Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Gardena: Piły i pilarki - wybierz sprzęt odpowiedni dla siebie

Zimą doceniamy nasz kominek bardziej niż kiedykolwiek. Samodzielne przygotowanie zapasów na opał nie musi być męczące. Wybierz odpowiednią piłę, a praca będzie lekka i przyjemna.

Używanie drewna jako opału jest opłacalne, dzięki jego konkurencyjnej cenie i walorom grzewczym. Twarde gatunki drewna z drzew liściastych, takich jak grab, dąb, buk oraz jesion palą się dłużej od innych i dają więcej ciepła. Ważne jest, by spalać suche drewno o wilgotności nie większej niż 15 - 20%. Wydłuża to czas między kolejnym załadunkiem pieca i sprawia, że jest to efektywny, oszczędny i wygodny sposób ogrzania domu.

Piła jest podstawowym narzędziem do przygotowania drewna na opał. Idealne do tego typu pracy są łańcuchowe pilarki elektryczne i akumulatorowe oraz piły ogrodowe. Szeroka gama pił marki GARDENA na polskim rynku, daje możliwość wyboru sprzętu odpowiedniego do potrzeb każdego użytkownika. W ofercie znajdują się pilarki elektryczne, pilarki akumulatorowe i piły ogrodowe. Ze względu na różnorodność prac jakie wykonujemy w gospodarstwie domowym, piła powinna nadawać się do wszechstronnego użycia - mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Piła Gardena Piła Gardena

W wybranych elektrycznych pilarkach łańcuchowych marki GARDENA zastosowano wyjątkowy Quick-fit-System, który zapewnia wygodny montaż i możliwość napięcia łańcucha bez użycia narzędzi. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, bez konieczności czasochłonnego sprawdzania i dokonywania regulacji. Innym rozwiązaniem jest akumulatorowa pilarka łańcuchowa, wyposażona w akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu urządzenie pracuje z dużą mocą i bez problemu przecina drewno o średnicy do 20 cm. Optymalna prędkość łańcucha zapewnia efektywne cięcie przy niewielkim nakładzie siły.

Asortyment pił ogrodowych GARDENA jest niezwykle bogaty. Narzędzia te są przeznaczone do prac wokół domu i w ogrodzie. Piły kabłąkowe można wykorzystać do cięcia grubych gałęzi i konarów. Zapewniają dobrą jakość cięcia i są łatwe w konserwacji. Posiadają impulsowo hartowane, nierdzewne ostrza z drobno szlifowanym uzębieniem, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do świeżego, jak i suchego drewna. Pewne trzymanie piły i jej prowadzenie zapewnia komfortowy uchwyt i możliwość trzymania za kabłąk. Piły posiadają wygodny mechanizm montażu brzeszczotu.

Pilarka Gardena Piła Gardena Pilarka Gardena

Piła, pilarka - wybierz sprzęt odpowiedni dla siebie


GARDENA elektryczna pilarka łańcuchowa CSI 4020

Bardzo wydajna pilarka łańcuchowa Inline wyróżniająca się optymalnym wyważeniem. Dzięki beznarzędziowej technice napinania łańcucha Quick-fit-System w szybki sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, a łańcuch właściwie napięty. Montaż prowadnicy jest łatwy dzięki wbudowanemu magnesowi. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Dwustronny uchwyt zapewnia optymalne cięcie we wszystkich pozycjach roboczych.

GARDENA akumulatorowa pilarka łańcuchowa CST 2018-Li

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa - mocna i wydajna, z wymiennym ogniwem litowo-jonowym 18 V / 2,6 Ah Optymalna prędkość łańcucha zapewnia idealne cięcie przy niewielkim nakładzie siły. Bez trudu przycina 60 pni o średnicy do ok. 8 cm; przy jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Napinanie łańcucha jest szybkie i nie wymaga używania żadnych narzędzi. Pilarka jest prosta i łatwa w obsłudze.

GARDENA Comfort pila kabłąkowa 760


Bardzo lekka i trwała piła z pochylonym kabłąkiem do pracy w wąskich miejscach. Idealnie nadaje się do pielęgnacji drzew w ogrodzie. Prosty mechanizm montażu brzeszczotu umożliwia jego maksymalne napięcie. Posiada stabilny, stalowy i nierdzewny kabłąk, o kształcie zabezpieczającym przed przekręceniem. Komfortowy uchwyt został wyposażony w zderzak ochronny dla jeszcze bezpieczniejszej pracy. Pewny uchwyt i lekkie prowadzenie daje możliwości trzymania piły za kabłąk. W komplecie osłona na brzeszczot do bezpiecznego transportu i przechowywania. Posiada 25 lat gwarancji.

GARDENA piła ogrodowa uniwersalna

Przeznaczona do cięcia w domu i ogrodzie. Wyposażona w trzy hartowane, nierdzewne brzeszczoty ze specjalnymi szlifami do drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Posiada bardzo prosty i stabilny mechanizm wymiany brzeszczotów. Komfortowy uchwyt z wkładką z miękkiego tworzywa sztucznego, bardzo dobrze leży w dłoni i zapobiega jej zsuwaniu podczas pracy.

Piły Gardena Pilarka Gardena

GARDENA składana piła ogrodowa 340

Podręczna piła uniwersalna do wszystkich prac w ogrodzie. Blokada zarówno złożonego, jak i rozłożonego narzędzia, zapewnia bezpieczeństwo obsługi. Posiada udarowo hartowane zęby z 3-krotnym szlifem. Szlifowany brzeszczot piły z precyzyjnym uzębieniem umożliwia gładkie i lekkie piłowanie. Jego łączna długość to 340 mm. Posiada 25 lat gwarancji.


2011-12-13
źródło i zdjęcia: Gardena


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu