI 4-GX 25 o wadze 2,76 kg, które równocześnie są przyjazne dla środowiska dzięki obniżonemu poziomowi emisji spalin. Łatwość przycinania krzewów wynika m. in. z konstrukcji nożyc- Honda zapewnia możliwość obrotu o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie bez zakłóceń w pracy. Urządzenia te mają wysoki moment obrotowy (026 kW/kg), a układ automatycznej dekompresji umożliwia szybki rozruch.

Honda nożyce HHH 25D60E Honda nożyce HHH 25S 75E
Honda nożyce HHH 25D - 60E (fot. Honda).
Honda nożyce HHH 25S - 75E (fot. Honda).

Nożycami Honda HHH 25D-60E z ostrzem obustronnym o długości 55 cm można ciąć pędy do 1,9 cm grubości, co nieraz jest konieczne przy zabiegu odmładzania roślin. Wyposażone są w lekki i przyjazny dla środowiska silnik mini 4-suwowy GX 25 o mocy 1 KM. Ergonomiczny i regulowany uchwyt, szybki rozruch oraz odpowiednie wyważenie zapewniają wygodne i łatwe użytkowanie urządzenia.

Podkrzesywarka Honda

Honda UMK 435 LEET podkrzesywarka
(fot. Honda).

Do precyzyjnego cięcia krzewów rekomendowane są nożyce HHH 25S - 75E z 4-suwowym silnikiem mini GX 25 o mocy 1 KM i jednostronnym ostrzem o długości 69 cm. Dodatkowo wyposażone są w deflektor - listwę ułatwiającą odrzucanie ścinanych pędów w pewnej odległości od rośliny. Ucięte fragmenty pędów są zazwyczaj bardzo wiotkie i trudno je później usunąć jeśli wpadają w gałązki rośliny. Praca z tymi nożycami jest łatwa i wygodna ze względu na niską wagę urządzenia (5,8 kg), szybki start zapewniony przez układ automatycznej dekompresji, ergonomiczny i regulowany uchwyt oraz doskonałe wyważenie.

Kosa do cięcia krzewów i gałęzi drzew

Jednym z wygodnych rozwiązań, zwłaszcza dla osób potrzebujących urządzeń do wielu różnych prac wokół domu są kosy Honda UMK 425E LEET i UMK 435E LEET z przystawkami do cięcia krzewów i gałęzi drzew. Przystawki montowane na końcu kosy, umożliwiają sprawne i łatwe oraz bezpieczne przycinanie roślin od samego dołu do znacznych wysokości bez konieczności schylania się czy szukania pomocniczej drabinki.

Podkrzesywarka do gałęzi sięga na wysokość 3,5 m i tnie gałęzie o średnicy nawet powyżej 15 cm. Przystawka do przycinania żywopłotów również zapewnia sprawne i wygodne wykonanie pracy, ponieważ można ustawiać ją pod różnymi kątami. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy w łatwy sposób ciąć żywopłot z każdej strony na wysokość do 3 m.

Przystawka do żywopłotu Przystawka
Honda UMK 435 LEET przystawka do
żywopłotu (fot. Honda).
Honda UMK 435 przystawka do żywopłotu
(fot. Honda).

źródło i fot: Honda

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu