Logo
Logo

Jak zwalczać gąsienice zjadające liście? Jaki środek wybrać?

Pytanie czytelnika: Jak najskuteczniej zwalczać gąsienice zjadające liście? Wygryzają dziury w liściach moich róż i warzyw!

Spis treści
Dlaczego gąsienice są szkodnikami roślin ogrodowych? Dlaczego trzeba je zwalczać? Jaki środek wybrać do zwalczania gąsienic? Jak go stosować?

Zwalczanie gąsienic zjadających liście

Gąsienice motyli, błonkówek i chrząszczy żerują na liściach i powodują powstawanie tzw. gołożerów bądź szkieletują liście. Należy pamiętać, że niektóre gąsienice żerują nocą i trudno jest wówczas zobaczyć co zjada nasze rośliny.

Roślinę należy opryskać preparatem Karate Gold, w momencie masowego wylęgania się gąsienic. Środek działa na powierzchniowo – ma działanie kontaktowe oraz żołądkowe i jest przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących. Działa najskuteczniej w temperaturze nie przekraczającej 20 °C.

Przed użyciem środka należy wstrząsnąć zawartością opakowania, a następnie wlać 20 ml do opryskiwacza ciśnieniowego i dodać 1 litr wody oraz dokładnie wymieszać. 

Karate Gold Zwalcza Gąsienice
Środek do zwalczania gąsienic
Karate Gold to środek owadobójczy w formie mikroemulsji do rozcieńczania wodą, przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych. Do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych. Zwalczane szkodniki: mszyce, skoczek różany, miseczniki, zmienniki, wciornastki, larwy błonkówek oraz larwy i osobniki dorosłe chrząszczy minujące i zjadające liście, owocnica jabłkowa, mszyce, gąsienice motyli (bielinek kapustnik, tantniś krzyżowiaczek, błyszczka jarzyniówka), przędziorki, mączliki.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Zdjęcie tytułowe: Gerardo Antonio Romero/Pixabay

Autor
Jak zwalczać gąsienice zjadające liście? Jaki środek wybrać?
Jak zwalczać gąsienice zjadające liście? Jaki środek wybrać?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl