Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
7
Do góry

#beeYOPE! Zrób domki dla murarek

Upalny początek sierpnia to idealny moment na spotkanie! Letnia strefa działań w samym centrum miasta tętni życiem. YOPE czeka na Was w nowym pop-up store w Pasażu Wiecha w Warszawie!

W dniach 11.08 i 12.08 odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych, które marka YOPE organizuje wspólnie z Fundacją Łąka. Podczas spotkań dowiecie się więcej o żyjących w nich owadach i o tym, dlaczego łąki dla zapylaczy są tak ważne!

Pasaż Wiecha w Warszawie to nowe centrum miejskich aktywności, gdzie czekają na Was wykłady, warsztaty, koncerty na żywo, pokazy filmów oraz wystawy. Tam właśnie znajduje się unikalny pop-up store YOPE, w którym możecie kupić kosmetyki YOPE: żele pod prysznic, mydła do rąk z formułą TGA i balsamy do rąk i ciała z serii Kwiat Lipy stworzone z myślą o pszczołach.

Część dochodu ze sprzedaży tych produktów trafia do Fundacji Łąka, z którą YOPE wysieje tysiące metrów kwadratowych łąk w polskich miastach. Wszystko po to, by zapewnić dom milionom owadów. W tym roku do zakupów dołączone są także saszetki z nasionkami, dzięki którym stworzycie własną kwietną łąkę w ogrodzie lub na balkonie.

Już dziś możecie wstąpić do klubu przyjaciół pszczół #beeYOPE


YOPE zaprasza na warsztaty!

YOPE zachęca także do aktywnego wspierania m.in. pszczół – m.in. murarki ogrodowej, która zasiedla ogrody, sady i łąki. Podczas warsztatów wykonacie dla niej i pozostałych zapylaczy proste domki z trzciny i butelek po produktach YOPE (możecie przynieść własne butelki). Będzie je można zabrać i powiesić w bliskim sobie miejscu - pamiętając, aby, gdy się zużyją, naprawić je lub poddać recyklingowi.

Warsztaty:
11.08.2019 ( sobota) , godz. 11.00, 12.00 – warsztaty z zapisami
12.08.2019 ( niedziela), godz. 14.00, 15.00 – warsztaty z zapisami

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń na stronie: www.warssawajunior.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu