Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Starmix-Haaga: Ręczne urządzenie zamiatające

Niemiecka firma Starmix - producentów odkurzaczy przemysłowych, przejęła firmę Haaga. Wynikiem tej fuzji jest poszerzenie oferty Starmix o ręczne urządzenia zamiatające. Wiosną 2012 za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora w Polsce, firmy Lange Łukaszuk, do Polski trafiły zamiatarki marki Starmix-Haaga.

Urządzenia zamiatające Starmix-Haaga przeznaczone są do zastosowań przemysłowych na twardych nawierzchniach. Dedykowane są do stacji benzynowych, parkingów, chodników - również tych wykonanych z kostki brukowej, a także magazynów zewnętrznych. Urządzenie można również stosować wewnątrz pomieszczeń na nierównych czy chropowatych posadzkach. Zamiatarka Starmix-Haaga, w porównaniu z tradycyjnym sprzątaniem, to rozwiązanie dużo bardziej wydajne oraz tańsze biorąc pod uwagę czas i koszt pracy ekipy sprzątającej. Wydajność sprzątania zamiatarek Starmix-Haaga w zależności od modelu wynosi od 1600 do ponad 3000 m2/h. Z drugiej strony jest to dużo tańsze i bardziej poręczne rozwiązanie niż samojezdne urządzenia zamiatające. Warto podkreślić, że najważniejszą zaletą zamiatarek Starmix-Haaga jest technologia i materiał wykonania szczotek, na które producent udziela aż 4 lat gwarancji, wliczając w to naturalne zużycie! Użytkownicy Starmix-Haaga mogą więc bez żadnych obaw zamiatać urządzeniami tej marki przez kilka lat.

Zasada działania zamiatarek jest bardzo prosta. Konstrukcja urządzenia oparta jest na dwóch dyskach ze szczotkami, które zostały umieszczone w przedniej części maszyny i są napędzane ruchem kół jezdnych. Dyski kręcą się przeciwlegle do siebie, zmiatając do zbiornika w środku maszyny wszelkie napotkane nieczystości - od piasku z kostki brukowej, wody z kałuży, aż po duże elementy, takie jak puszki po napojach. Maszyna napędzana jest ręcznie - pchając zamiatarkę użytkownik ma stuprocentową kontrolę nad kierunkiem ruchu urządzenia. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech zamiatarek Starmix-Haaga. To przede wszystkim kąt nachylenia szczotek, który umożliwia sprzątanie np. mokrych liści w czasie wiosennych odwilży. Co więcej, rolka wsteczna - system Turbo opatentowany Starmix-Haaga - gwarantuje podwójny system zamiatania, a dzięki temu dokładne zbieranie najdrobniejszych elementów. Z kolei przekładnie bez użycia pasków klinowych zapewniają bezobsługowe użytkowanie. Płynna regulacja wysokości szczotek daje możliwość idealnego dostosowania zamiatarki do każdej nawierzchni.

Technologia Haaga, to ponad 40-letnia tradycja i doświadczenie. Haaga to jedyna firma na świecie, która produkuje tylko i wyłącznie zamiatarki ręczne. Dzięki temu stała się pionierem w swojej dziedzinie, a zamiatarki tej marki cechują się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi oraz najwyższą jakością i dopracowaniem szczegółów.

Zamiatarka, po złożeniu rękojeści, jest łatwa w przechowaniu - można ją powiesić lub postawić pionowo w wąskim kącie. Zamiatarki są skonstruowane tak, aby ich obsługa była nieskomplikowana. Zastosowano w nich szereg rozwiązań ułatwiających obsługę, np. antypoślizgowe nakładki na koła, wygodną rękojeść czy łatwy w demontażu zbiornik na odpady.

Ręczna zamiatarka marki Starmix-Haaga 255, cena brutto 1 351, 77 zł

Ręczna zamiatarka z systemem Turbo marki Starmix-Haaga 475, cena brutto 2 151, 27 zł

Ręczna zamiatarka z systemem Turbo marki Starmix-Haaga 477, cena brutto 3 196, 77 zł

Ręczna zamiatarka z systemem Turbo marki Starmix-Haaga 497, cena brutto 3 565, 77 zł

Ręczna zamiatarka z systemem Turbo marki Starmix-Haaga 677, cena brutto 6 148, 77 zł

Ręczna zamiatarka z systemem Turbo marki Starmix-Haaga 697, cena brutto 6 763, 77 zł


Źródło: Starmix-Haaga

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!