Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Zaplanuj kolorową wiosnę! Jakie cebulki kwiatowe posadzić?

Zbliża się zima... To oznacza, że nadszedł czas sadzenia cebulek kwiatowych. Jeśli posadzisz cebulki kwiatowe przed pierwszymi przymrozkami, kolejnej wiosny ogród rozkwitnie tysiącami barw. Cóż może być przyjemniejszego?!

Jesień to czas sadzenia cebulek kwitnących wiosną! Wyobraź sobie jesienny, rześki, słoneczny dzień, który idealnie nadaje się do pracy w ogrodzie. To właściwy czas na drobne porządki, sadzenie cebulek kwiatowych i dalsze rozkoszowanie się słońcem z filiżanką ulubionej kawy. Ale pewne jest, że przymrozki są coraz bliżej, dlatego trzeba działać szybko. Wyjdź do ogrodu, posadź cebulki kwiatowe i szybko wracaj! Nagrodę za natychmiastowe działanie otrzymasz wiosną. Gdy pojawią się pierwsze zielone pędy, poczujesz w sobie energię. To wiosenna radość!

Sadzenie cebulek kwiatowych to przyjemna, lekka praca, przy której pomocne będą dzieci lub wnuki. Przebywasz w ogrodzie na świeżym powietrzu, a dzieci uczą się jak działa przyroda i czerpią z tego mnóstwo radości. Jak taka mała brązowa cebulka przemienia się w duży, piękny kwiat? Dzieci nigdy nie przestają się zachwycać tym małym cudem.

Posadź cebulki kwiatowe, które mają różne okresy kwitnienia. To sprawi, że będzie można podziwiać rozkwitające, wiosenne cebulki w ogrodzie miesiąc po miesiącu.

Jakie cebulki posadzić?

Czy wyobrażałeś sobie, które kolory chcesz zobaczyć, gdy zima przeminie?

Pierwszy, spokojny kontakt z wiosną zapewnią cebulki kwiatowe kwitnące na biało. Dobrymi przykładami będą tulipany, hiacynty i ifejony oraz kwitnące na biało szachownice kostkowate, szafirki i zawilce gajowe.

Od lewej: szafirek (Muscari botryoides) 'Album', ifejon (Ipheion) 'Alberto Castillo', tulipan (Tulipa) 'Daytona'.

Połączenie błękitów będzie również wyglądało pogodnie i orzeźwiająco. Co myślisz o śnieżniku, zawilcach, puszkiniach i cebulicach syberyjskich?

Od lewej: śnieżnik (Chionodoxa forbesii), puszkinia (Puschkinia libanotica), cebulica (Scilla siberica).

Możesz też wykorzystać jasne, żywe kolory, w wybierz mieniący się żółty: narcyzy, tulipany, szachownicę cesarską i wcześnie kwitnący rannik.

Od lewej: narcyz (Narcissus) 'Las Vegas', szachownica cesarska (Fritillaria imperialis) 'Lutea', tulipan (Tulipa) 'Westpoint'.

Nadal niezdecydowany? Zatem wybierz ładną, wesołą mieszankę kolorów – to także dobry pomysł jeśli chcesz, aby twój ogród wyglądał naturalnie.

 Tekst i zdjęcia: iBulb

Autor
Zaplanuj kolorową wiosnę! Jakie cebulki kwiatowe posadzić?
Zaplanuj kolorową wiosnę! Jakie cebulki kwiatowe posadzić?
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)