Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Jakie nożyczki i sekatory wybrać do ogrodu?

Przycinanie nie jest trudnym zabiegiem i choć wielu ogrodników niespecjalnie rwie się do cięcia, to jest ono niezbędne, aby utrzymać ogród w ryzach, a roślinom pomóc w wydaniu mocnych pędów, dużych liści i pięknych kwiatów.

Testujemy dla Was narzędzia do przycinania firmy Fiskars, aby sprawdzić, jak przycinają cieniutkie pędy kwiatów a także grube gałęzie. Oto jak sprawdziły się w naszym ogrodzie.

Test redakcji | Jak nożyczki i sekatory Fiskars sprawdzają się w naszym ogrodzie?

Przycinanie jest niezbędne, by utrzymać ogród w dobrej kondycji. Regularne usuwanie starych gałęzi roślin wieloletnich, zbędnych pędów oraz zwiędłych kwiatów stymuluje wzrost i poprawia zdrowotność roślin. Taki zabieg jednocześnie odświeża nasadzenia i nadaje ogrodowi schludnego wyglądu. Aby jednak odpowiednio przycinać różne rośliny, nie wystarczy nam jeden uniwersalny sekator. Warto wyposażyć się w różne narzędzia, które ułatwią nam pracę. Warto pamiętać, że to rodzaj drewna (grube lub cienkie, świeże lub suche pędy) decyduje o wyborze rodzaju sekatora.

Fiskars oferuje narzędzia do przycinania w różnych rozmiarach i do każdego zadania (każdego rodzaju pędów). Przetestowaliśmy je w naszym ogrodzie, by pokazać Wam, jak ich używać i sprawdzić, czy warto je kupić. Zobaczcie sami! 

Test sekatorów i nożyczek do przycinania roślin marki Fiskrs
Testujemy narzędzia do cięcia
Fiskars posiada w swojej ofercie wiele różnych sekatorów i nożyczek. Dostępne są w różnych wariantach wielkości uchwytów i parametrów cięcia, co ułatwia wybór i efektywne usuwanie niepotrzebnych gałęzi, pędów i kwiatów. Przykładem prostych i wydajnych narzędzi o wysokiej jakości są produkty z linii Solid™ (podstawowa linia narzędzi stworzona dla łatwej i przyjemnej pracy) oraz mocniejsze Plus™ i X-series™ (wzbogacone o cechy, które nie tylko poprawiają ich wytrzymałość, ale też jakość, wydajność cięcia, ergonomię i trwałość). Zaprojektowano je z użyciem szeregu technologii maksymalizujących siłę cięcia oraz z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań dla najwyższej wydajności i ergonomii. 
Do testów otrzymaliśmy 8 różnych narzędzi do cięcia: duży dwuręczny sekator LX98, sekatory jednoręczne: P961, P251, duże nożyce P50 i małe nożyczki: SP13, SP14, SP15.
 
ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ SEKATORÓW I INNYCH NARZĘDZI OGRODOWYCH FISKARS
Test sekatora LX98 Fiskars
Sekator dźwigniowy, nożycowy L PowerGear™ X LX98
Jest duży i masywny, doskonale radzi sobie z przycinaniem grubych, świeżych pędów o średnicy do 5 cm. Jest precyzyjny, skuteczny i wyjątkowo ostry, a nieprzywieralna powłoka na ostrzu gwarantuje gładkie i czyste cięcie. Zakrzywione dolne ostrze umożliwia chwyt gałęzi, co bardzo ułatwia cięcie i zwiększa nacisk. Nawet przycinanie grubych gałęzi nie stanowi problemu dzięki mechanizmowi PowerGearX™, który zwiększa siłę cięcia 3-krotnie w porównaniu do standardowych systemów oraz redukuje wysiłek podczas pracy. Powłoka SoftGrip™ na rączkach sekatora sprawia, że doskonale leżą w dłoniach, nie wyślizgują się i zapewniają wygodę pracy.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Test sekatora P961 Fiskars
Sekator nożycowy X-series™ L P961
Duży (długość: 28,5 cm) sekator polecany do średnich i dużych dłoni. Najlepiej sprawdza się do cięcia świeżych gałęzi i młodych pędów o średnicy do 2,6 cm. Jest szczególnie polecany do długiej pracy, dzięki obrotowej rączce, której konstrukcja pozwala używać wszystkich palców jednocześnie, a unikalny mechanizm dźwigniowy PowerGearX™ zwiększa 3-krotnie siłę cięcia w porównaniu do standardowych mechanizmów, redukując wysiłek podczas pracy. Lekka i trwała rękojeść z tworzywa FiberComp™ dopasowuje się do naturalnego kształtu dłoni zmniejszając zmęczenie, a rączka SoftGrip™ ze strukturą 3D zapewnia bezpieczny i pewny chwyt, blokada ostrza zabezpiecza przed samoczynnym otwarciem i pozwala na bezpieczne przechowywanie.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Test sekatora P521 Fiskars
Sekator nożycowy Plus™ P521
Jest idealny do cięcia średniej grubości świeżych gałęzi i młodych pędów o średnicy do 2,4 cm. Dźwignia SmartFit™ reguluje szerokość otwierania sekatora, co ułatwia cięcie. Lekka i wytrzymała rękojeść z tworzywa FiberComp™ dopasowuje się do naturalnego kształtu dłoni zmniejszając zmęczenie, a rączka SoftGrip™ gwarantuje komfortową pracę. Jest łatwy i bezpieczny w przechowywaniu dzięki zastosowaniu mechanizmu blokującego ostrza.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Test sekatora do kwiatów SP14 Fiskars
Sekator do kwiatów Solid™ SP14
Sekator jest odpowiedni do pielęgnacji roślin i przygotowywania kwiatowych wiązanek. Powleczone i precyzyjnie hartowane ostrza wyprodukowane ze stali nierdzewnej nie mają potrzeby częstego ostrzenia, ponieważ dzięki swojej wysokiej jakości pozostają ostre na długo. Za pomocą zamka sekator można unieruchomić w pozycji zamkniętej. To sprawia, że ostrza są chronione przed stępieniem, a użytkownik nożyczek przed zranieniem. Uchwyt SoftGrip™ gwarantuje kontrolę trzymania i wygodę.
Test nożyczek SP15 Fiskars
Nożyczki Solid™ SP15
Idealne do precyzyjnego przycinania roślin i kwiatów. Lekkie i wytrzymałe rączki z powłoką SoftGrip™ zapewniają większy komfort pracy. Bardzo duże pętle (rączki) umożliwiają pracę w rękawiczkach.
Test nożyczek SP13 Fiskars
Nożyczki Micro-Tip Solid™ SP13
Doskonałe do cięcia roślin i kwiatów. Komfortowy i pewny chwyt dzięki ergonomicznemu kształtowi rączek z miękką powłoką SoftGrip™. Lekki mechanizm sprężynowy delikatnie otwiera ostrza po każdym cięciu, aby zmniejszyć zmęczenie dłoni. Zapewniają precyzyjne cięcie w trudno dostępnych miejscach dzięki wyjątkowo ostrym końcówkom ostrzy wykonanych ze stali nierdzewnej, które pozostają ostre, nawet podczas intensywnego użytkowania.
Test nożyc SP50 Fiskars
Nożyce do trawy Solid™ SP50
Służą do precyzyjnego przycinania obrzeży trawnika, formowania i strzyżenia ozdobnego bukszpanów, cisów a także małych żywopłotów i krzewów. Dokładne cięcie zapewnia mechanizm sprężynowy, gwarantujący gładkie i łatwe otwarcie ostrzy po każdym cięciu. Pracę ułatwiają antypoślizgowe rączki.

Podsumowanie testu

Narzędzia do przycinania marki Fiskars to prawdziwe "must have" każdego ogrodnika. Bez względu na to, czy masz w ogrodzie duże drzewa, gęste krzewy czy same kwiatowe rabaty, bez problemu znajdziesz szeroki wachlarz niezawodnych narzędzi do każdego zadania. Przy ich pomocy przycinanie gałęzi, pędów i kwiatów to prawdziwa przyjemność. By ułatwić nam pracę,  zaprojektowano je i wykonano z użyciem szeregu technologii maksymalizujących siłę cięcia oraz z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań dla najwyższej wydajności i ergonomii.

Wszystkie sekatory i nożyczki – niezależnie od serii – są wyposażone w pełni hartowane, precyzyjnie szlifowane, stalowe ostrza, zapewniające cięcie na całej długości i długą żywotność. Nieprzywieralna powłoka redukuje ryzyko przyklejania się gałęzi do ostrza i wspomaga odporność na korozję.

Fiskars oferuje trzy linie produktów, by dopasować narzędzie dla potrzeb każdego ogrodu. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego sekatora  mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi:

Sekatory Solid™ do łatwej i przyjemnej pracy

Jeśli potrzebujesz prostego i wydajnego sekatora lub nożyczek o wysokiej jakości to wybierz produkty z linii Solid™. Zostały one wyposażone w precyzyjnie szlifowane ostrza, które zapewniają sprawne cięcie i pozostają ostre na długo. Są komfortowe w użyciu dzięki lekkiej i wytrzymałej rękojeści z tworzywa FiberComp™ i elementom SoftGrip™, co gwarantuje pewny i wygodny chwyt.

Sekatory Plus™ do codziennego użytku

Sekatory z linii Plus™ zostały wzbogacone o cechy, które nie tylko poprawiają ich wytrzymałość, lecz także jakość pracy, co sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Wyróżnia je technologia Power-Lever™, która wspomaga siłę cięcia potrzebną do pracy. Natomiast dźwignia SmartFit™ reguluje szerokość otwierania sekatora, co ułatwia cięcie.

Sekatory X-series™ to doskonała wydajność

Jeśli poszukujesz sekatorów o dużej mocy cięcia, wybierz modele z najbardziej zaawansowanej linii X-series™, łączące najlepsze w swojej klasie rozwiązania technologiczne, ergonomię i wytrzymałość. Doskonale radzą sobie z usuwaniem pędów drzew owocowych, przycinaniem roślin wieloletnich oraz strzyżeniem krzewów, a także z przerzedzaniem gęstych roślin. Osiągają najwyższą wydajność cięcia w swojej klasie. A wszystko dzięki innowacyjnemu mechanizmowi PowerGear™, który zwiększa siłę cięcia trzykrotnie w porównaniu do standardowych mechanizmów.  Dzięki ulepszonej antypoślizgowej powłoce SoftGrip™ ze strukturą 3D narzędzie wygodnie i pewnie leży w dłoniach co wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy.

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

 

Autor
Jakie nożyczki i sekatory wybrać do ogrodu?
Jakie nożyczki i sekatory wybrać do ogrodu?
Paweł Romanowski

Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)