Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Pług wirnikowy to idealna odśnieżarka

Spóźniona zima zadomowiła się u nas na dobre. Znów nadeszły czasy mrozów i odśnieżania. Należy też pamiętać, że odśnieżanie chodników przylegających bezpośrednio do naszej posesji jest w Polsce obowiązkiem. Dzięki pługom wirnikowym od firmy Husqvarna bardzo szybko pozbędziemy się zalegającego śniegu.

Dlaczego warto kupić pług wirnikowy?

Po pierwsze - śnieg zostanie usunięty szybko i z lekkością. W mroźną pogodę nieocenioną zaletą pługów wirnikowych są wygodne, podgrzewane uchwyty oraz praca w pozycji prostej - ból pleców czy zmarznięte ręce, nie będą już problemem. Ponadto, odśnieżarki wyposażone w rozruszniki elektryczne są łatwe do uruchomienia nawet w niskich temperaturach. Wystarczy podłączyć rozrusznik do gniazdka elektrycznego, a urządzenie zacznie pracować. Rozgrzany silnik można łatwo uruchomić za pomocą rozrusznika ręcznego.

Pług wirnikowy, fot. Husqvarna

Po drugie - troska o roślinność. Tradycyjne metody antypoślizgowe i rozpuszczające śnieg są już przeszłością. Piasek, popiół czy też sól uszkadzają glebę, czyniąc ją mniej żyzną. Co więcej, intensywne stosowanie środków powoduje także obumieranie roślin.

Po trzecie - możliwość wyboru miejsca składowania zebranego śniegu. Dzięki obrotowemu kominowi, użytkownik sam ustala, w którym kierunku śnieg będzie wyrzucany. Zostaje on również równomiernie rozłożony, dzięki czemu nie powstają zbędne śnieżne garby.

Po czwarte - gwarancja bezpieczeństwa. Kiedy pada śnieg, a następnie szybko przychodzi mróz, na chodnikach tworzy się lodowa tafla przykryta warstwą białego puchu. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla pieszych, ponieważ może spowodować groźny upadek. Dlatego właśnie regularne odśnieżanie jest tak istotne.


Po piąte - zakup odśnieżarki jest inwestycją na lata. Najwyższej jakości materiały, z których zbudowane są pługi wirnikowe Husqvarna, a także mocne i wytrzymałe silniki stosowane w urządzeniach, są inwestycją, która zwróci się po kilku sezonach. Łamliwe łopaty i środki chemiczne szybko trafią do lamusa. Natomiast użytkownik zaoszczędzi czas i energię poświęconą na żmudną pracę.

- Zastosowanie wydajnych silników w pługach wirnikowych firmy Husqvarna jest gwarancją niezawodności pracy, nawet w bardzo niskich temperaturach. Wybierając odpowiednią odśnieżarkę, należy wziąć pod uwagę powierzchnię terenu, na jakim będzie pracowała. Większe przestrzenie potrzebują mocnych, dwustopniowych urządzeń z odpowiednią szerokością roboczą. Nieduże tereny przydomowe z łatwością obsłużą mniejsze jednostopniowe maszyny - powiedział Pan Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w Firmie Husqvarna Poland.

Pługi wirnikowe od Husqvarny

Husqvarna 261E - wysoce wydajny pług wirnikowy z dwustopniowym systemem podajnika ślimakowego/wyrzutnika wirnikowego. Posiada elektryczny rozrusznik, bezstopniową regulację prędkości ora podgrzewane uchwyty. Solidna konstrukcja zapewnia mu wytrzymałość i pierwszorzędne efekty pracy, niezależnie od warunków pogodowych.

Husqvarna ST121E - nowość w ofercie Husqvarna. Kompaktowy i bardzo wydajny pług do odśnieżania ścieżek i podjazdów. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdej sytuacji. Ergonomicznie zaprojektowana ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni. Kończąc pracę, odśnieżarkę można bez problemu schować w garażu - zajmuje ona niewiele miejsca.

źródło i zdjęcia: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu