Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Polbruk: Konkurs dla studentów na aranżację ogrodu wystawowego

Polbruk S.A. – lider w produkcji kostki brukowej, ogłosił w październiku konkurs dla studentów zatytułowany „Stwórz aranżację ogrodu wystawowego produktów POLBRUK S.A.”. Na zwycięzców czekają 3 równorzędne nagrody: miesięczne, płatne staże w firmie, a może nawet perspektywa stałej pracy.

Do udziału w konkursie firma zaprosiła studentów kierunków projektowych największych polskich uczelni technicznych: wydz. architektury, w tym terenów zielonych, budownictwa i ogrodnictwa.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować ogródek wystawowy, który zostanie w 2009 roku wykonany na terenie wybranych hurtowni współpracujących z firmą.

Ogródek ma pokazać różnorodność oferty firmy i różnice funkcjonale kostek brukowych poprzez przykłady zastosowania. Ogródek wystawowy to forma prezentacji produktu poprzez rozwiązania projektowo-architektoniczne, to demonstracja zastosowań produktu z wyczuciem i umiejętnością łączenia barw, różnorodnych faktur oraz kształtowania przestrzeni wielopoziomowej (przy zróżnicowanej rzeźbie terenu).

2008-10-30


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu