Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
113
Okazje

Królewska Wystawa Kwiatów w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie

KRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW pod hasłem "Muzeum w zgodzie z naturą" odbędzie się w dniach 10-13 czerwca w przestrzeni Arkad Kubickiego i w Ogrodach Zamku. Wiodące tematy - Róża i Bioróżnorodność będą pretekstem do stworzenia aranżacji i opowieści, które wprowadzą odwiedzających w pełne piękna i inspiracji światy: łąki, ziół, róż, ogrodowych inscenizacji, ale też florystycznych dzieł w wykonaniu mistrzów sztuki układania kwiatów.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie odtworzone wieloletnim staraniem, otwarte zostały w maju 2019 r. Ich ukończenie stało się symboliczną klamrą spinającą długi procesu odbudowy Zamku Królewskiego.

Dla uczczenia obchodów 50-lecia decyzji o odbudowie Zamku jego Ogrody zyskują nową królową. Jej Wysokość ‘Królowa Warszawy” to nowa odmiana róży, która zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas Królewskiej Wystawy Kwiatów, która odbędzie się w dniach 10-13 czerwca. Oficjalne nadanie imienia odbędzie się w sobotę 12 czerwca w Ogrodach Dolnych Zamku.

Królewska Wystawa Kwiatów

Wystawa pozwoli zwiedzającym doświadczyć piękna, radości, pozytywnych emocji. Stanie się także odpowiedzią na potrzebę odreagowania stresu po miesiącach ograniczeń i izolacji, potrzebę spotkań, interakcji i realnego doświadczenia. Bogactwo barw, form, zapachów, które nie tylko pobudzą zmysły i wyobraźnię, ale też staną się pretekstem do niesienia przesłania o znaczeniu bioróżnorodności, szacunku do natury i jej wpływie na nasz dobrostan.

Wystawa łączy inspiracje przyrodą, historią sztuki, botaniczne fascynacje i odkrycia ogrodnicze. Jednocześnie nie pomija współczesnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu, koniecznością dbania o naturę i jakość życia mieszkańców miast. To wszystko stanie się kanwą dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów, którzy łączą siły i talenty by w przestrzeni Arkad Kubickiego i Ogrodach zaaranżować wyjątkowe sceny, instalacje i kompozycje.

OGRODY ZAMKU KRÓLEWSKIEGO w Warszawie
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie odtworzone wieloletnim staraniem, otwarte zostały w maju 2019 r. Ich ukończenie stało się symboliczną klamrą spinającą długi procesu odbudowy Zamku Królewskiego.

Strefy Wystawy

Arkady podzielone zostały na osobne tematyczne części. Każda z nich kryje inne przesłanie, prezentuje różne spojrzenie na ogród, kwiaty i sztukę. Także Ogrody z okazji Wystawy zyskają nową odsłonę – dekorację rzeźbiarskie, różane, kwietne. W jego zakamarkach odkryć będzie można niezwykłe niespodzianki floralne, a także odpocząć w zielonej przestrzeni.

 • MOC BIORÓŻNORODNOŚCI to naturalistyczna aranżacja pokazująca piękno i wartości łąk i dzikich zbiorowisk.
 • SIŁA ZIÓŁ inspirowana klasztornym wirydarzem i zdobywaną od wieków wiedzą znajdzie współczesny wymiar.
 • RÓŻ-NORODNOŚĆ bogaty i różnorodny świat róż – od krzewów rabatowych, angielskich i miejskich po zachwycające kompozycje mistrzyni florystyki Małgorzaty Szwagiel.
 • CZTERY PORY ROKU W OGRODACH, gdzie króluje rzeźbiarska i florystyczna symbolika pór roku zatopiona w bujnej ogrodowej scenografii.
 • KRÓLOWA WARSZAWY premierowa prezentacja nowej odmiany róży Zamku Królewskiego.
 • FLORYSTYCZNE ARCYDZIEŁA piękno i wyjątkowość kwiatów w interpretacji florystów pod kierunkiem mistrza florystyki Macieja Krzusa.
 • MUZEUM NATURY żywe obrazy kwiatowe inspirowane malarstwem niderlandzkim w realizacji zespołu florystów pod wodzą mistrzyni Marioli Miklaszewskiej.
 • ZIELONA STRONA MIASTA miasto pełne zieleni, która jest integralnym i niezbędnym składnikiem tkanki miasta tworzącym jakościową przestrzeń życia jego mieszkańców.
 • OGRODY ZAMKU KRÓLEWSKIEGO, gdzie pojawią się nowe elementy, instalacje i niespodzianki, a w sobotę i niedzielę 12-13 czerwca w ramach bogatego programu wydarzeń odbędą się pokazy, prezentacje, plenerowe zabawy. W ulokowanej w północnej części Ogrodów STREFIE SPRZEDAŻY odbywać się będzie sprzedaż krzewów, róż, bylin, ziół, kwiatów, bukietów i ogrodowych akcesoriów.

Informacje

 • Termin i miejsce: 10-13 czerwca 2021 r. Arkady Kubickiego, Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie.
 • Organizator: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.
 • Wstęp na Wystawę: w godzinach 10.00 - 20.00, płatny 10,00 zł, ulgowy 5,00 zł.
 • Wstęp do Ogrodów Zamkowych: w godzinach 10.00 - 21.00, bezpłatny.
 • Więcej informacji: www.ogrody-krolewskie.pl
Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT