Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
34
Do góry

Ogród z donicami

Donice w ogrodzie mają wiele ról. Przede wszystkim są miejscem do uprawy roślin, ale mogą też przyciągać uwagę, stanowić dodatkowy element kolorystyczny w kompozycjach, rozjaśniać ciemne miejsca czy akcentować ważne punkty w kompozycji. Przejrzyj galerię 20 zdjęć ogrodów z donicami i zainspiruj się!

 

Każda donica, jaką kupujemy do ogrodu powinna pasować do innych elementów małej architektury oraz do stylu ogrodu. Kupując pojemniki na rośliny trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do tych, które już mamy – dobierajmy do siebie donice wykonane z tego samego materiału, pasujące do siebie pod względem kolorystycznym i mające podobne kształty. Ważna też jest wielkość donic (powinny móc zapewnić roślinom swobodny rozwój) oraz ich odporność na warunki atmosferyczne.

Warto wybierać pojemniki, które będą nam służyły przez wiele lat – odporne na mrozy. Donice z tworzywa można łatwo uszkodzić, a do tego odbarwiają sią po kilku sezonach. Lepiej postawić na te wykonane z trwalszych materiałów, takie jak klasyczne gliniane, kamienne, betonowe albo metalowe. 

Zobacz galerię 20 ogrodów z różnymi donicami!

Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe: Flower Council 

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (22)

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 25, Sentencja nr:7
Tydzień 25, Sentencja nr:7
Zwalczamy szkodniki drzew owocowych (jabłkóweczkę, mszyce, śliwkóweczkę). Na pniach można umieścić opaski chwytne.
Tydzień 25, Sentencja nr:6
Tydzień 25, Sentencja nr:6
Można przygotować sadzonki z młodych przyrostów ozdobnych krzewów liściastych. W tym celu do ukorzenienia należy uciąć młode pędy z 3-4 węzłami.
Tydzień 25, Sentencja nr:5
Tydzień 25, Sentencja nr:5
Ważne jest usuwanie bocznych pędów pomidora (tzw. wilków), wyrastających w kątach liści. Większe krzaki należy przywiązać do palików.
Tydzień 25, Sentencja nr:4
Tydzień 25, Sentencja nr:4
Można zakończyć zbiór wczesnych warzyw (przedplonu): cebuli z dymki, kalafiorów, kapusty głowiastej, rzodkiewki, sałaty, szpinaku.
Tydzień 25, Sentencja nr:3
Tydzień 25, Sentencja nr:3
Zbierajmy zioła (mięta, oregano, tymianek) do suszenia i kwiaty na suche bukiety. Rośliny zbiera się w pogodny dzień (nie wilgotny), w godzinach popołudniowych. Suszy się je w luźnych, zawieszonych pęczkach, w przewiewnym, ciemnym pomieszczeniu.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu