Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
20
Okazje

„Zdrowie z ogrodu” – nowa książka Michała Mazika!

„Zdrowie z ogrodu” to poradnik o uprawie i zastosowaniu roślin jadalnych o ozdobnych owocach. Jest kolejną pozycją należącą do serii Zielone Hobby („Ogród z pasją”, „Zioła w domu i w ogrodzie”, „Dary pszczół”. W dużej mierze skupia się na leczniczych właściwościach owoców.

Autorem książki jest Michał Mazik, ogrodnik z wieloletnim doświadczeniem, dziennikarz, autor wielu porad na portalu ZielonyOgrodek.pl

 

ZDROWIE Z OGRODU

Pierwszy rozdział zawiera informacje o pielęgnacji drzew i krzewów o jadalnych owocach. Ogólnie traktuje także o ich potencjalnym zastosowaniu w ogrodzie. Rozdział szczegółowy składa się z blisko 40 opisów cennych gatunków, od aktinidii, mahonii i kolcowoju po żurawinę. Przy każdej pozycji znajduje się opis botaniczny, wymagania i technika uprawy, zastosowanie w kuchni (z przepisem), właściwości lecznicze, sposoby aranżacji w ogrodzie a także ciekawostki.

Wiele z wymienionych w „Zdrowie z ogrodu” gatunków to nie tylko naturalne leki, ale także rośliny cenne przyrodniczo. Zachwycają nas swoim smakiem, wspomagają organizm, sprawiają, że ogród jest piękny a dodatkowo stanowią pokarm i schronienie dla ogrodowych gości oraz mieszkańców – ptaków. Ta książka to także propagowanie bioróżnorodności gatunkowej w przydomowych ogrodach.

Książka bogato ilustrowana na papierze kredowanym, druk barwny.
Okładka: miękka
Format: 155x220x13 mm
Stron: 144
Wydawnictwo: Egros

Link do sklepu: http://www.egros.pl/zdrowie-z-ogrodu.html

 Michał Mazik

Michał Mazik

Absolwent ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce ogrodniczej i zielarskiej. Współpracuje z mediami, producentami, prowadzi szkolenia branżowe, działa w marketingu. Praktykę zdobywał w Polsce (zakładanie i pielęgnacja ogrodów), Stanach Zjednoczonych (produkcja zieleni ozdobnej), Anglii (pielęgnacja farm malinowych i jeżynowych), Włoszech (sady jabłoniowe). Współpracował z holenderskimi firmami ogrodniczymi. Należy do lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Miłośnik naturalnych ogrodów.

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu