Logo
Logo

Tulipany Triumph wiosennymi kwiatami cebulowymi roku 2021!

Co roku holenderscy sprzedawcy kwiatów cebulowych wybierają wiosenny kwiat cebulowy roku. Nie bez powodu tegorocznym zwycięzcą jest tulipan Triumph. Ta wytrzymała grupa tulipanów, posiada najbardziej klasyczny, kojarzący się z tulipanami kształt kwiatów oraz bardzo wiele, kolorowych odmian.

Tulipany to bez wątpienia najbardziej znane i najpopularniejsze cebulki kwiatowe. Ich piękne, jaskrawe kolory radują oczy w niejednym ogrodzie. Istnieje ponad 8000 zarejestrowanych odmian tych kwiatów, a co roku dodawane są nowe. Wśród nich, możemy znaleźć tulipany Triumph, które właśnie zostały wybrane jako kwiat cebulowy roku! Do grupy tulipanów Triumph należy niezwykle dużo odmian posiadających typowy kształt stożka, który po otwarciu przekształca się w owal.

Wiosenne kwiaty roku 2021
Cechy wyróżniające tulipany Triumph

Tulipan Triumph powstał w wyniku skrzyżowania wczesnych i późnych odmian tulipanów jednokwiatowych. Oprócz pięknych kwiatów, które w środku wiosny przybierają najróżniejsze kolory, jego wielkim atutem są piękne i mocne łodygi. To sprawia, że tulipany Triumph nie są tak delikatne jak inne kwiaty cebulowe, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez długi czas. Rośliny mają od 25 do 50 centymetrów wysokości i niebiesko-zielone, a czasem żółto-zielone lub różnobarwne liście.

W poniższej galerii przedstawiliśmy 10 różnych odmian tulipana Triumph.

 

Czy wiesz, że?
Ciekawostki o tulipanach Triumph

  • Czy wiesz, że można także spotkać wyjątkowe, lekko pachnące tulipany Triumph? Są wśród nich tulipany o nazwie "Brown Sugar" i "Shirley".
  • Tulipan Triumph należy do jednej z piętnastu grup tulipanów. Tulipany grupuje się na podstawie okresu kwitnienia i kształtu kwiatów.
  • Holandia eksportuje 2,5 miliarda cebulek tulipanów. Aż 40% całkowitej produkcji tulipanów stanowią 23 największe odmiany. Są one sprzedawane w centrach ogrodniczych lub wykorzystywane w hodowli kwiatów. Najbardziej popularny jest żółty tulipan "Strong Gold", który należy do grupy tulipanów Triumph!

2021-04-06
Tekst i zdjęcia: iBulb

Autor
Tulipany Triumph wiosennymi kwiatami cebulowymi roku 2021!
Tulipany Triumph wiosennymi kwiatami cebulowymi roku 2021!
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (6)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl