Logo
Logo

Akcesoria do nawadniania | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Upalne lata i coraz dłuższe okresy suszy sprawiają, że rośliny często nie mają zapewnionej odpowiedniej ilości wody. Skutkuje to pogorszeniem stanu roślin i wyglądu całego ogrodu, dlatego właściciele ogrodów coraz chętniej kupują akcesoria do nawadniania, które pozwalają w szybki i skuteczny sposób dostarczyć roślinom wody.

Spis treści
Najpopularniejsze akcesoria do nawadniania Rodzaje akcesoriów do nawadniania i ich przeznaczanie Dlaczego konieczne jest nawadnianie ogrodu i odpowiednie do tego akcesoria? Top 3 akcesoriów do nawadniania ogrodu

Najpopularniejsze akcesoria do nawadniania

Zdecydowanie największą popularnością wśród akcesoriów ogrodowych cieszą się węże ogrodowe oraz konewki, które stanowią podstawowe wyposażenie. Uzupełnienie węża ogrodowego o odpowiedni pistolet znacznie zwiększa jego zasięg oraz pozwala na wszechstronne wykorzystanie węża poprzez uzyskanie różnych strumieni wody.

Rodzaje akcesoriów do nawadniania i ich przeznaczanie

  • Konewka to podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika. Pozwala na punktowe podlewanie wybranych roślin, co ma szczególne znaczenie, gdy w ogrodzie są gatunki o różnych potrzebach. Wybrane rośliny można podlać obficie bez ryzyka nadmiernego podlania ich mniej wymagającego „towarzystwa”. Zobacz pełną ofertę konewek w naszym sklepie

  • Węże ogrodowe doskonale sprawdzają się do podlewania większych obszarów i niwelują konieczność dźwigania konewki. Dzięki odpowiedniemu pistoletowi mogą mieć bardzo duży zasięg oraz oferować różnorodne rodzaje strumienia wody. Zobacz pełną ofertę konewek w naszym sklepie

  • Zraszacze są szczególnie przydatne w dużych ogrodach, a ze względu na montaż bezpośrednio przy glebie i znaczny zasięg efektywnie dostarczają wodę roślinom. Zobacz pełną ofertę konewek w naszym sklepie

Dlaczego konieczne jest nawadnianie ogrodu i odpowiednie do tego akcesoria?

Coraz częstsze susze powodują, że nawadnianie ogrodu jest niezbędne, gdyż wody z opadów jest często zbyt mało, aby zapewnić prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Dotyczy to szczególnie roślin, które lubią dużą ilość wody i najkorzystniejsze są dla nich wilgotne oraz półwilgotne stanowiska. Warto pamiętać, że na niekorzystne działanie suszy szczególnie narażone są rośliny o płytkim systemie korzeniowym, który znacząco ogranicza dostęp do wody. Odpowiednie nawodnienie podłoża ułatwia również przeprowadzanie wielu prac pielęgnacyjnych i porządkowych, które mogą być niemożliwe w twardej, wyschniętej glebie.

Top 3 akcesoriów do nawadniania ogrodu

Konewka ogrodnicza 10 l Sklep ZielonyOgrodekPl
Konewka ogrodnicza – 10 l
Konewka ogrodnicza o pojemności 10 litrów, przystosowana do zraszania i podlewania niewielkich powierzchni np. roślin rabatowych lub balkonowych.
Sprawdź gdzie kupić
Plastikowy Pistolet zraszający szerokodyszny Sklep ZielonyOgrodekPl
Plastikowy Pistolet zraszający szerokodyszny – zielony | Jardibric
Pistolet zraszający do podlewania zarówno delikatnych kwiatów jak i do mycia samochodu. Możliwość wyboru kilku różnych strumieni wody (od wąskiego do niemal mgiełki). Porządnie wykonany i bardzo łatwy w obsłudze.
Sprawdź gdzie kupić
Zraszacz oscylacyjny 15-dyszny Sklep ZielonyOgrodekPl
Zraszacz oscylacyjny 15-dyszny | Jardibric
Zraszacz podłączany do węża ogrodowego doskonały do podlewania większych fragmentów ogrodu. Możliwość ustawiania promienia podlewania. Łatwy i bardzo wygodny w użytkowaniu.
Sprawdź gdzie kupić

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Jill Wellington/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Akcesoria do nawadniania | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Akcesoria do nawadniania | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl