Logo
Logo
20
Okazje

„Zdrowie z ogrodu” – nowa książka Michała Mazika!

„Zdrowie z ogrodu” to poradnik o uprawie i zastosowaniu roślin jadalnych o ozdobnych owocach. Jest kolejną pozycją należącą do serii Zielone Hobby („Ogród z pasją”, „Zioła w domu i w ogrodzie”, „Dary pszczół”. W dużej mierze skupia się na leczniczych właściwościach owoców.

Autorem książki jest Michał Mazik, ogrodnik z wieloletnim doświadczeniem, dziennikarz, autor wielu porad na portalu ZielonyOgrodek.pl

 

ZDROWIE Z OGRODU

Pierwszy rozdział zawiera informacje o pielęgnacji drzew i krzewów o jadalnych owocach. Ogólnie traktuje także o ich potencjalnym zastosowaniu w ogrodzie. Rozdział szczegółowy składa się z blisko 40 opisów cennych gatunków, od aktinidii, mahonii i kolcowoju po żurawinę. Przy każdej pozycji znajduje się opis botaniczny, wymagania i technika uprawy, zastosowanie w kuchni (z przepisem), właściwości lecznicze, sposoby aranżacji w ogrodzie a także ciekawostki.

Wiele z wymienionych w „Zdrowie z ogrodu” gatunków to nie tylko naturalne leki, ale także rośliny cenne przyrodniczo. Zachwycają nas swoim smakiem, wspomagają organizm, sprawiają, że ogród jest piękny a dodatkowo stanowią pokarm i schronienie dla ogrodowych gości oraz mieszkańców – ptaków. Ta książka to także propagowanie bioróżnorodności gatunkowej w przydomowych ogrodach.

Książka bogato ilustrowana na papierze kredowanym, druk barwny.
Okładka: miękka
Format: 155x220x13 mm
Stron: 144
Wydawnictwo: Egros

Link do sklepu: http://www.egros.pl/zdrowie-z-ogrodu.html

 Michał Mazik

Michał Mazik

Absolwent ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce ogrodniczej i zielarskiej. Współpracuje z mediami, producentami, prowadzi szkolenia branżowe, działa w marketingu. Praktykę zdobywał w Polsce (zakładanie i pielęgnacja ogrodów), Stanach Zjednoczonych (produkcja zieleni ozdobnej), Anglii (pielęgnacja farm malinowych i jeżynowych), Włoszech (sady jabłoniowe). Współpracował z holenderskimi firmami ogrodniczymi. Należy do lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Miłośnik naturalnych ogrodów.

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu