Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Hozelock: Podwodny odkurzacz Pond-Vac

Hozelock wprowadził nowy „podwodny odkurzacz” Pond-Vac, który przyda się wszystkim posiadaczom oczek wodnych. Jest to urządzenie lekkie, łatwe w obsłudze i energooszczędne, o konstrukcji przypominającej ręczny odkurzacz samochodowy na aluminiowym wysięgniku.

Pond-Vac ma pompę, zamontowaną na końcu aluminiowej tuby tuż przed dyszą ssącą, która oczyszcza dno sadzawki. Urządzenie sprawdza się także przy czyszczeniu głębokich zbiorników o nietypowych wymiarach. Do rączki odkurzacza można dołączyć nawet cztery aluminiowe tuby pozwalające zwiększyć zasięg urządzenia do 2 m.


Trzy dysze ssące, zakładane bezpośrednio na głowicę, zapewniają dokładne oczyszczenie zakamarków zbiornika wodnego. W głowicę urządzenia wbudowane są także ostrza tnące, które rozdrabniają większe zanieczyszczenia, zapobiegając blokowaniu odkurzacza. Wydobyty szlam zasysany jest przez wąż o średnicy 20 mm i długości trzech metrów. Na tubie umieszczono regulowaną rączkę zapewniającą pełną kontrolę nad urządzeniem.

  • Moc pompy – 60 Watt
  • Moc ssania – (-53) mBar
  • Długość kabla przyłączeniowego – 10 m
  • Długość urządzenia – 2.3 m (4 sekcje po 49cm plus rączka)
  • Cena: ok. 480 zł

Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu