Logo
Logo

Już jest nowy Gardeners` World Polska 1-2/2024. Zajrzyj do środka!

Nowy, styczniowo-lutowy (2024 r.) numer magazynu Gardeners`World Polska jest już dostępny w sprzedaży. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w styczniowo-lutowym numerze GW Polska?

Zajrzyj do środka nowego wydania magazynu Gardeners' World Polska Styczeń-Luty 2024


Styczeń i luty trzymają ogród w mroźnym uścisku, ale przyroda daje powoli znać, że ten stan nie potrwa wiecznie. Wystarczy szeroko otworzyć oczy i wytężyć słuch. Pod koniec lutego zauważymy już nadchodzące zmiany. Na niektórych roślinach, pomimo śniegu i chłodu, pojawią się nawet kwiaty.

Czym żyjemy my, ogrodnicy, w tym najtrudniejszym czasie oczekiwania na wiosnę? Dokarmianie ptaków powinno być wpisane w każdy dzień zimowego kalendarza – obserwowanie, jak korzystają z karmników lub owoców, które wiszą jeszcze na gałązkach daje nadzieję, że pozostaną w naszym otoczeniu na dłużej i staną się naszymi sprzymierzeńcami.

Jednym z ważniejszych punktów, o którym nie możemy zapomnieć zimą jest formowanie drzew i krzewów. Chwile słonecznej pogody to idealny moment na przeprowadzenie niezbędnych cięć gatunków owocowych i ozdobnych. W tym wydaniu przygotowaliśmy cały pakiet informacji na temat zimowego cięcia – od teorii, przedstawionej przez Monty’ego, przez praktyczny przewodnik Frances, aż pod test rozdrabniaczy do gałęzi.

Ponieważ zbliża się czas wysiewów, Rekha podpowiada, jak pozyskuje i wysiewa nasiona roślin ozdobnych i jadalnych oraz jak radzi sobie z nadwyżkami roślin. Sarah prezentuje rośliny doniczkowe, które mogą wypełniać dom kwiatami przez wiele miesięcy, a Celestina tłumaczy, dlaczego najlepiej wypełniać wazony kwiatami z własnego ogrodu.

Jeśli chcielibyście w najbliższym czasie wykorzystać rośliny do odnawiania tekstyliów, koniecznie przeczytajcie poradnik Rapha i wskazówki dotyczące roślin barwierskich. Natomiast, jeśli planujecie już letnie wakacje, polecamy przewodnik po otwartych ogrodach w różnych miastach Europy. Znajdziecie w nim 10 fantastycznych miejsc z bezpłatnym wstępem, które warto odwiedzić.

Schłodź mieszkanie, zyskaj cień, zachowaj piękny widok. Odkryj zalety markiz pionowych
Przeczytaj także
Schłodź mieszkanie, zyskaj cień, zachowaj piękny widok. Odkryj zalety markiz pionowych

Nowy rok zaczynamy od nowej serii artykułów poświęconych oszczędnym uprawom. Eksperci Gardeners’ World w każdym kolejnym wydaniu będą pokazywać, jak można zaoszczędzić pieniądze, uprawiając własne warzywa, zioła i owoce, a przy tym działać w zgodzie z przyrodą.

Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Autor
Już jest nowy Gardeners` World Polska 1-2/2024. Zajrzyj do środka!
Już jest nowy Gardeners` World Polska 1-2/2024. Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Tagi
Artykuł pochodzi z magazynu:
Gardeners' World. Edycja Polska
Gardeners' World. Edycja Polska
Styczeń-Luty 2024
Przejrzyj i kup