Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
20
Do góry

„Zdrowie z ogrodu” – nowa książka Michała Mazika!

„Zdrowie z ogrodu” to poradnik o uprawie i zastosowaniu roślin jadalnych o ozdobnych owocach. Jest kolejną pozycją należącą do serii Zielone Hobby („Ogród z pasją”, „Zioła w domu i w ogrodzie”, „Dary pszczół”. W dużej mierze skupia się na leczniczych właściwościach owoców.

Autorem książki jest Michał Mazik, ogrodnik z wieloletnim doświadczeniem, dziennikarz, autor wielu porad na portalu ZielonyOgrodek.pl

ZDROWIE Z OGRODU

Pierwszy rozdział zawiera informacje o pielęgnacji drzew i krzewów o jadalnych owocach. Ogólnie traktuje także o ich potencjalnym zastosowaniu w ogrodzie. Rozdział szczegółowy składa się z blisko 40 opisów cennych gatunków, od aktinidii, mahonii i kolcowoju po żurawinę. Przy każdej pozycji znajduje się opis botaniczny, wymagania i technika uprawy, zastosowanie w kuchni (z przepisem), właściwości lecznicze, sposoby aranżacji w ogrodzie a także ciekawostki.

Wiele z wymienionych w „Zdrowie z ogrodu” gatunków to nie tylko naturalne leki, ale także rośliny cenne przyrodniczo. Zachwycają nas swoim smakiem, wspomagają organizm, sprawiają, że ogród jest piękny a dodatkowo stanowią pokarm i schronienie dla ogrodowych gości oraz mieszkańców – ptaków. Ta książka to także propagowanie bioróżnorodności gatunkowej w przydomowych ogrodach.

Książka bogato ilustrowana na papierze kredowanym, druk barwny.
Okładka: miękka
Format: 155x220x13 mm
Stron: 144
Wydawnictwo: Egros

Link do sklepu: http://www.egros.pl/zdrowie-z-ogrodu.html

 Michał Mazik

Michał Mazik

Absolwent ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce ogrodniczej i zielarskiej. Współpracuje z mediami, producentami, prowadzi szkolenia branżowe, działa w marketingu. Praktykę zdobywał w Polsce (zakładanie i pielęgnacja ogrodów), Stanach Zjednoczonych (produkcja zieleni ozdobnej), Anglii (pielęgnacja farm malinowych i jeżynowych), Włoszech (sady jabłoniowe). Współpracował z holenderskimi firmami ogrodniczymi. Należy do lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Miłośnik naturalnych ogrodów.

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu