Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: Nożyce i kosy do przycinania, cięcia żywopłotów i gałęzi

Wygodnym sposobem przycinania krzewów są nożyce o jednostronnym i obustronnym ostrzu oraz kosy z przystawkami do cięcia krzewów i gałęzi drzew.

Narzędzia ogrodnicze, które ułatwiają przycinanie i cięcie krzewów, żywopłotów i gałęzi drzew

Nożyce Honda z serii HHH przeznaczone są do cięcia krzewów w małych przydomowych ogrodach, jak i w parkach czy na terenach zieleni miejskiej. Zapewniają wygodny sposób wykonywania cięć formujących długich, liniowych nasadzeń oraz precyzyjne cięcia form w starych, zabytkowych ogrodach.

Są bardzo wygodne w użyciu, ciche i lekkie. Wyposażone są w jedne z najlżejszych silników na świecie - mini czterosuwowe z serii MINI 4-GX 25 o wadze 2,76 kg, które równocześnie są przyjazne dla środowiska dzięki obniżonemu poziomowi emisji spalin. Łatwość przycinania krzewów wynika m. in. z konstrukcji nożyc- Honda zapewnia możliwość obrotu o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie bez zakłóceń w pracy. Urządzenia te mają wysoki moment obrotowy (026 kW/kg), a układ automatycznej dekompresji umożliwia szybki rozruch.

Honda nożyce HHH 25D60E Honda nożyce HHH 25S 75E
Honda nożyce HHH 25D - 60E (fot. Honda).
Honda nożyce HHH 25S - 75E (fot. Honda).

Nożycami Honda HHH 25D-60E z ostrzem obustronnym o długości 55 cm można ciąć pędy do 1,9 cm grubości, co nieraz jest konieczne przy zabiegu odmładzania roślin. Wyposażone są w lekki i przyjazny dla środowiska silnik mini 4-suwowy GX 25 o mocy 1 KM. Ergonomiczny i regulowany uchwyt, szybki rozruch oraz odpowiednie wyważenie zapewniają wygodne i łatwe użytkowanie urządzenia.

Podkrzesywarka Honda

Honda UMK 435 LEET podkrzesywarka
(fot. Honda).

Do precyzyjnego cięcia krzewów rekomendowane są nożyce HHH 25S - 75E z 4-suwowym silnikiem mini GX 25 o mocy 1 KM i jednostronnym ostrzem o długości 69 cm. Dodatkowo wyposażone są w deflektor - listwę ułatwiającą odrzucanie ścinanych pędów w pewnej odległości od rośliny. Ucięte fragmenty pędów są zazwyczaj bardzo wiotkie i trudno je później usunąć jeśli wpadają w gałązki rośliny. Praca z tymi nożycami jest łatwa i wygodna ze względu na niską wagę urządzenia (5,8 kg), szybki start zapewniony przez układ automatycznej dekompresji, ergonomiczny i regulowany uchwyt oraz doskonałe wyważenie.

Kosa do cięcia krzewów i gałęzi drzew

Jednym z wygodnych rozwiązań, zwłaszcza dla osób potrzebujących urządzeń do wielu różnych prac wokół domu są kosy Honda UMK 425E LEET i UMK 435E LEET z przystawkami do cięcia krzewów i gałęzi drzew. Przystawki montowane na końcu kosy, umożliwiają sprawne i łatwe oraz bezpieczne przycinanie roślin od samego dołu do znacznych wysokości bez konieczności schylania się czy szukania pomocniczej drabinki.

Podkrzesywarka do gałęzi sięga na wysokość 3,5 m i tnie gałęzie o średnicy nawet powyżej 15 cm. Przystawka do przycinania żywopłotów również zapewnia sprawne i wygodne wykonanie pracy, ponieważ można ustawiać ją pod różnymi kątami. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy w łatwy sposób ciąć żywopłot z każdej strony na wysokość do 3 m.

Przystawka do żywopłotu Przystawka
Honda UMK 435 LEET przystawka do
żywopłotu (fot. Honda).
Honda UMK 435 przystawka do żywopłotu
(fot. Honda).

źródło i fot: Honda


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu