Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Husqvarna: Czym kierować się przy zakupie sprzętu do odśnieżania?

Niespodziewane opady śniegu uprzykrzają życie każdemu z nas. Dzięki sprytnym pomocnikom od firmy Husqvarna podjazd, chodnik czy teren wokół posesji będą szybko i idealnie odśnieżone.

W tym roku zima nas nie zaskoczy. Nie będziemy też musieli mozolnie usuwać śniegu szuflą. Nikt z nas nie ma ochoty na poranny wysiłek przy minusowej temperaturze, nie mówiąc już o stracie czasu. Jest na to jednak sposób! Dzień może zostać uratowany dzięki zaopatrzeniu się w dmuchawę do śniegu - najodpowiedniejszy sprzęt w walce z nieproszonym śniegiem.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu do odśnieżania?

Istnieje kilka czynników jakie warto wziąć pod uwagę wybierając odśnieżarkę. Pierwszym z nich jest wielkość terenu. W zależności jak dużą przestrzeń musimy oczyścić ze śniegu, dobieramy odpowiednią moc silnika. Teren przydomowy: chodniki, ozdobne ścieżki kamienne czy podjazd dla samochodu są elementami, z którym poradzi sobie mniejszy, jednostopniowy pług wirnikowy. Drugim istotnym punktem jest ukształtowanie terenu. Dla płaskich i mniej wymagających powierzchni lepszym wyborem są odśnieżarki o mniejszej mocy, służące do kilkunastominutowej pracy. Kolejnym czynnikiem jest obfitość opadów w danym regionie. Tereny nizinne, gdzie opady nie są zbyt częste, nie wymagają sprzętu o dużej mocy.

Podsumujmy zatem - trzy najważniejsze aspekty przy wyborze odśnieżarki to:

  • charakter działki,
  • ukształtowanie terenu,
  • wielkość opadów charakterystyczna dla danego terenu.

Do obecnej oferty pługów wirnikowych Husqvarna, składającej się z czterech modeli z systemem dwustopniowym, dołączą dwie nowe odśnieżarki. Na początek gama produktów zostanie rozszerzona o model ST 121E - pierwszą w historii firmy Husqvarna odśnieżarkę wyposażoną w system jednostopniowy. Jest to kompaktowa maszyna, przeznaczona dla okazjonalnych użytkowników. Posiada najpotężniejszy silnik w swojej klasie dostępny na rynku - powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Jaki sprzęt wybrać w przypadku większych obiektów typu szpital czy lokalny stadion sportowy?


Tereny pożytku publicznego muszą być zawsze łatwo dostępne, ze względu na swoją funkcjonalność. Dla nich przeznaczone są maszyny o potężnych silnikach, dużej sile wyrzutu zmielonego śniegu, dające z siebie wszystko niezależnie od nachylenia terenu czy panującego na dworze mrozu. Takim narzędziem jest pług wirnikowy: ST 268EPT. Przygotowany został z myślą o użytkowaniu komercyjnym.

Prostota obsługi i łatwość przechowywania to cechy, które przyświecały nam podczas projektowania odśnieżarki ST 121E. Z kolei przy modelu dla profesjonalistów - ST 268EPT - stawialiśmy na dodatkową moc koni mechanicznych, a także świetną przyczepność. Dzięki rozszerzonej ofercie dmuchaw do śniegu, Husqvarna jest w stanie zapewnić rozwiązania do prac w każdych warunkach. Od teraz wszystko, począwszy od całodziennej pracy, a skończywszy na 10 minutowym odśnieżaniu podjazdu, będzie przebiegało niezwykle łatwo - dodał Pan Andrzej Cieciuch.

Odśnieżarka ST_121E_H510-0267
Odśnieżarka ST_268EPT_H510-0285

Odśnieżarka Husqvarna ST 121E

Utrzymanie dobrze odśnieżonych ścieżek ogrodowych może sprawić trudności. Dlatego też inżynierowie i projektanci w firmie Husqvarna wrócili do desek kreślarskich. Ich zadaniem było przygotowanie pierwszej jednostopniowej odśnieżarki. Rezultat? Urządzenie na tyle mocne, że wyprzedza konkurencję, a do tego wyposażone w kilka sprytnych rozwiązań. Teraz można zapomnieć o trudnych i uciążliwych próbach włączania maszyny przy niskich temperaturach, dzięki elektrycznemu rozrusznikowi. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdej sytuacji. Ergonomicznie zaprojektowana odśnieżarka Husqvarna ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni - bez ryzyka uszkodzenia terenu znajdującego się pod śniegiem. Kończąc pracę, odśnieżarkę można bez problemu schować w garażu - dzięki trzy stopniowemu składanemu uchwytowi zajmuje ona niewiele miejsca.

Odśnieżarka ST_121E_H510-0270, fot. Husqvarna
Odśnieżarka ST_121E_H510-0271, fot. Husqvarna

Odśnieżarka Husqvarna ST 268 EPT

Nowa odśnieżarka Husqvarna ST 268 EPT, przeznaczona do profesjonalnego użytku, poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi wyzwaniami. Maszyna powstała na bazie dwustopniowego systemu firmy Husqvarna, jednak została uaktualniona o kilka cech. Najważniejszą z nich jest blokada mechanizmu różnicowego i głęboki bieżnik w kołach. Dodatek ten pozwala dmuchawie do śniegu poruszanie się po trudnym, zróżnicowanym terenie jak: strome stoki. Przy czym maszyna w dalszym ciągu zapewnia operatorowi stabilność i wygodę. Hydrostatyczna skrzynia biegów nie przenosi drgań na resztę urządzenia. Gwarantuje płynne poruszanie, co świetnie współgra z potężnym układem kierowniczym stosowanym we wszystkich odśnieżarkach Husqvarna. Dwa uchwyty pozwalają poruszać każdym kołem osobno, dzięki czemu zakręty o 180° są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

źródło i zdjęcia: Husqvarna

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu