Logo
Logo

Poznaj sekret niebieskich hortensji | Proste triki na błękitny kolor kwiatów!

Hortensje są jednymi z najbardziej popularnych roślin ogrodowych, które zachwycają swoim kolorowym kwitnieniem. Jednak wiele osób marzy o tym, aby ich hortensja miała piękne, niebieskie kwiaty. Jak to osiągnąć?

Spis treści
Dlaczego pH gleby jest tak ważne dla koloru kwiatów hortensji? Jak najprościej uzyskać niebieski kolor hortensji? Jak domowym sposobem zmienić kolor kwiatów hortensji na niebiesko? Dlaczego fusy z kawy wpływają na kolor kwiatów hortensji? Jaki nawóz "zabarwi" hortensje na niebiesko? Czy jest naturalnie niebieska hortensja?

Jakie pH sprzyja powstawaniu niebieskich kwiatów hortensji?

Znaczenie pH gleby Kolor kwiatów hortensji zależy w dużej mierze od pH gleby. W środowisku kwasowym (pH poniżej 6) kwiaty przyjmują odcień niebieski, natomiast w środowisku zasadowym (pH powyżej 6) stają się różowe. Aby uzyskać niebieskie kwiaty, warto więc zadbać o odpowiednio kwasowe pH gleby. 

Zakazany Ogród / YouTube


Zastosowanie siarczanu glinu do zmiany koloru hortensji na niebieski

Siarczan glinu to środek, który pomaga w zmianie koloru kwiatów hortensji na niebieski. Warto dodać go do gleby, w której rośnie hortensja, aby osiągnąć pożądany efekt. Jednak pamiętaj, aby stosować go z umiarem i zgodnie z zaleceniami producenta. 

Fusy z kawy - naturalny trik na niebieskie hortensje

Istnieje również naturalny sposób na uzyskanie niebieskich kwiatów hortensji. Wystarczy posypać ziemię wokół rośliny fusami z kawy. Dzięki temu gleba staje się bardziej kwasowa, co sprzyja powstawaniu niebieskich kwiatów. 

Nawóz do niebieskiej hortensji
Nawóz do niebieskiej hortensji
Nawóz "INTENSYWNE BARWY" do hortensji z mikroskładnikami, jest to nawóz WE typu NPK, zawierającym podstawowe składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas a dodatkowo także mikroskładniki takie jak: bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk. Nawóz jest natychmiast przyswajany przez rośliny i szybko uzupełnia niedobory składników pokarmowych. Przeznaczony do nawożenia hortensji niebieskiej. Zapewnia intensywne niebieskie wybarwienie kwiatów. 
KUP W NASZYM SKLEPIE
Rozsyp na glebę pod krzewami siarczan glinu, fusy z kawy lub specjalny nawóz, a kwiaty Twoich hortensji bujnie się rozwiną, będą bardziej okazałe i zachowają intensywnie niebieski kolor na długo!

Zawsze niebieska odmiana hortensji

Tak, istnieją niebieskie odmiany hortensji o nazwie 'Blaumeise' oraz 'Nikko Blue', która naturalnie produkuje niebieskie kwiaty. Jest to krzew o półkulistym pokroju, dorastający do około 1 m wysokości. Jego kwiatostany są płaskie, talerzowate, a kwiaty płonne mają piękny, niebieski kolor. To idealna propozycja dla tych, którzy marzą o niebieskich hortensjach w swoim ogrodzie. 
▶ W naszym sklepie kupisz niebieską odmianę hotensji 'Nikko Blue'! Sprawdź, gdzie kupić odmianę 'Blaumaise'

Podsumowanie

Aby hortensja była niebieska, warto zwrócić uwagę na pH gleby oraz zastosować odpowiednie środki, takie jak siarczan glinu. Naturalnym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest również stosowanie fusów z kawy. Dla tych, którzy szukają naturalnie niebieskiej hortensji, doskonałym wyborem będzie odmiana 'Blaumeise' oraz 'Nikko Blue'.

Tekst: ZO, zdjęcie tytułowe: Solovets / Adobe Stock

Autor
Poznaj sekret niebieskich hortensji | Proste triki na błękitny kolor kwiatów!
Poznaj sekret niebieskich hortensji | Proste triki na błękitny kolor kwiatów!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl