Logo
Logo

Inspirujące pomysły na małe ogrody na tarasie

W małym ogrodzie ważny jest każdy metr kwadratowy – poza sadzeniem roślin w gruncie, można pozwolić im piąć się po ścianach i specjalnie dla nich przygotowanych konstrukcjach. Warto też poznać kilka projektanckich trików, które sprawią, że mały ogród będzie się wydawał większy niż jest w rzeczywistości. Obejrzyj galerię 15 małych ogrodów i zainspiruj się!

Projektując każdy ogród, jego styl oraz materiały do budowy małej architektury i donice dla roślin, trzeba dopasować do stylu domu. Można też zastosować kilka sprawdzonych trików, by wydawał się większy. Pierwszy sposób to optyczne połączenie ogrodu z salonem i tarasem. Jeśli ogród otoczony jest murem, warto powiesić na nim lustro, w którym odbijać się będzie część roślin, tworząc wrażenie głębi. Wijące się płynnymi liniami ścieżki również spowodują, że chodząc po ogrodzie wciąż będziemy odkrywać nowe widoki, nowe rośliny, których nie widać z okien domu lub z tarasu.

W małym ogrodzie nie można sadzić drzew o rozłożystej koronie, ale swoją małą zieloną dżunglę można stworzyć dzięki odmianom kolumnowym i posiadającym kuliste małe korony, albo sadząc pnącza, które szybko oplatają konstrukcje, takie jak trejaże czy altany.

Właściciele niewielkich wybrukowanych przestrzeni mogą sadzić rośliny w podwyższonych rabatach, skrzyniach lub donicach – te ostatnie można stawiać nie tylko na ziemi, ale także na murkach, wieszać na balustradach lub ścianach.

Oto galeria 15 małych ogrodów, które pomogą ci stworzyć swoją zieloną przestrzeń przy domu!

Autor
Inspirujące pomysły na małe ogrody na tarasie
Inspirujące pomysły na małe ogrody na tarasie
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (15)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

08-09-2023 08:25

Komentarz dodany przez MM: https://www.twigo.pl/jak-urzadzic-maly-ogrod/ polecam artykuł uwadze ;)

Gość

12-12-2020 09:43

Ja mieszkam w kamienicy i mam mały pokuj a chce mieć tam dżunglę co zrobić ?

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl