Logo
Logo
Do góry

Gardena: Piły i pilarki - wybierz sprzęt odpowiedni dla siebie

Zimą doceniamy nasz kominek bardziej niż kiedykolwiek. Samodzielne przygotowanie zapasów na opał nie musi być męczące. Wybierz odpowiednią piłę, a praca będzie lekka i przyjemna.

Używanie drewna jako opału jest opłacalne, dzięki jego konkurencyjnej cenie i walorom grzewczym. Twarde gatunki drewna z drzew liściastych, takich jak grab, dąb, buk oraz jesion palą się dłużej od innych i dają więcej ciepła. Ważne jest, by spalać suche drewno o wilgotności nie większej niż 15 - 20%. Wydłuża to czas między kolejnym załadunkiem pieca i sprawia, że jest to efektywny, oszczędny i wygodny sposób ogrzania domu.

Piła jest podstawowym narzędziem do przygotowania drewna na opał. Idealne do tego typu pracy są łańcuchowe pilarki elektryczne i akumulatorowe oraz piły ogrodowe. Szeroka gama pił marki GARDENA na polskim rynku, daje możliwość wyboru sprzętu odpowiedniego do potrzeb każdego użytkownika. W ofercie znajdują się pilarki elektryczne, pilarki akumulatorowe i piły ogrodowe. Ze względu na różnorodność prac jakie wykonujemy w gospodarstwie domowym, piła powinna nadawać się do wszechstronnego użycia - mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Piła Gardena Piła Gardena

W wybranych elektrycznych pilarkach łańcuchowych marki GARDENA zastosowano wyjątkowy Quick-fit-System, który zapewnia wygodny montaż i możliwość napięcia łańcucha bez użycia narzędzi. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, bez konieczności czasochłonnego sprawdzania i dokonywania regulacji. Innym rozwiązaniem jest akumulatorowa pilarka łańcuchowa, wyposażona w akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu urządzenie pracuje z dużą mocą i bez problemu przecina drewno o średnicy do 20 cm. Optymalna prędkość łańcucha zapewnia efektywne cięcie przy niewielkim nakładzie siły.

Asortyment pił ogrodowych GARDENA jest niezwykle bogaty. Narzędzia te są przeznaczone do prac wokół domu i w ogrodzie. Piły kabłąkowe można wykorzystać do cięcia grubych gałęzi i konarów. Zapewniają dobrą jakość cięcia i są łatwe w konserwacji. Posiadają impulsowo hartowane, nierdzewne ostrza z drobno szlifowanym uzębieniem, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do świeżego, jak i suchego drewna. Pewne trzymanie piły i jej prowadzenie zapewnia komfortowy uchwyt i możliwość trzymania za kabłąk. Piły posiadają wygodny mechanizm montażu brzeszczotu.

Pilarka Gardena Piła Gardena Pilarka Gardena

Piła, pilarka - wybierz sprzęt odpowiedni dla siebie

GARDENA elektryczna pilarka łańcuchowa CSI 4020

Bardzo wydajna pilarka łańcuchowa Inline wyróżniająca się optymalnym wyważeniem. Dzięki beznarzędziowej technice napinania łańcucha Quick-fit-System w szybki sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, a łańcuch właściwie napięty. Montaż prowadnicy jest łatwy dzięki wbudowanemu magnesowi. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Dwustronny uchwyt zapewnia optymalne cięcie we wszystkich pozycjach roboczych.

GARDENA akumulatorowa pilarka łańcuchowa CST 2018-Li

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa - mocna i wydajna, z wymiennym ogniwem litowo-jonowym 18 V / 2,6 Ah Optymalna prędkość łańcucha zapewnia idealne cięcie przy niewielkim nakładzie siły. Bez trudu przycina 60 pni o średnicy do ok. 8 cm; przy jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Napinanie łańcucha jest szybkie i nie wymaga używania żadnych narzędzi. Pilarka jest prosta i łatwa w obsłudze.

GARDENA Comfort pila kabłąkowa 760

Bardzo lekka i trwała piła z pochylonym kabłąkiem do pracy w wąskich miejscach. Idealnie nadaje się do pielęgnacji drzew w ogrodzie. Prosty mechanizm montażu brzeszczotu umożliwia jego maksymalne napięcie. Posiada stabilny, stalowy i nierdzewny kabłąk, o kształcie zabezpieczającym przed przekręceniem. Komfortowy uchwyt został wyposażony w zderzak ochronny dla jeszcze bezpieczniejszej pracy. Pewny uchwyt i lekkie prowadzenie daje możliwości trzymania piły za kabłąk. W komplecie osłona na brzeszczot do bezpiecznego transportu i przechowywania. Posiada 25 lat gwarancji.

GARDENA piła ogrodowa uniwersalna

Przeznaczona do cięcia w domu i ogrodzie. Wyposażona w trzy hartowane, nierdzewne brzeszczoty ze specjalnymi szlifami do drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Posiada bardzo prosty i stabilny mechanizm wymiany brzeszczotów. Komfortowy uchwyt z wkładką z miękkiego tworzywa sztucznego, bardzo dobrze leży w dłoni i zapobiega jej zsuwaniu podczas pracy.

Piły Gardena Pilarka Gardena

GARDENA składana piła ogrodowa 340

Podręczna piła uniwersalna do wszystkich prac w ogrodzie. Blokada zarówno złożonego, jak i rozłożonego narzędzia, zapewnia bezpieczeństwo obsługi. Posiada udarowo hartowane zęby z 3-krotnym szlifem. Szlifowany brzeszczot piły z precyzyjnym uzębieniem umożliwia gładkie i lekkie piłowanie. Jego łączna długość to 340 mm. Posiada 25 lat gwarancji.

2011-12-13
źródło i zdjęcia: Gardena

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu