Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Hozelock: Podwodny odkurzacz Pond-Vac

Hozelock wprowadził nowy „podwodny odkurzacz” Pond-Vac, który przyda się wszystkim posiadaczom oczek wodnych. Jest to urządzenie lekkie, łatwe w obsłudze i energooszczędne, o konstrukcji przypominającej ręczny odkurzacz samochodowy na aluminiowym wysięgniku.

Pond-Vac ma pompę, zamontowaną na końcu aluminiowej tuby tuż przed dyszą ssącą, która oczyszcza dno sadzawki. Urządzenie sprawdza się także przy czyszczeniu głębokich zbiorników o nietypowych wymiarach. Do rączki odkurzacza można dołączyć nawet cztery aluminiowe tuby pozwalające zwiększyć zasięg urządzenia do 2 m.


Trzy dysze ssące, zakładane bezpośrednio na głowicę, zapewniają dokładne oczyszczenie zakamarków zbiornika wodnego. W głowicę urządzenia wbudowane są także ostrza tnące, które rozdrabniają większe zanieczyszczenia, zapobiegając blokowaniu odkurzacza. Wydobyty szlam zasysany jest przez wąż o średnicy 20 mm i długości trzech metrów. Na tubie umieszczono regulowaną rączkę zapewniającą pełną kontrolę nad urządzeniem.

  • Moc pompy – 60 Watt
  • Moc ssania – (-53) mBar
  • Długość kabla przyłączeniowego – 10 m
  • Długość urządzenia – 2.3 m (4 sekcje po 49cm plus rączka)
  • Cena: ok. 480 zł

Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu