Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
4
Okazje

Husqvarna: Czym kierować się przy zakupie sprzętu do odśnieżania?

Niespodziewane opady śniegu uprzykrzają życie każdemu z nas. Dzięki sprytnym pomocnikom od firmy Husqvarna podjazd, chodnik czy teren wokół posesji będą szybko i idealnie odśnieżone.

 

W tym roku zima nas nie zaskoczy. Nie będziemy też musieli mozolnie usuwać śniegu szuflą. Nikt z nas nie ma ochoty na poranny wysiłek przy minusowej temperaturze, nie mówiąc już o stracie czasu. Jest na to jednak sposób! Dzień może zostać uratowany dzięki zaopatrzeniu się w dmuchawę do śniegu - najodpowiedniejszy sprzęt w walce z nieproszonym śniegiem.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu do odśnieżania?

Istnieje kilka czynników jakie warto wziąć pod uwagę wybierając odśnieżarkę. Pierwszym z nich jest wielkość terenu. W zależności jak dużą przestrzeń musimy oczyścić ze śniegu, dobieramy odpowiednią moc silnika. Teren przydomowy: chodniki, ozdobne ścieżki kamienne czy podjazd dla samochodu są elementami, z którym poradzi sobie mniejszy, jednostopniowy pług wirnikowy. Drugim istotnym punktem jest ukształtowanie terenu. Dla płaskich i mniej wymagających powierzchni lepszym wyborem są odśnieżarki o mniejszej mocy, służące do kilkunastominutowej pracy. Kolejnym czynnikiem jest obfitość opadów w danym regionie. Tereny nizinne, gdzie opady nie są zbyt częste, nie wymagają sprzętu o dużej mocy.

Podsumujmy zatem - trzy najważniejsze aspekty przy wyborze odśnieżarki to:

  • charakter działki,
  • ukształtowanie terenu,
  • wielkość opadów charakterystyczna dla danego terenu.

Do obecnej oferty pługów wirnikowych Husqvarna, składającej się z czterech modeli z systemem dwustopniowym, dołączą dwie nowe odśnieżarki. Na początek gama produktów zostanie rozszerzona o model ST 121E - pierwszą w historii firmy Husqvarna odśnieżarkę wyposażoną w system jednostopniowy. Jest to kompaktowa maszyna, przeznaczona dla okazjonalnych użytkowników. Posiada najpotężniejszy silnik w swojej klasie dostępny na rynku - powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Jaki sprzęt wybrać w przypadku większych obiektów typu szpital czy lokalny stadion sportowy?

Tereny pożytku publicznego muszą być zawsze łatwo dostępne, ze względu na swoją funkcjonalność. Dla nich przeznaczone są maszyny o potężnych silnikach, dużej sile wyrzutu zmielonego śniegu, dające z siebie wszystko niezależnie od nachylenia terenu czy panującego na dworze mrozu. Takim narzędziem jest pług wirnikowy: ST 268EPT. Przygotowany został z myślą o użytkowaniu komercyjnym.

Prostota obsługi i łatwość przechowywania to cechy, które przyświecały nam podczas projektowania odśnieżarki ST 121E. Z kolei przy modelu dla profesjonalistów - ST 268EPT - stawialiśmy na dodatkową moc koni mechanicznych, a także świetną przyczepność. Dzięki rozszerzonej ofercie dmuchaw do śniegu, Husqvarna jest w stanie zapewnić rozwiązania do prac w każdych warunkach. Od teraz wszystko, począwszy od całodziennej pracy, a skończywszy na 10 minutowym odśnieżaniu podjazdu, będzie przebiegało niezwykle łatwo - dodał Pan Andrzej Cieciuch.

Odśnieżarka ST_121E_H510-0267
Odśnieżarka ST_268EPT_H510-0285

Odśnieżarka Husqvarna ST 121E

Utrzymanie dobrze odśnieżonych ścieżek ogrodowych może sprawić trudności. Dlatego też inżynierowie i projektanci w firmie Husqvarna wrócili do desek kreślarskich. Ich zadaniem było przygotowanie pierwszej jednostopniowej odśnieżarki. Rezultat? Urządzenie na tyle mocne, że wyprzedza konkurencję, a do tego wyposażone w kilka sprytnych rozwiązań. Teraz można zapomnieć o trudnych i uciążliwych próbach włączania maszyny przy niskich temperaturach, dzięki elektrycznemu rozrusznikowi. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdej sytuacji. Ergonomicznie zaprojektowana odśnieżarka Husqvarna ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni - bez ryzyka uszkodzenia terenu znajdującego się pod śniegiem. Kończąc pracę, odśnieżarkę można bez problemu schować w garażu - dzięki trzy stopniowemu składanemu uchwytowi zajmuje ona niewiele miejsca.

Odśnieżarka ST_121E_H510-0270, fot. Husqvarna
Odśnieżarka ST_121E_H510-0271, fot. Husqvarna

Odśnieżarka Husqvarna ST 268 EPT

Nowa odśnieżarka Husqvarna ST 268 EPT, przeznaczona do profesjonalnego użytku, poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi wyzwaniami. Maszyna powstała na bazie dwustopniowego systemu firmy Husqvarna, jednak została uaktualniona o kilka cech. Najważniejszą z nich jest blokada mechanizmu różnicowego i głęboki bieżnik w kołach. Dodatek ten pozwala dmuchawie do śniegu poruszanie się po trudnym, zróżnicowanym terenie jak: strome stoki. Przy czym maszyna w dalszym ciągu zapewnia operatorowi stabilność i wygodę. Hydrostatyczna skrzynia biegów nie przenosi drgań na resztę urządzenia. Gwarantuje płynne poruszanie, co świetnie współgra z potężnym układem kierowniczym stosowanym we wszystkich odśnieżarkach Husqvarna. Dwa uchwyty pozwalają poruszać każdym kołem osobno, dzięki czemu zakręty o 180° są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

źródło i zdjęcia: Husqvarna

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu