Logo
Logo
22
Okazje

Zacznij wiosnę na Green Days 2019

Zielone żarówki, las w szkle, wertykalne ogrody, a może ślub poza schematem? Wiosna to idealny czas, by wprowadzić zmiany w swoim ogrodzie. Z pomocą przychodzą nam targi Green Days 2019! Na jakie wydarzenia specjalne zapraszają twórcy Międzynarodowych Dni Zieleni, które już od 22 do 24 marca w Ptak Warsaw Expo?

 

Trzecia edycja to trzy dni targów pełnych inspiracji, z których warto skorzystać. Gościem specjalnym będzie Dominik Strzelec, ogrodnik z pasją i dziennikarz HGTV (wcześniej TTV), który zmieniał ogrody widzów w programie “Odlotowy ogród”, a obecnie nadzoruje pracę fachowców w programie “Usterka”. Wyzwania nie są mu straszne, a wszystkie tematy dotyczące roślin - począwszy od sadzenia przez aranżację, bieżącą pielęgnację roślin, aż po automatyczne systemy nawadniające - zna jak własną kieszeń. Wiele razy już udowodnił, że w trzy dni potrafi odmienić każdą nudną, zaniedbaną i niewymiarową działkę w funkcjonalny, magiczny zakątek.

Podczas targów Green Days 2019 opowie, jak poradzić sobie z ograniczonym dostępem do światła słonecznego, gdy hodujemy rośliny pojemnikowe w ogrodzie. Będą porady dotyczące uprawy, a także prezentacja na temat swobodnego zarządzania ilością światła. Warsztaty startują już 22 marca (piątek) o godz. 12:00 na scenie głównej.

Green Days 2019

Zobacz szczegółowy program wydarzeń

Eksperci podzielą się cenną wiedzą i doświadczeniem

Przyszłością zielonych miejskich terenów są łąki kwiatowe – do stosowania nowoczesnych, ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań przekonywał będzie Wojciech Bartnicki z firmy Bruno Nebelung GmbH.

Uczestnicy poznają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: jak ograniczyć koszty poprzez wyeliminowanie koszenia? Dlaczego skład mieszanek i odmian poszczególnych gatunków ma znaczenie? Kiedy łąki kwiatowe sprawdzą się jako idealna alternatywa do trawników w miastach? Prezentacja na ten temat już 22 marca (piątek) w godz. 11:00 – 16:00 na scenie głównej.

Jak dobierać gatunki i odmiany traw oraz czego się wystrzegać w mieszankach? O tym, że właściwy dobór gatunków to klucz do sukcesu i zadowolenia, opowiedzą Krzysztof Majewski i Dariusz Paprocki z firmy Grasfactory.

Uczestnicy tegorocznej odsłony targów Green Days 2019 zapoznają się też z innowacyjnymi systemami tarasowymi z płyt gruboformatowych na wspornikach. Przyszłość i zalety tego rozwiązania przybliży Jacek Konieczny, właściciel Travicom, członek Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Firma jest platynowym dealerem: Stargres, Polbruk, Buszrem, Jada, Gladio, Joniec i wielu innych wielkich producentów z branży.

Daj się ponieść wyobraźni. Kto w tym roku wygra konkursową rywalizację?

Targi Green Days 2019 upłyną także pod znakiem “zielonej” rywalizacji. O godz. 10:00 młodzi ogrodnicy zawalczą w konkursie na najciekawsze uformowanie drzewka bonsai. Później do akcji ruszą najlepsi z najlepszych, którzy zaprezentują, jak można najciekawiej uformować drzewko bonsai. W piątek swoje umiejętności zaprezentują: Herdert Obermeer (Niemcy), Jan Novotny (Czechy) oraz Marta i Jacek Piętakiewicz (Polska). W sobotę do rywalizacji staną: Julius Kolesar (Słowacja), Kestutis Ptakauskas (Litwa) i Sebastian Żydek (Polska), a w niedzielę: Morten Albek (Dania), Tomaż Kovsca (Słowenia) i członek Polskiej Asocjacji Bosai.

Mróz, słota i niepogoda nie stoją na przeszkodzie, by cieszyć się pięknym ogrodem. Jak dbać o zieloną przestrzeń, która może zagościć na naszej ścianie lub biurku? Nauczymy się tego podczas warsztatów z tworzenia ogrodów wertykalnych. Każdy uczestnik wróci ze spotkania z jedyną w swoim rodzaju i wyjątkową eko donicą-skrzynką. Od razu można będzie ją powiesić na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu w pozycji pionowej.

Stwórz własny las w szkle na targach Green Days 2019

Co zrobić, żeby nauczyć się tworzyć unikalne roślinne kompozycje? Najlepiej wybrać się na warsztaty “Las w szkle”, które już 23 marca podczas międzynarodowych targów Green Days 2019 w Ptak Warsaw Expo. Eksperci zdradzą nam tajniki, jak stworzyć własny ekosystem i udowodnią, jak wielką satysfakcję może dać samodzielne tworzenie lasu w słoiku.

Zmysł artystyczny, dusza majsterkowicza i instynkt łowcy, pomagający znaleźć na pchlich targach prawdziwe perełki - to w zupełności wystarczy, by stworzyć własny las w słoiku. Rynek jeszcze się nie nasycił, choć rośnie w niesamowitym tempie. Przez ostatni rok firmy zanotowały niemal dziesięciokrotny wzrost zamówień na gotowe lasy w słoiku. Pytają o nie klienci nie tylko z Polski – niemal codziennie pojawiają się zapytania z Niemiec, Czech i Słowacji. Można odnieść wrażenie, że ten biznes to prawdziwa żyła złota. Profesjonalni hodowcy przyznają jednak, że na początku nie jest łatwo, ponieważ nawet po przeczytaniu wielu specjalistycznych książek i wszystkich artykułów w sieci na ten temat musimy się jeszcze sporo nauczyć. Najlepiej w praktyce, bo rośliny trzeba poznać, a najlepiej się z nimi zaprzyjaźnić.

Piękno twarde niczym skała. Oficjalne wręczenie nagród Hardscape Award

Wykorzystaj kamień, beton, drewno, metal oraz inne twarde materiały, aby projektowana przestrzeń nabrała charakteru – to główna idea, która przyświeca organizatorom konkursu Hardscape Award. Które projekty mają szansę na zwycięstwo? Nagrody trafią do zwycięzców już podczas najbliższych targów Green Days w Ptak Warsaw Expo.

Organizatorzy konkursu kładą nacisk na zawarte w krajobrazie materiały twarde, zarówno wyprodukowane przez człowieka jak i będące tworem naturalnym. Gdy architekt zastosuje je w odpowiednich proporcjach, uzupełniają elementy miękkie (tzw. softscape). Dzięki temu łatwo osiągnąć harmonię, gwarantującą estetyczny wygląd. W puli nagród licencja Vectorworks Landmark, wyjazd na Chelsea Flower Show 2019 i tablet Wacom Intuos Pen S. Oficjalne wręczenie nagród w konkursie Hardscape Award 2018 już podczas nadchodzącej edycji targów Green Days 2019, które startują już 22 marca w Ptak Warsaw Expo.

Więcej informacji na www.dni-zieleni.pl.

 

Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu