Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
42
Okazje

JYSK inspiruje: 5 szybkich pomysłów na ogród w donicy

Rośliny i kwiaty na patio tworzą żywą i naturalną atmosferę - a jeśli dołożysz do nich zioła, możesz używać ich do przyprawienia posiłków bezpośrednio przy stole ogrodowym. Ale gdzie najlepiej umieścić kwietniki i doniczki i co dobrze wygląda? Dzięki tym 5 wskazówkom i pomysłom na patio pokażemy, gdzie ustawić donice, aby Twoja przestrzeń na zewnątrz była jeszcze bardziej przyjazna.

 

Stwórz swój własny botaniczny ogród. 🌿 Kolor zielony uspokaja i koi. Oprócz aspektu wizualnego, uprawianie roślin jest zajęciem niezwykle relaksującym. Zadbaj o swoją, małą oazę i miejsce, w którym złapiesz dystans do otoczenia, zrelaksujesz się i odpoczniesz. Rośliny i kwiaty tworzą harmonijną i naturalną atmosferę - dołóż do nich zioła, z których możesz korzystać do przyprawiania posiłków bezpośrednio przy stole ogrodowym.

Zadbaj o chwilę relaksu w ogrodzie, bądź na balkonie. We własnej przestrzeni, tak jak najbardziej lubisz.

 

Wykorzystaj przestrzeń w pionie fot. JYSK

Wykorzystaj przestrzeń w pionie

Jeśli nie chcesz po prostu położyć swoich roślin na ziemi i zamiast tego umieścisz je w donicach na różnych wysokościach lub doniczkach, które mogą zwisać ze ściany, uzyskasz ciekawy, dynamiczny i różnorodny wygląd tarasu. Kwietniki mogą również maskować ogrodzenie wymagające malowania lub matową ściany.

Pogrupuj swoje kwiaty fot. JYSK

Pogrupuj swoje kwiaty

Donice to bardzo ważny element wystroju tarasu za pomocą kwiatów. Ale pamiętaj, aby pogrupować swoje donice. Jeśli umieścisz je po jednej w każdym rogu tarasu, będą wyglądać smutno i samotnie. Zamiast tego umieść po dwie lub trzy blisko siebie, aby wydobyły z siebie nawzajem to co najlepsze.

Donice nie muszą być takie same fot. JYSK

Donice nie muszą być takie same

Mieszanka materiałów, kolorów i kształtów może stworzyć zaskakująco pasujący do siebie wygląd. Kiedy ustawisz różne donice z ziołami i kwiatami, zawsze wyglądają na idealnie dobrane, jakby miały być razem od samego początku.

Wymieszaj zioła z kwiatami fot. JYSK

Wymieszaj zioła z kwiatami

Wymieszaj ze sobą zioła i kwiaty, aby stworzyć oszałamiający widok na patio. Połóż różnorodne doniczki na stole ogrodowym i je wykorzystaj: dodaj świeże zioła do obiadu i ciesz się kwiecistym zapachem.

Ustaw donice i latarnie koło siebie fot. JYSK

Ustaw donice i latarnie koło siebie

Nie ograniczaj się do donic przy tworzeniu wystroju tarasu. Dodaj kilka lampionów, a będziesz miał okazję zwrócić szczególną uwagę na donice i kwiaty, gdy zrobi się ciemniej. Dodatkowo, gdy oświetlisz zewnętrzne rogi patio, będzie ono wydawało się większe i bardziej przestronne. Jeśli nie masz ręki do kwiatów lub planujesz podróże tego lata, możesz wykorzystać sztuczne rośliny i nadal cieszyć się zielonym wyglądem swojego patio


Artykuł powstał we współpracy z firmą JYSK. Znajdź inspirację, trendy i poradniki na JYSK BLOG

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu