Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
213
Do góry

Ochrona bukszpanów przed szkodnikami. To łatwe!

Czy Twoje bukszpany zostały zaatakowane przez szkodniki? Nie wiesz, co to za owady? To nie problem! Polysect marki Substral to uniwersalny środek owadobójczy, który poradzi sobie z większością szkodników roślin ogrodowych i doniczkowych. Zwalcza i chroni jednocześnie. Działaj Szybko! Sprawdź, jak działa i kiedy go stosować.

Ćma bukszpanowa
Groźny szkodnik bukszpanów

Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) to najgroźniejszy szkodnik bukszpanów! To gatunek inwazyjny, który pojawił się w Polsce dopiero 3 lata temu, ale dziś jest już rozpowszechniony na terenie całego kraju. Szybko się rozmnaża i przelatuje na kolejne rośliny, błyskawicznie zwiększając obszar inwazji. To tylko kwestia czasu, kiedy ćma bukszpanowa pojawi się w Twoim ogrodzie! Jedynym skutecznym sposobem na zwalczanie szkodnika jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych. 

ćma bukszpanowa - najgroźniejszy szkodnik bukszpanów

Szkodniki bardzo łatwo rozpoznać! dorosłe osobniki ćmy bukszpanowej mają białe skrzydła z ciemniejszym obrzeżeniem. Zielne gąsienice mają czarną głowę i okrywają się charakterystyczną "pajęczynką". Potrafią w zaledwie kilka dni dosłownie ogołocić dorodny krzew bukszpanu ze wszystkich liści. Nie zwlekaj, działaj szybko, jak tylko zauważysz pierwsze larwy. Poszukaj ich głęboko, bo lubią chować się w gęstwinie liści.

Jak zwalczać szkodniki bukszpanów?

Polysect Długo Działający to środek owadobójczy do ochrony i zwalczania owadów w uprawie bukszpanów. Jego cechą charakterystyczną jest długotrwałe, systemiczne działanie! Polega ono na tym, że po aplikacji preparatu substancja ZABIJA szkodniki, które zostały nią opryskane. Środek ma jednak dodatkowe działanie! PRZENIKA do wnętrza rośliny i KRĄŻY w jej sokach, dzięki czemu giną także te owady, które schowały się w gęstwinie pędów! Ponadto CHRONI roślinę przed nowymi szkodnikami nawet do 21 dni!

P o l e c a n y    p r o d u k t

 Polysect - środek na szkodniki bukszpanów

POLYSECT

Długo działający środek owadobójczy do ochrony i zwalczania owadów w uprawie bukszpanu.

Dowiedz się więcej

Ochroń przed szkodnikami swoje gęste i efektowne krzewy bukszpanu! Polysect Bukszpan od firmy Substral to środek działający szybko i skutecznie, który pozwoli pozbyć się szeregu szkodników żerujących na bukszpanie oraz zapobiec ich atakom.

Kiedy stosować?

Substral Polysect ma podwójne zastosowanie i można go używać:

 • ZAPOBIEGAWCZO, gdy na roślinie nie pojawiły się jeszcze szkodniki i nie ma objawów uszkodzenia. Wtedy systemiczne działanie CHRONI ją przed szkodnikami do 21 dni.
 • INTERWENCYJNIE, gdy na roślinie pojawiły się już szkodniki. Wtedy preparat ZABIJA już żerujące szkodniki i po wniknięciu do rośliny chroni przed nowymi.


Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania – Zwalcza i Chroni - szkodniki nie mają szans z preparatem Polysect do bukszpanu. Zwalcza zarówno te owady, które zostaną bezpośrednio nim opryskane, jak i te żerujące w głębi gęstego krzewu. Wszystko dlatego, że przenika do wewnętrznych tkanek rośliny.


DOBRE RADY

Jak stosować?

Polysect Długo Działający 005 Sl Ultra jest środkiem owadobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczonym do zwalczania mszyc i innych owadów ssących w amatorskiej uprawie roślin ozdobnych w mieszkaniach oraz roślin ozdobnych uprawianych w ogrodach przydomowych i nadziałkach rekreacyjnych na terenie otwartym (w gruncie) lub pod osłonami (szklarnie, tunele i rozsadniki przydomowe) i niektórych roślin warzywnych uprawianych pod osłonami. Więcej informacji

Polysect przygotowanie cieczy roboczej

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie.

 • PRZECZYTAJ instrukcję-etykietę stosowania środka ochrony roślin, którą znajdziesz z tyłu opakowania. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje i zalecenia, dotyczące zasad bezpiecznego stosowania preparatu.
 • ODMIERZ odpowiednią dawkę koncentratu. Maksymalna/zalecana dawka środka do jednorazowego zastosowania to 10 ml preparatu na 1 L wody.
 • PRZYGOTUJ opryskiwacz ciśnieniowy, by wykonać ciecz użytkową bezpośrednio przed zastosowaniem. Odmierzoną ilość środka wlej do opryskiwacza częściowo napełnionego wodą, a następnie wymieszaj ciecz i dolej wody.
 • OPRYSKAJ dokładnie roślinę preparatem, tak by ciecz użytkowa dokładnie pokryła całą roślinę! Preparat dokładnie zabezpiecza roślinę, łącznie z jej nowymi przyrostami.
 • CZEKAJ aż środek zacznie działać (przy optymalnych warunkach pierwsze efekty widać już po 24 godzinach. Preparat jest toksyczny dla owadów, ale bezpieczny dla rośliny!
 • POWTÓRZ opryskiwanie, jeśli to konieczne. Odstęp między zabiegami: 14-21 dni.

 

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia: IanRedding, MartinaUnbehauen, maykal, Sandermeertinsphotography.gmail.com / Depositphotos, Paweł Romanowski


Artykuł powstał we współpracy z marką SUBSTRAL
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
JESIENNE PRACE
Na czasie
JESIENNE PRACE
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 28383
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => urban-jungle-czyli-modne-kwiaty-w-twoim-domu
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50801
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => las-w-sloiku-jak-zrobic-gdzie-kupic-jakie-rosliny-wybrac
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu